Reklama

Nemocenská - důchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 17:55
Nemocenská - důchod

Zdravím všechny, chci se optat na kamarádovu situaci.
Kamarádovi je 30 a od dubna 2016 je v pracovní neschopnosti. Začalo to bolestmi hlavy a ruky s vystřelováním do zad, prošel nemocnicemi, rehabilitacemi, lahůdkami jako punkce dutin apod. Vystřídal se u několika lékařů, předposlední ho posílal domů vyspat, považoval ho za simulanta apod., pak ho vezla z domu rychlá na kapacky. Nyní bere silná analgetika, omdlévá, zjistili, že se jedná pravděpodobně o vysunutý krční obratel a zvažují odstranění chirurgicky (i když moc nechápu jak a čeho, ale budiž)
Otázka je taková: má jít pred komisi na invalidní důchod a nějaký dobrák mu poradil, aby dal v práci výpověď a šel na pracák, že prý mu ten důchod přiznají spíš. Ted pobirá nemocenskou. Ještě to neudělal. Chci se dotázat, jak by měl postupovat, aby dopadl co nejlépe finančně. Samozřejmě pojistku má, ale tam má pojistku na úraz a jen na prac. neschopnost, tyto problémy úrazem nezačaly… Prosím pište nápady a poraďte, nejedná se o žádné zneužívání dávek, chci mu pomoct, přece jen má doma malé dítě, o které se musí starat.
Pokud budete mít dotazy, ráda zodpovim, pokud budu vědět. Případně se i odtajním. Anonym kvůli info o zdravotním stavu.

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 01.02.17 18:05

V pracovní neschopnosti ho stejně na pracák nezaregistrují, takže není potřeba se tím zabývat.

vokishka
Extra třída :D 12311 příspěvků 01.02.17 18:09

Navíc mi to připadá jako nesmysl. Spíš by to dali tomu, co pracuje, protože o tu práci přijde.

Bebuše
Echt Kelišová 7839 příspěvků 01.02.17 18:11

V roce 2011 jsem měla těžký úraz nohy, 12 operací, půl roku v nemocnici. Pak rehabilitační ústav, lázně…
3× mi prodloužili PN, vždy se muselo na sociálku na posouzení. Počtvrté mi pohádková řekla, ať si dám žádost o invalidní důchod. Ten mi schválili v plné výši, v posudku bylo"na doléčení". V práci se naskytla možnost odejít s dostupným, tak jsem šla. Zaměstnání na důchod vliv nemělo. Po roce nový posudek, důchod částečný a jako nezaměstnaná pracák, kde se počítalo zaměstnání, takže peníze podle tabulek plus jsem brala částečný invalidní důchod. Další postup by byl jít do práce, ale já otěhotněla, takže jsem to doklepala na pracaku a po porodu mě vyřadili. Po roce další posudek a důchod už neberu…
Snad je to srozumitelné.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 01.02.17 18:13

A hlavně pokud je to kvůli něčemu, co se nejspíš odstraní operací, pak je dost dobře možné, že mu invalidní důchod přiklepnou třeba na rok a pak půjde znovu na přezkoumání. Asi bych se možnosti pracovat dobrovolně nezvdávala, přestože eď to není příliš možné.

LvE
Kecalka 137 příspěvků 21.06.17 19:40

Ahoj, chtěla bych vědět, jestli RHB se počítají jako nemocenská nebo si musím vzít dovču? díky veronika

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama