Stydlivost. Psycholog?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 16:44
Stydlivost. Psycholog?

Jsem extrémně stydlivá. Dělá mi problém třeba někam zavolat, někam jít a mluvit sama. Nebo se třeba seznámit s kamarády od přítele. Hrozná představa. Vymýšlím hororové scénáře, jak se ztrapním, že budu za největšího exota :oops: Ale pak mám někdy období, že je mi všechno jedno a jsem více společenská. Ale bohužel převládá ta stydlivost. Snažila jsem se to změnit, ale vždy se nějak seknu a nejde to. A tak přemýšlím, jestli tohle už není na psychologa. Jenže otázka je, jestli se budu opět stydět. Tenhle svůj „blok“ mám kvůli dětství, bylo hrozné a nerada na to vzpomínám. V dětství jsem byla pořád vtlačována do kouta a pořád mi bylo dokazováno, že jsem k ničemu. Sebevědomí mám na nule. Holky, nevíte jak na tom zapracovat aspoň trošku? Prosím o anonym, jinak smazat, děkuji :kytka:

Reakce:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 31.01.17 16:54

Jo -psychoterapie s tím umí docela dobře pomoci. A psychoterapeuté i psychoterapeutky jsou zvyklí na klienty, kterým to mluvení a svěřování z počátku nejde.

To co popisujete se nejspíš vejde do kolonky sociální fobie a je to až příliš časté. Což je na druhou stranu dobré, protože to se dají najít cesty jak z toho ven snáze, než kdybyste řešila něco extra výjimečného.

http://www.lundbeck.com/…ji_lecba.pdf

http://socialnifobie.info/?…

Jinak jako terapeuta si vybírejte podle toho, jestli máte jednodušší vztah s otcem a nebo matkou- ať chcete nebo ne, tak vám terapeut bude připomínat rodiče či podobné postavy. Což je v pořádku, protože tím se dá mnohé pochopit a proměnit.

Tamtama
Extra třída :D 11787 příspěvků 31.01.17 16:54

Jsem taky taková, navíc introvert a řešit to nijak teda nehodlám. :mrgreen:

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 31.01.17 17:07

Jj psycholog ti pomuze :palec: a nestyd se za to. rict si o pomoc chce odvahu :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >