Lehký spánek mimča

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kristy.rez
Povídálka 19 příspěvků 10.07.19 10:20
Lehký spánek mimča

Ahoj mamči (případně taťkové),
mám maličkou holčičku, necelé 4 měsíce, naučila jsem jí usínat samotnou, ale musí být naprostý klid. Jakmile chci něco byť jen donést z pokoje, kde spí, tak se vzbudí, to samé večer, když jdeme s manželem spát. Je vzhůru jskmile otevřu dveře, a to jsem ultra potichu. Venku občas usne v kočárku nebo nosítku. A je fakt, že se sice občas lekne, ale spí venku, kde jsou lidi, jezdí auta atd. Ale na druhou stranu už máme vyzkoušené, že od 10 ráno do 8 večer venku spí tak 2× 30 minut. Doma je to katastrofa. Usne a nesmí se nic dělat. I když má zavřené dveře, dělám vše potichoučku a chodím po špičkách. Přitom po propuštění z porodnice jsem i vysávala. Poradí mi někdo, zda se s tím dá něco dělat?
Navíc v noci spí polovinu času na prsu, ale to je druhá kapitola. Netrápí mě to tolik jako ten slabý spánek.

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 10.07.19 10:33

To je tím, že se necítí v postýlce příliš bezpečně, proto má lehký spánek. CO zkusit uspat u kojení ve velké posteli a potom se nepozorovaně vyplížit?

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4119 příspěvků 10.07.19 10:41

Zkuste bílý šum, dětem to pomáhá usnout a trochu to odruší okolní ruchy. U syna, ten je klidný spáč, jsem bílý šum používala cca do půl roku, dcerka je spíš po mě, tak se snadno probudí do polospánku a hodně sebou v posteli mele, ta spí s bílým šumem ještě teď a to před pár dny oslavila první narozeniny. U syna jsem používala malé přenosné rádio na rozladěné frekvenci, u dcerky to nešlo protože se asi přistěhoval nějaký radioamatér a v na různých frekvencích se objevovaly kusy hudby a jiných zvuků, tak jsme koupili šumící ovečku, ta má tu výhodu že se po 20 minutách sama vypne.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 10.07.19 11:17

Ahoj. Moje dcera má taktéž velmi lehký spánek, ale paradoxně jen přes den, v noci ji neprobudi ani kdyby bomby padaly. Jinak platí, že když si s ní přes den lehnu spí klidně déle než když ji uspim v kočárku. Takže něco na tom, že cítí mě a lépe se jí přes den spí bude. Jinak od narození přes den spí velmi málo. Používám také šum, při tom můžu i něco dělat, jak tu někdo psal odrusi to ty okolní zvuky a taky platí, že v tom v čem usne v tom musí spát. Takže když usne v rachotu musí být rachot celou dobu spánku a naopak…

hospodki
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 10.07.19 11:23

U nás se to zlomilo v 10m kdy jsem ho přestala uspávat a brat do postele. Od té dobrý má první hodinu tvrdý spánek, pak už jen lehčí.

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 10.07.19 11:24

Moje taky usíná sama, nicméně musím odejít z pokoje a nechat ji 5 minut řvát, jakmile mě vidí/slyší, neusne ani kdyby byla sebevíc unavená. Na bílý šum 0 reakce. Přes den spí hezky ale taky má strašně mělký spánek. Holt jsem se smířila s tím, že nic neudělám doma :lol:

Váš příspěvek
Reklama