Labilní otec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 11:26
labilní otec

Ahoj, doufám, že si to někdo přečte a poradí mi, jak se chovat, nebo sdělí svou podobnou zkušenost.
můj otec je hodně komplikovaná osobnost, tady budu psát negativa, ale je i velmi chytrý, sečtělý, má rád mě a mého syna, stará se o domácnost, ctí tradice atd. Měl povolání, kde ho respektovaly stovky lidí (doktor). ale vždy s ním byly problémy, s mamkou se furt hádal, je velmi vulgární, fakt moc řve, hází věcmi, rozbíjí dveře, ale nikdy nebije.. měl mrtvici před několika lety, ale pak pokračoval v práci. práci ale nesnášel, nemá rád lidi. má několik kamarádů, ale o většině mluví hanlivě. celkově je zážitek s ním např. jít do obchodu, jak nadává na zboží, ceny, mračí se (tak už s ním nechodím). žijeme společně v baráku, který má víc pater, on je ve svém sám. když jsem v jeho patře, většinou brble, nadává u tv na politiku a na to, jak bylo za komunistů líp, nedá se to poslouchat furt dokola. taky každý den mluví o svém zdraví, přitom nedodržuje léčbu (nenají se po píchnutí inzulínu a pak třeba má hypoglykémii). lituje se.. vytahuje staré křivdy (20-30 let). já mám své patro s manželem a synem. jsem ráda že jsme tady, má to většinu výhod, ale velkou nevýhodou je on. když tam nejdem pár dní, je naštvaný, tak jsem tam často, kromě dní kdy jsme pohádaní, což bývá taky často. vadí mu všechno - loni naše rekonstrukce, že byla chvíli hlasitá - řval i když tam byli zedníci.. no a teď aktuální problém - vedle u sousedů štěká pes. když štěká déle vkuse, otec vulgárně hlasitě řve, nikdy jsem nikoho neslyšela tak řvát jako jeho. musí to slyšet všichni sousedi. nám štěkot nevadí, manžel mu řekl, že to řešit nebude. on je kvůli tomu naštvaný a říká, jaké má zdravotní problémy kvůli tomu psovi (epi záchvaty), že je úplně vyklepaný, kdy zas začne štěkat. já mu řekla, že mě štěkot nevadí, ale vadí mi jeho řev, z toho jsem já vyklepaná. chce aby můj manžel tam s ním šel seřvat sousedy. cokoli mu řeknu, vždy po mě řve. cítí se jako největší chudák, že my jako rodina jsme se na něj vykašlali (já tam nechodím fakt jen když má takové nálady, minulý týden jsem si měřila tlak po jeho výstupu, normálně mám 90 na 60 a měla jsem 170 na 110 a puls 128!) už ho psychicky nezvládám. sedím doma v tichu a modlím se ať neštěká pes aby on nezačal hulákat a nekleplo by ho zas. dává za vinu všem okolo své (nejen zdravotní) problémy. já jsem jeho hromosvod, protože na něj nikdo jiný už není zvědavý.. co byste dělaly vy? jak se k takovému člověku chovat? bojím se, že se třeba zabije, nebo zabije psy..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bubla_Bučková
Závislačka 4137 příspěvků 30.11.18 11:29

Odstěhovat a přerušit vztahy a žádné výmluvy a ale :hug: 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 11:31

@Bubla_Bučková to by bral jako největší zradu.. navíc barák je teď už můj. a má skvělé okolí a platíme málo za jeho provoz.. bydlí tu i mamka, která hlídá a je skvělá…

Jeanny21
Kecalka 107 příspěvků 30.11.18 11:32

K psychologovi? Společně na tom zapracovat? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 11:35

@Jeanny21 on by neuznal, že s ním není něco v pořádku, on si myslí, že má zk…ený život kvůli svému okolí. přitom si vůbec neváží těch dobrých věcí… no děs

maluvka
Kecalka 310 příspěvků 30.11.18 11:39

Já bych taky řekla odstěhovat se, protože bude to už jen horší. Taky toho lituji, že jsme se neodstěhovali…pro­blémy s mamkou, měli bychom jiný a lepší život.

Uživatel je onlineluccifera
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 30.11.18 12:03

Najit mu konicka?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25290 příspěvků 30.11.18 12:03

Je po mrtvici, pak se většinou osobnost mění a ne zrovna k lepšímu. Pravděpodobně za to nemůže a když to nebude chtít řešit- psychiatr, psycholog, tak se nic nezmění. POkud se nechceš stěhovat, musíš se obrnit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 12:13
@jenny.fields píše:
Je po mrtvici, pak se většinou osobnost mění a ne zrovna k lepšímu. Pravděpodobně za to nemůže a když to nebude chtít řešit- psychiatr, psycholog, tak se nic nezmění. POkud se nechceš stěhovat, musíš se obrnit.

Pani pise, ze byl takovej vzdycky. Takze spis to ta mrtvice jen umocnila. To neni zivot, s takovym clovekem, ale prezivani. Radu nemam, sama se svoji rodinou ziju s otcem alkoholikem, takze nemuzu radit zadny hrdinsky ciny, ale ten aspon vetsinu casu travi pryc. Tak preju aspon pevny nervy. A mamka na zivot s takovym clovekem rika co, zakladatelko? Ta jeste neni vyrizena?

ocean.mama
Stálice 60 příspěvků 30.11.18 12:31

Podobnyho vysavace energie jsme meli doma taky. Zlaty komunisti, vsechno je spatne, kazdej je pitomej a debil, proc delas tohle takhle, jezis podivej jak tohle zdrazilo - no zlaty komunisti! A dokola. Prestala sem se s nim stykat. Jinak to neslo bohuzel.

Gerberka
Závislačka 3186 příspěvků 30.11.18 12:57

kolik je tatínkovi let?
A to bydlí ve stejném bytě s tvojí maminkou (která je podle tebe skvělá) - nebo ta má taky pro sebe svůj samostatný byt?
Jako nechápu, že - jak píšeš - že byl lékař, tak že nesnáší lidi…z toho je mi teda smutno - jak může lékař nemít rád lidi? :nevim: vždyť pomoc jim je jeho poslání, ne?

Jeanny21
Kecalka 107 příspěvků 30.11.18 13:36

Pak bych se přimlouvala k tomu koníčku, třeba chození na ryby, do lesa, necítí se sám? V tom případě pořídit třeba pejska, ať chodí na procházky,… nevím :nevim: jinak mě nic nenapadá

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 13:57
@Jeanny21 píše:
Pak bych se přimlouvala k tomu koníčku, třeba chození na ryby, do lesa, necítí se sám? V tom případě pořídit třeba pejska, ať chodí na procházky,… nevím :nevim: jinak mě nic nenapadá

pořídit pejska :lol: on se může zbláznit z toho štěkotu vedle :) ale děkuji za rady. cítí se sám.. po té mrtvici právě chodí hůř, moc toho neujde, spíš mu to vysává energii, když mě třeba doprovází někam kousek.. rád dělá na baráku, nebo vyrábí nábytek např. do chodby, ale teď si připadá natolik zrazený, že asi pro nás nic dělat nebude.
@Gerberka je už starší, 66, měl mě později.. mamka má své patro (vím, je to u nás zvláštní..). to povolání mu vybrala prý jeho matka, nesnášel to, i když v tom byl dobrý. vždy nadával, když měl plnou čekárnu třeba (pracoval doma), taky nadával na ty, kteří k němu přestali chodit.
mamka ho vůbec neřeší, odstěhovala se do svého patra už asi před 15 lety..jen mě vždy vyslechne a řekne že je blázen.
on má dny, kdy je v pohodě, hraje si s mým synem, peče buchty.. kdyby byl úplně nemožný, tak ho asi neřeším. taky to že je starší znamená, že se nemůžu jen tak odstěhovat a nechat ho napospas jeho horšímu zdraví, bude potřebovat časem pomoc.. bojím se aby neskončil třeba na vozíku a nemusela bych se o něj starat, to by bylo peklo.

Pidlák Povidlový
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 30.11.18 13:59
@Anonymní píše:
Ahoj, doufám, že si to někdo přečte a poradí mi, jak se chovat, nebo sdělí svou podobnou zkušenost. … co byste dělaly vy? jak se k takovému člověku chovat? bojím se, že se třeba zabije, nebo zabije psy..

Klasický frustrovaný volič Babiše, nebo jiných komunistů, či extrémistů. V podstatě všichni, kromě jeho, mohou za jeho zkažený život. Za žvásty, že jsme se za komunistů měli lépe, bych se s ním už nebavil a ignoroval ho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 14:20

@Pidlák Povidlový Babise taky nesnasi :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >