Laserová operace očí - pomohla?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WERUN28
Kecalka 225 příspěvků 02.02.17 07:53
Laserová operace očí - pomohla?

Zdarvím, je tu někdo kdo má za sebou laserovou operaci očí? Já jsem přes 2 týdny po zákroku a přijde mi že se ty oči zhoršují. Nic nebolí, jen se mi zdá že vidím hůř. Měli jste to stejně, zlepšilo se to?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Gina
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 7 inzerátů 02.02.17 08:06

Jsem po operaci už asi 20 let a stále dobré! Předpokládám, že bys měla mít v místě, kde tě operovali, kontrolu, tak jim to nahlaš, pokud ne, tak bych jim zavolala a objednala se na ní. Co jsem jen tak zhruba koukla na pár webů, tak je možné, že se v určitém procentu (možná promile) případů stane, že se operace nepovede tak, jak by měla a je nutná reoperace (psali, že cca do měsíce). Být tebou tak jim zavolám hned a domluvím se s nimi na dalším postupu, oni budou vědět nejlíp.

Katerina000
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 02.02.17 08:15

Ne. Od zákroku vidím perfektně, je to 6let. První dva roky mě trápila precitlivělost na slunce. Toť vše.

eryby
Kecalka 417 příspěvků 02.02.17 08:20

Mě určitě docela dlouho trvalo, naučit se zaostřovat do dálky, někdy mi to šlo líp, někdy hůř, možná jsem se taky dost sledovala a testovala své oči pořád dokola, ale vždy, když jsem byla na kontrole, změřili mi 0 dioptrií. Pak také přišla krátká období (třeba po prvnícj dvou porodech), kdy jsem pocítila jakoby zhoršení, ale i když jsem v tom období šla na kontrolu, tak 0 dioptrií (dr. říkal, že to může souviset třeba i s vysušením oka).Operaci jsem prodělala začátkem roku 2001 a už x let úplně bez problémů, už dávno žádná období hůř-líp, ale pořád jen lépe a pořád 0 ;)

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 02.02.17 08:31

@WERUN28 operace v roce 2006 v Horních Počernicích v Praze, 4 dioptrie, krátkozrakost. Po cca roce návrat na 0,75 dioptrie, po 2 letech na jednom oku 1,5 a na druhém 1, od té doby stále stejné. Brýle musím nosit, za mne to tedy nepomohlo, jen se snížil počet dioptrií, brýle ale zůstaly. :nevim:

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 02.02.17 08:32

Já mám od zákroku skoro devět let (z 6,2 a 6,8 na 0) a pořád super. Já teda byla už druhý den po laseru v práci, ale musela jsem občas pohlédnout jinam, aby oči zase pořádně zaostřily, to trvalo cca dva týdny. Přecitlivělost na světlo asi dva měsíce. Ale určitě musíš chodit občas na kontroly, tak to tam lékaři řekni, že máš takovýhle pocit, ať se na to zaměří. Bráchovi takhle zákrok zmrvili (na jednom oku), měl pořád pocit, jako když ´něco vidí´ (jako by měl třeba chloupek přímo na oku nebo tak). No, byla to jejich chyba :? Každopádně na to upozorni na kontrole.

Bábrdl
Generální žvanilka 21343 příspěvků 02.02.17 08:35
@Petrusska007 píše:
@WERUN28 operace v roce 2006 v Horních Počernicích v Praze, 4 dioptrie, krátkozrakost. Po cca roce návrat na 0,75 dioptrie, po 2 letech na jednom oku 1,5 a na druhém 1, od té doby stále stejné. Brýle musím nosit, za mne to tedy nepomohlo, jen se snížil počet dioptrií, brýle ale zůstaly. :nevim:

Myslím, že to vysvětlují tak, že se ti zhoršila tvoje původní vada. Takže bez operace bys neměla čtyři, ale teď už pět.

Jinak pro zajímavost, v USA se často nechává slabá krátkozrakost 0,5 dioptrie, aby se oddálil nástup „stařecké vetchozrakosti“, tzn. aby dýl člověk viděl na blízko i po čtyřicíctce.

alimdar
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 02.02.17 09:27

@WERUN28 můžu se zeptat, kde si byla. Já bych chtěla jit na podzim do Lexumu na P4

alimdar
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 02.02.17 09:30

@Petrusska007 bohužel o HP jsem neslyšela nic pozotivniho, ja se chystam na budejovickou do Lexumu. Je to blbý, ale jsem ráda za tvůj nazor. Drzim palce, ať se to uz nezhorsuje

quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.02.17 09:43

Holky a na kolik vás tak ta operace vyšla? Já mám 5,75 na každym oku a není to nic moc. Musim nosit čočky, brýle nějak nedávam. Všechno se mi přes ně vlní. A taky jaká je ta operace? Neumim si přestavit, že se mi někdo vrtá v oku při vědomí. Ráda bych na ten zákrok šla, ale asi se pořád bojim. Že by mi to zkazili a já bych viděla ještě hůř. :nevim:

alimdar
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 02.02.17 09:49

@quinty já se odhodlavam asi 10 let a ted mam plnou podporu v příteli. Bojim se, ale už jsem rozhodnuta. Já mam cca 6,5 dpt s cylindrem +100 a operace bude stát kolem 18'000,– za oko. Ted v „mé“ klinice mají akci a vyjde to na 8 nebo12 000, / oko, podle druhu operace

quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.02.17 09:53

@alimdar a nosíš čočky nebo brýle? Já právě tak do tří dioptrií nosila brýle, pak mě to začlo obtěžovat (na vodě, na lyžích), a šla jsem do čoček, na které jsem si teda hodně zvykla. Dva roky zpátky jsem si nechala udělat brýle, doktor mi naměřil i trošku ten cylindr, ale já ty brejle s tim prostě nemůžu nosit. Všechno s tím ujíždí do strany, tak právě nevim, jestli to je tim cylindrem, nebo už těma vysokýma dioptriema. A nechce se mi rvát zbytečný peníze do skel, kdyby to zas nešlo nosit. Jinak 18000 za oko…No…Možná jednou :) Tak pak napiš až budeš po operaci, jaké jsou pocity :)

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 10:01

Byla jsem před šesti lety a ok.
Přes Fb jsem si založila skupinu 8 lidí a měli jsme pěknou slevu.
Možná ti rozostřené vidění způsobuje suché oko. Hodně si kapej. Třeba to pomůže. :mavam:

alimdar
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 02.02.17 10:01

@quinty chystám se na podzim, ale když mezapomenu, napíšu. Nosím brýle, od 1.,tridy a je mi 40. Beru je jako módní doplněk a život bez nich si nedovedu představit. Mam různé tvary a brarvy. Je to ale darda, v mých dpt sklo za cca 6000,–. Pravda je, že kvůli sportu a kvůli ceně tech skel chci tu operaci, ale už ted mám v planu bryle nosit i pak, treba s cirymi skly. Jsem brylovy typ a vyloženě mi sluší. Bez brýlí si prijdu nahá. Čočky jsem nikdy neměla a ani nechci

Whitedog
Závislačka 2641 příspěvků 02.02.17 10:14

@alimdar

Byla jsem na zákroku před 4 lety a nelituju ani koruny, co to stálo. Jen toho že jsem tak dlouho váhala a nešla do toho dřív :palec:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >