Reklama

Stydlivost. Psycholog?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 16:44
Stydlivost. Psycholog?

Jsem extrémně stydlivá. Dělá mi problém třeba někam zavolat, někam jít a mluvit sama. Nebo se třeba seznámit s kamarády od přítele. Hrozná představa. Vymýšlím hororové scénáře, jak se ztrapním, že budu za největšího exota :oops: Ale pak mám někdy období, že je mi všechno jedno a jsem více společenská. Ale bohužel převládá ta stydlivost. Snažila jsem se to změnit, ale vždy se nějak seknu a nejde to. A tak přemýšlím, jestli tohle už není na psychologa. Jenže otázka je, jestli se budu opět stydět. Tenhle svůj „blok“ mám kvůli dětství, bylo hrozné a nerada na to vzpomínám. V dětství jsem byla pořád vtlačována do kouta a pořád mi bylo dokazováno, že jsem k ničemu. Sebevědomí mám na nule. Holky, nevíte jak na tom zapracovat aspoň trošku? Prosím o anonym, jinak smazat, děkuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4988 příspěvků 31.01.17 16:54

Jo -psychoterapie s tím umí docela dobře pomoci. A psychoterapeuté i psychoterapeutky jsou zvyklí na klienty, kterým to mluvení a svěřování z počátku nejde.

To co popisujete se nejspíš vejde do kolonky sociální fobie a je to až příliš časté. Což je na druhou stranu dobré, protože to se dají najít cesty jak z toho ven snáze, než kdybyste řešila něco extra výjimečného.

http://www.lundbeck.com/…ji_lecba.pdf

http://socialnifobie.info/?…

Jinak jako terapeuta si vybírejte podle toho, jestli máte jednodušší vztah s otcem a nebo matkou- ať chcete nebo ne, tak vám terapeut bude připomínat rodiče či podobné postavy. Což je v pořádku, protože tím se dá mnohé pochopit a proměnit.

Tamtama
Extra třída :D 11698 příspěvků 31.01.17 16:54

Jsem taky taková, navíc introvert a řešit to nijak teda nehodlám. :mrgreen:

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 31.01.17 17:07

Jj psycholog ti pomuze :palec: a nestyd se za to. rict si o pomoc chce odvahu :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama