Kyretáž a komplikace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jeanine33
Stálice 81 příspěvků 20.11.18 23:30
Kyretaz a komplikace?

Ahoj. Včera jsem byla v noci na kyretazi. Cely den kromě mírného spineni čerstvou krvi, lehkými bolestmi občas v podbrisku jsem se teď večer (asi) sesypala. Mam teplotu 37.2, je mi na zvracení a klepu se. Mam jakoby zimnici a je mi divne… mam teď strach jestli se něco nepodelalo a jsem vystresovana z toho vseho. Byla to moje první narkoza, první těhotenství… při propuštění mi bylo řečeno, ze nesmím mít vysoké horečky, silné bolesti břicha, podbrisku a zad… to nemám. Rozhodne zo není bolest jako včera, ale strasne se klepu, je mi smutno, mam takový pocit vseho zbytečného, sileny strach, teplota zvýšena, zaludek na vodě a pocit na zvracení… už nechci do nemocnice a momentalne ani nechci byt už těhotna.

Přečtěte si článek: Jaké jsou příznaky potratu? Kdy další otěhotnění?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ginuš
Hvězda diskuse 38000 příspěvků 21.11.18 00:04

@Jeanine33 ahoj, je mi to líto. Žaludek na vodě může být z nervů, z narkózy a nebo ještě zbytkové HCG může dělat paseku. Bolesti by být neměli, ale nikdo ti neřekne co je moc a co ne. Potratila jsem celkem 5× a při 4 potratu jsem měla komplikace - zánět dělohy. Jen sem měla divný pocit a volala pro jistotu mojí dr, ta mě chtěla hned vidět a při vyšetření už jsme věděla, že je zle - strašná bolest - a to jsem brala ATB, protože to bylo celé komplikované. Pokud máš nějaké pochybnosti, zajeď k dr, nebo do nemocnice, kde tě operovali.
Jinak po 4 potratu jsme se dočkali miminka a pak to zas bohužel nevyšlo. Drž se, naber sílu, bude lépe, chce to čas :hug: :hug: :hug: :hug: :kytka:

Mari.G
Závislačka 4817 příspěvků 21.11.18 01:03

Pokud by se teplota ještě zvyšovala, zajela bych se nechat zkontrolovat. Já problémy tohoto rázu neměla, ale na prohlídce u mé gynekoložky po kyretáži se ukázalo, že mi tam nechali plodové obaly, které samy už neodešly a šla jsem ještě jednou na sál. Může dojít k zánětu dělohy. Tím nechci děsit, nic to být nemusí, ony jsou to velké nervy, hormony, smutek a to taky ovlivňuje tělesné pochody. Ale v případě pochybností bych radši jela se nechat zkontrolovat, oni na UTZ uvidí, jestli se tam něco děje a měli by nabrat krev. Držím pěsti!

S.Verka
Stálice 88 příspěvků 21.11.18 02:02

:hug: :hug: :hug: drž se a kdyby se ti to nezdálo, tak radši jed, když to bude ok tak tě pošlou domu a ty budeš v klidu, když ne, tak čím dřív se to vyřeší, tím líp. Já jsem taky čerstvě vcera po kyretáži, tak úplně chápu ty pocity :,( :hug: :hug:

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 21.11.18 02:18

Ja mivam priserne zimnice hned po porodu z tech velkych hormonalnich zmen. Ale pokud se to trochu zhorsi, hlavne ta teplota, tak bych mazala k Dr.

anavi13
Závislačka 2943 příspěvků 21.11.18 06:00

Přesně jak píšou holky ta teplota může být stresem a celkově tou změnou co se v těle děje. Ale určitě to nemá cenu podceňit. Klidně zajeď teď ráno na kontrolu ke své gynekoložce. Fakt to může být i počínající zánět dělohy, ale ten většinou začíná bolestí, horečky se přidávají až už je fakt zle. Ani v krvi ten zánět nebývá že začátku poznat. Já jsem byla na kyretáži minulí rok v prosinci, bylo to taky první těhotenství, ale bohužel rostli jen plodové obaly. Čekali jsme jestli si tělo neporadí samo, pač jsem dost už špinila a pak už jsem to vzdala a šla na kyretáž, už jsem prostě cítila, že to nejde a chtěla to mít za sebou. Bohužel jsme fakt asi čekali dlouho a moje tělo rádo reaguje přehnaně a za tři dny jsem dostala bolesti ( opravdu velké, ráno jsem se nemohla posadit na židli, střílelo to do konečníku) a byl z toho zánět dělohy. Rychle jsme to přeléčili a za tři dny mi bylo líp. Upřímně to bylo strašně psychicky náročné. Tak mi trošku pomohl gynex, možná jako placebo, ale bylo mi líp. Po tom všem se mi objevili bolesti kostrče, ale ty jsem rozcvičila krásně jógou a pátý cyklus od revize kostrč přestal bolet a já otěhotněla. Teď jsem v 32tt :) přeji ať to nic není a ať se vám brzo znovu zadaří :hug: my si s manželem po potratu říkali, že si příště to miminko vyrobíme líp a opravdu nám to vyšlo.

Jeanine33
Stálice 81 příspěvků 21.11.18 08:55

@Lenka_Hal tak mam jen 37.1, po stolici po dvou dnech je mi o hodně lip. Už jen lehce spinim a zaboli to jen když stojim, nebo chci doma něco udělat (třeba oplachnout hrnek…). Ale je to ani ne 48 hodin od operace. A zimnici mam asi fakt z nervu. Jen prsa mě stále bolí :(

Jeanine33
Stálice 81 příspěvků 21.11.18 09:00

@anavi13 ty jsi mela komplikace po revizi? Ja jsem mela teď bolavou stolici trochu, nemohla jsem sedet na zadku než jsem sla. Ale teď po ni už je mi normalne. Mam proste radost, ze jsem se po zákroku a po dvou dnech bez problému vykakala. Rozumíte mi ženský ze jo? Je ta občasné zimnice, bolest prsou a sileny strach už teď jen o mě…občas morální hlavy a divny pocity. mě krvaceni přišlo v neděli rano, v neděli v noci jatka, čekali v nemocnici do rana, aby mi řekli, ze nemají operační den a mam prijit v úterý rano… jenže v pondělí odpoledne sileny bolesti, rychlá operace, ptz už jsem placentu mela venku a miminko v děložního hrdle. Byla jsem v 10.tt

anavi13
Závislačka 2943 příspěvků 21.11.18 11:33

@Jeanine33 tak to mohlo být tou zácpou, uvidíš jestli ty bolesti poleví, jinak se jdi ukázat. Teoreticky by tě po revizi bolet nic nemělo, jen může trošku pálit poševní vchod - jako po divokém sexu třeba. Ty těhotenské příznaky odezní neboj, jen to chvíli trvá než hladina HCG klesne - trvá to klidně 14 dní než je na nule. Víš já si u mě myslím, že to nemohlo prostě samo odejít a už tam zánět začínal a tou revizí se mi jen rozjel. Jsem ráda, že jsem ji podstoupila, jen prostě to tělo to už nezvládlo tak lehce. A neboj zase bude dobře, poplač si, chvilku to trvá než se člověk dá dohromady. Kor když jsi byla už v 10tt. Já byla myslím v době revize asi 8tt, ale od toho 5tt jsem špinila a fakt tam nic nerostlo, tak jsem to měla trošku jednoduší na tu psychiku. Každopádně se fakt neboj zajít k lékaři jestli se ti ty bolesti neustoupí, ta prohlídka je úplně v pohodě.

Jeanine33
Stálice 81 příspěvků 21.11.18 12:04

@anavi13 na gynekologii jsem nakonec byla. Neřekla jsem tedy ze by mě něco nejak něčí trápilo, ptz nic extra to asi není. Mela
Jsem se do tři dnů hlásit na kontrolu. Ale cekala jsem na ultrazvuk a nic tam prý není. Vše by mělo byt venku. Prý je normalni mít i týden menstruační bolesti. Mam jen zaludek na vodě a nedokážu jist. Spis mam proste problémy s břichem jako strevy. Ne se spodkem asi… Vidim jidlo a je mi zle. Takové nevolnosti jsem neměla ani během těhotenství. Navíc prý se nedoporučuje otěhotnět na podzim a na jaře. Jako kdybych si to vybírala, kdy otehotnim, kez by…

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 21.11.18 12:10

Byla jsi uz v 10tt, telu to bude chvili trvat, je to nahla zmena pro telo, o psychice nemluve. Podda se i to traveni, neboj. Preju at se priste zadari :hug:

Jeanine33
Stálice 81 příspěvků 21.11.18 12:21

@Lenka_Hal díky za zprávu :). Potrebuju teď uklidnění a v mem okolí tím nikdo neprošel. Mam sileny stavy. Na omdleni, divny bušení srdíčka… jsem asi psycho.

Ginuš
Hvězda diskuse 38000 příspěvků 21.11.18 12:29

@Jeanine33 ono se prý nemá těhotnět v období chřipek, viróz atd… Ale člověk bohužel vybrat nemůže. Je dobře, že jsi byla u dr. Snad se dá psychika co nejdřív do pořádku a bude lépe :hug: :hug:

anavi13
Závislačka 2943 příspěvků 21.11.18 12:38

@Jeanine33 vidíš, tak je super, že je vše v pořádku, kdyby nebylo, tak by tě vyšetření hrozně bolelo. Teď už jen zahojit to srdíčko. Víš co my s manželem udělali po revizi, dali jsme si pizzu (měla jsem na ní šílenou chuť) a trošku vína i přesto, že jsem měla ATB, prostě jsme si udělali hezký večer a já si pak v týdnu koupila něco hezkého na sebe. Asi ti to fakt všechno dělá psychika, ono je to fakt náročné. Víš tohle je strašně častá věc v tom prvním trimestru, ono se o tom zas moc nemluví. Kdyby ses možná zeptala tak zjistíš, že v tom nejsi sama, jen teď ti to tak přijde. A na ten podzim jaro se neohlížej, jsem PA v gyn. ambulanci a vím, že to tak je, ale je blbost to řešit, těhotenství se naplánovat nedá. A vidíš mě, mě to na podzim nevyšlo a na jaře to klaplo v pohodě. Mě teda ještě hrozně pomohlo přesvědčení, že by z toho těhotenství nebylo zdravé miminko a že si to mimčo fakt vyrobíme líp. Potom mě zvedlo náladu o tom mluvit- s kamarádkami, s mamkou. Já s tím nemám problém, tím, že pracuji na gyndě tak vím jak běžná je to věc a nemá se člověk za co stydět. Ale moc dobře tě chápu, já revizi zvládla dobře, ale s tím zánětem dělohy jsem se fakt složila a hodně jsem to obrečela. Jak říkám pomohl mě trošku zvednout náladu ten gynex. Moje mamka (má taky revizi za sebou) mi zas doporučila ženský čaj z lékárny. Ono je to fuk asi, jen má člověk pocit, že proto uzdravení se něco může udělat.

Jeanine33
Stálice 81 příspěvků 21.11.18 12:47

@anavi13 zjistila jsem, ze to je běžná věc. Když se o tom začne mluvit, dozvěděla jsem se, ze i mamky kamaradky třeba porodily i mrtvá miminka předčasně. Talze si říkám, tohle byla lepší varianta. I paní doktorka mi to rekla a přes nepříjemný pohled a poznámku sestřičky mě nechala do zimních prázdnin doma (jsem ucitelka). Dam se do poradku. Jsem takova bylinkova, takže nasadim čaje, gynex mam a nebo femigard a bude dobre snad. Jen aby se u mě nerozjely hodně ty panicke ataky, na které trpím, když se něco stane třeba v rodine.
Jinak mě paní doktorka vysetrila jen ultrazvukem přes břicho, vnitřní nedělala a klasickou prohlídku taky ne. Ale spis mě teď trapi to trávení no. Ale to se srovná. Mam skvělý rodiče a pritele.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >