Lék na ztuhlé svaly krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
leslie01
Kecalka 188 příspěvků 12.01.16 22:42
Lék na ztuhlé svaly krku

Neznáte někdo volně prodejný lék na ztuhlé svaly? Mám naprosto ztuhlá ramena, oblast krku. Kdysi jsem na to brala Dorsiflex a ten skvěle pomohl, ale potřebovala bych něco bez receptu-ke své lékařce se hned tak nedostanu. Nevíte o něčem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
tartaletka
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 12.01.16 22:43

Guajacuran

katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 12.01.16 22:49

Co spis zkusit masaze nebo rhb? na ztuhle svaly brat leky mi neprijde moc fajn

Lama Lama
Hvězda diskuse 54359 příspěvků 12.01.16 22:56

Alkohol. Vážně.

katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 12.01.16 23:02
@Lama Lama píše:
Alkohol. Vážně.

presne, ja vzdycky rikam dejte si par panaku a kdyz to prejde je to svalove :lol: takze to fakt pomaha

adlita
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 10 inzerátů 12.01.16 23:02

@Lama Lama To mě pobavilo!! :lol: :mrgreen: :dance: Alkohol samozřejmě bezvadně funguje na kdeco. Človek se opije a nevímá nic, tudíž ani bolest :pankac: Jestli ale opravdu „léčí“ bolest, to si nemyslím.

Já doporučuji hřejivé náplastě, krásně uvolní konkrétní zatuhlé místo. Ale nejsou dobré, pokud máš citlivou pleť. Já mám pak vždycky červený obdelník na zádech. Od bolesti ale uleví + masáž samozřejmě (to je lepší než léky). A když ani to nepomůže, tak je dobrý Myolastan, ale ten je určo na předpis.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54359 příspěvků 12.01.16 23:04

To není o tlumení bolesti, alkohol je prostě myorelaxační.

adlita
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 10 inzerátů 12.01.16 23:08

@Lama Lama To je fakt dobrý :potlesk: No trocha vína k večeru ještě nikoho nezabila :hug:

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 12.01.16 23:26

Jako prvni moznost bych videla rehabilitaci. Tyhle leky jsou k nicemu, jen potlaci priznaky ale nepomohou..

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15019 příspěvků 12.01.16 23:35
@leslie01 píše:
Neznáte někdo volně prodejný lék na ztuhlé svaly? Mám naprosto ztuhlá ramena, oblast krku. Kdysi jsem na to brala Dorsiflex a ten skvěle pomohl, ale potřebovala bych něco bez receptu-ke své lékařce se hned tak nedostanu. Nevíte o něčem?

Lze použít např. zmíněný Guajacuran, ten je víceméně bez vedlejších efektů… do doby, než se dostaneš ke své lékařce, taky lokálně působící skutečné léky ve formě gelů, mastí či náplastí (těch je hodně - Voltaren, Olfen, Ibalgin Duo Effect, Aulin…).

Nicméně nic Ti nepomůže trvale, dokud si neuvědomíš - a především plně nepřijmeš skutečnost, že ramena a krk jsou místa, která nesou tíhu světa.

Doslova a do písmene.

Uleví se jim teprve tehdy, až tahle tíha světa, kterou nesou - tíha TVÉHO světa - povolí. Bolí Tě, protože Tě upozorňují - jako svítící kontrolka.
Ulevíš-li jim chemickým prostředkem, aniž by ses zamyslela nad tím, co Ti sdělují - proč Tě bolí - možná Tě přestanou bolet, možná Tě přestanou trápit svou ztuhlostí.

Ale ten původní problém zůstane nevyřešen - dříve či později se rozsvítí jiná kontrolka.
Nedej Bože taková, kvůli níž se „systém“ zpomalí.. „znefunkční“… rozbije.

Příspěvek upraven 12.01.16 v 23:42

peta81
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 12.01.16 23:36
@tartaletka píše:
Guajacuran

souhlas!
manzel si je koupil na zatuhla zada v bedrech a super. mne pak pomohl na krk a siji. a taky doma používáme takovou tu gumovou flasku, jak se do ni nalije horka voda. krasne to prohreje a uvolni.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 12.01.16 23:45

Ty lokální věci - dávat do rozmasírovaného/zahřátého svalu

Léky bych dlouhodobě nejedla, ničí žaludek. Si tím člověk akorát vykoleduje další nemoci.

A jak píše @BohunkaP hledat příčinu ztuhlosti. Jenže to se málokomu chce, zamyslet se sám nad sebou. :jazyk:

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 12.01.16 23:47

Taková kajícná myšlenka - když je ten lék na uvolnění svalů, to asi uvolňuje všechny svaly v těle. Je to správná úvaha?

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15019 příspěvků 12.01.16 23:51
@omites píše:
Taková kajícná myšlenka - když je ten lék na uvolnění svalů, to asi uvolňuje všechny svaly v těle. Je to správná úvaha?

Není :)

LOKÁLNĚ působící léky působí pouze v nejbližším okolí místa, kde je aplikuješ.

Pro filmové znalce, Johnny English měl jistě skvěle demonstrující, nicméně reálně nesmyslnou zkušenost. :mrgreen:

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 12.01.16 23:53
@BohunkaP píše:
Není :)

LOKÁLNĚ působící léky působí pouze v nejbližším okolí místa, kde je aplikuješ.

Pro filmové znalce, Johnny English měl jistě skvěle demonstrující, nicméně reálně nesmyslnou zkušenost. :mrgreen:

ale lokálně působící lék přece není ten, který spolknu :nevim: Nebo působí jenom v tom žaludku?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama