Látkovky - uvolněné gumičky, co s tím?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.4.21 16:59

Látkovky - uvolněné gumičky, co s tím?

Zdravím všechny látkující maminky,
po roce na látkových plenkách se nám objevil problém - začaly se postupně uvolňovat gumičky kolem nožiček (kalhotkovky Unuo a Anavy, u těch Anavy už to vypadá jako by tam ani žádné nebyly), což mi po roce užívání připadá dost brzo a zajímalo by mě, co dělám špatně, případně jak to ještě zachránit a předcházet tomu :(

Peru na 60° pod 2-3 dnech, většinou v Persil Sensitive nebo Lovele, skladování v koši na sucho. Aviváž nepoužívám, maximálně občas ocet a pereme na program s přidáním vody. Na netu jsem našla něco o namáčení v roztoku kyseliny citronové pro zbavení se usazenin, ale zatím jsem to nezkoušela. Bojím se, že tímhle stylem se nám zničí všechny plenky, a to nebyla, co si budeme, úplně levná záležitost. :(

Zajímavé je, že se fakt uvolňují jen tu gumičky, ale sucháče normálně suchají a savost mi taky nepřijde nějak zhoršující se :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12450
10.4.21 17:09

Já tedy nelátkuji, ale gumička má normálně vlastnost, že při změně teplot a vlhkosti začne puchřet a vytahovat se. Při té četnosti praní by mě to po roce asi nepřekvapilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21475
10.4.21 17:11

Take jsem vyhazovala svrchnaky, protoze odesla guma. My pereme na 40 s desinfekci, ale to kazdodenni prani dela sve. Kdyz bych vyprala triko 365×, tak take bude na odpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57180
10.4.21 17:31

Na tvém postupu praní nic závadného neshledávám. Na otázku, co s tím - teď už asi nic. Můžeš zkusit reklamovat, netuším, jak se k tomu postaví výrobce, ale opravitelné to moc není. Pokud jsou to kalhotkovky, co jsou přes ně svrchňáky, tak na fukčnosti by to nemělo ubat, jen je opruz to nasazovat. Jinak já v kalhotkovkách už hodně dlouho nejela, ale co si vybavuji, tak mi to některé kousky taky dělaly, obvykle ty výrazně starší. Rok by to teda mělo ustát i se sušičkováním, koneckonců 60 a sušička jsou na štítku a že budu prát plenu obden, s tím se počítá a materiály tomu musí být adekvátně zvolené. Prostě minimálně jedno dítě by to vydržet mělo. Teď jsem prodávala pleny po dvou letech intenzivního užívání a byly ve stavu ještě minimálně na jedno dítě plně použitelné. Ale teda kalhotkovky tam nebyly a gumičky jenom na AIO a svrchňákách a ty držely skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16095
10.4.21 20:03

Dobrý den,

zkuste se poradit v naší poradně o Látkových plenách. Paní radí velice ochotně a třeba bude vědět :-) https://www.emimino.cz/…tkove-pleny/.

Přeji vám krásný den

Diana :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 20:11

@Aduš8 Tak s nějakou únavou materiálu se počítá, ale tohle je docela brutál. Zrovna ty Anavy se používají tak 10 měsíců a vypadají hůř než kalhotkovky po dvou dětech od jedné maminky tady z emimina. Tak mě zajámalo, ejstli fakt nedělám něco blbě s praním, ale fakt jsem nikde nic nenašla. :nevim:

@Cuddy Tak ty svrchňáky kupodivu právě u nás trpí nejmíň, nejhůř jsou na tom kalhotkovky a to má za sebou asni ne 200 praní… :(

@ugluk Jojo, svrchňáky a AIO mi právě taky drží, ale ty kalhotkovky mě teda štvou. Asi se zkusím zeptat přímo na infu Anavy, jestli to prostě neřešit nějakou „kůrou“, která by alespoň zpomalila tu devastaci. Jakože chápu, že to po roce nebude jako nový, ale taky ne, že to bude vypadat jako po čtyřech dětech 8o

Ještě mě napadlo, že by tomu mohl trochu dopomáhat prací program, všude píšou nejlépe prát dvě hodiny, jenže ta naše pračka má jen dva programy na 60° z toho u jednoho nejde délka cyklu nastavit vůbec a u toho druhého taky ne, pokud se přidá předpírka nebo voda navíc :roll:

Příspěvek upraven 10.04.21 v 20:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 20:12

@admin Jéje, díky moc, zkusím. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21335
22.4.21 21:58

@Postižená_princezna stalo se mi něco podobného a řešila jsem to přímo s UNUO,
koupila jsem si totiž sadu na ušití plen sijemdetem a Unuo a a u tech Unuo se po půlroce úplně rozpadla guma, je to lastin - faktorů může být více, ale spíše je to prý záhada, bohužel :-(
některé pleny vydrží i 5let a jiné gumy se rozpadnou, uplně mě to taky vytočilo, jestě když jsem se s tím sama šila :roll:
nakonec jsem neměla sílu to párat a našila další gumu svrchu cikcakem, klasiku prádelní, na funčknost to vliv nemá a schová se to pod svrchní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat