Nemají mě rádi - švagr, švagrová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
majdulacek
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 26.11.18 08:52
Nemají mě rádi - švagr, švagrová

Ahoj holky,
jdu se asi spíš vypovídat.
S přítelem jsme spolu skoro 6 let, bydlíme spolu 3,5 roku v nájmu, teď stavíme vlastní baráček a taky jsem byla požádána o ruku. Co mě trápí je švagr a švagrová (přítelova sestra). Problém jsou peníze.. 8o Vykládají, že jsem s přítelem jen pro peníze. Když jsme se s přítelem dali dohromady, oba jsme měli zadek stejně holý. Nikdy nebudu moct vydělávat stejně jako on, protože on dělá odbornou práci a za ty roky co jsme spolu se vypracoval. Přítel sám říká, že kdybych mu nepomáhala a nezajišťovala domácnost (on se o toto vůbec nestará), tak není tam kde je.

Vždycky se od známých dozvíme, kde nás zase pomlouvali a tím bodem sváru jsem já. Přítel se mě vždycky zastane, několikrát se se švagrovci dohádal, protože nejvíc do mě ryje švagr. My bychom se ideálně vůbec nebavili (ani přítel), ale jeho rodiče neustále ať se bavíme a nehádáme se.
Přítel mě požádal o ruku, chceme se vzít sami - my dva, dva svědci a pak společný oběd pro rodiče - tu myšlenku jsme sdělili jen rodičům a ti to při návštěvě řekli švagrovcům. Hned našim známým řekli, jak jsme lakomí a nepozveme je ani na svatbu. Že oni měli svatbu za 150tisíc atd. My na takovou svatbu taky máme, ale stavíme dům, finance proudí úplně někam jinam a především ani jeden z nás není extrovert. Neradi se předvádíme nebo cokoliv jiného.
Kdykoliv švagrovci potřebovali, tak jsme pomohli. Nic jim nesdělujeme, ideálně se s nimi nestýkáme, když to teda nějaká situace nevyžaduje (třeba narozeniny tchyně). Popravdě mě to ale trápí, že nás tak pomlouvají a především mě :( Nic jsem jim neudělala a pořád mě mají v hubě. Švagr je nefachčenko, různě krade, šmelí, v žádné práci nevydrží, pokud tam není možnost krást. Prohrál dost peněz v ruletě. Švagrová je poctivec, má dvě práce, protože ona je živitel rodiny. Jen pro upřesnění, taky mám dvě práce - dělám mezinárodní obchod a jako vedlejšku účetnictví a administrativu jedné firmě. Mají úplně suprového syna 10 let se kterým si rozumíme, ale tím, že nás tak pomlouvají jsme museli omezit vztahy.

Nemají žádnou finanční rezervu, hned všechno utratí (fotbalová utkání, sedánky na kávu (hlavně švagr) atd.) Jsou to jejich peníze, ať s nimi nakládají jak chtějí. Ale já šetřila a odkládala na nové auto, do teď jsem jezdila s autem starým 20let. Samozřejmě hned komentovali, že mám nové auto, že asi přítel hodně vydělává, přitom jsem si všechno platila sama.

Prostě nechápu, proč nám nemůžou dát pokoj. My se o ně nestaráme, nikde o nich nic nevykládáme, nepomlouváme, tak proč nás pořád musí někde řešit. :pocitac:

Holky, uklidněte mě - né že bych to někomu přála, ale máte to některá taky tak? Co byste mi poradily? Nějaká rozumná domluva není v úvahu, švagr hned útočí a řve.

Moc děkuji za vyslechnutí :srdce:

Reakce:
arinecka
Kelišová 5510 příspěvků 26.11.18 08:56

@majdulacek Prostě bych je ignorovala, i když jim budeš vše vysvětlovat, třeba se svatbou, tak oni si budou stejně hučet to svoje. Že sis šetřila na auto a proto ho teď máš jim taky nevysvětlíš. Bavila bych se s nima pouze pokud by to bylo nevyhnutelné :nevim: Stavíte asponˇdostatečně daleko od nich?

dedrichov
Závislačka 3122 příspěvků 26.11.18 08:58

Prostě je švagr na jiné mentální úrovni, však s ním nežiješ, vybrala sis jiného muže a on Tebe. Nemusíš se s nimi vídat, na jedy odpovídat krátce a jasně. Nenechte se do ničeho natlačit a žijte si po svém. Hodně štěstí v novém bydlišti :kytka:

cecetka
Echt Kelišová 7657 příspěvků 26.11.18 09:06

@majdulacek Zavist je svine. A svagrovci vam zavidi. Nejsou spokojeni se svym zivotem, proto se tak chovaji. A ver tomu, ze nepomlouvaji jen vas. Budou pomlouvat kde koho ze sveho okoli.

S tim nic neudelas, nezmenis je. Musis se umet nad to povznest. Ale je to tezke.

Se svatbou bych si nijak hlavu nelamala. Udelejte si ji takovou, jakou sami chcete. Je to VAS den.

majdulacek
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 26.11.18 09:06

@arinecka V jiné vesnici naštěstí :) V nějaké těsné blízkosti, to by nedopadlo dobře.

majdulacek
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 26.11.18 09:07

@dedrichov Moc děkuji :srdce:

majdulacek
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 26.11.18 09:08

@cecetka Právě, je to dost těžké se na to povznést :? ale nic jiného mi nezbývá. Moc děkuji :srdce:

elen-ka
Extra třída :D 12773 příspěvků 21 inzerátů 26.11.18 09:19

@majdulacek tady pomůže jen to, že si ty pomluvy nepřipustíš k tělu. Řekla bych, že vám těžce závidí. To jak jsi tady popsala švagra, tak to je chlap tak na houby, švagrová se jen a jen dře a stejně nic nemá, páč švagr to rozfofruje. Prostě ignorace a to dost velká. Asi si budete muset dávat pozor napusu i před tchánovcemi, nebo alespoň filtrovat informace. Synovce mi je líto.

majdulacek
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 26.11.18 09:24

@elen-ka Došla jsem ke stejnému názoru, že ani u tchánovců nebudeme moct otevřeně mluvit. Né že by byli zlí, ale oni jim to pak vždycky sdělí. Chudáci nevědí, co způsobí.

Lalelale
Závislačka 3139 příspěvků 26.11.18 09:38

Na vašem místě bych je zcela vyignorovala a odmítla vídat. Rodičům bych vzkázala, že se zkrátka nenechám urážet. Jinak já jsem dost horká hlava a kdybych se dozvěděla, že mě někde pomlouvají, klidně pred rodiči bych je naplno konfrontovala, proč zase řeší naše peníze. Každopádně je mi líto, že máš v rodině takové burany, asi mají dost prázdný život

Vosma29
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 26.11.18 09:41

@majdulacek

Neřeš to jen vám závidí. Když sem byla s mým ex tak sem byla taky jenom zlatokopka. Hlavně, že sem měla víc peněz než on. U nás druhá strana hrála automaty, hospoda, rychlé půjčky atd. V práci ani jeden dlouho nevydržel. No a nejhorší sem byla já, která to odmítla platit. :lol:

Janli
Kelišová 6848 příspěvků 26.11.18 10:16

Mám to podobný. Taky jsem si vzala schopnýho chlapa, podnikáme a máme se dobře. Nás si takhle bere do huby synovec a jeho lejdy. Sami mají holou riť, dluhy až do konce života, ale furt si o nás otírají hubu. Když se ke mě něco donese, tak se jen směju a říkám, že závist je hrozná věc. To žere, když druhej je úspěšnější :mrgreen: . Neřeš ty dva, jen si vždycky představ, jak se musí užírat závistí a směj se jim. Pro ně je největší trest jejich život :mrgreen: .

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 26.11.18 19:28

moc nechápu ty vaše známé - oni vás u nich pomluví a ti nemají nic lepšího na práci, než vám to okamžitě hlásit? Proč?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >