Reklama

Lékařky na rodičovské sem :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
monna.monna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 15:26
Lékařky na rodičovské sem :)

Jsem doktorka, čekám druhé. Prvnímu je téměř 15mesicu. Stale mi hlodá to, že mi něco uteče práci… ale zároveň me mateřství naplňuje. Zatím nemám atestaci, rok po škole jsem otěhotněla. Takže i to me asi trochu stresuje, ze jsem se pořádně nic nenaučila a jak se do toho pak po dvou dětech dostanu? Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:
 
AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 25.01.17 16:13

Neboj, zas se zaběhneš, snad všechny ženský touží po dětech - i doktorky. Jakého zaměření jsi?

 
rozumbrada
Extra třída :D 13699 příspěvků 25.01.17 17:19

Já byla po škole rok v práci, pak přišlo 6 let RD, teď jsem zase zpátky v práci, už druhý rok. Aktuálně dokončuju kmen, ale co dál? Popravdě nevím, jak se zvládnu připravit k atestaci, protože děti jsou tři, manžel workholik a babičky daleko. Počítám i s variantou, že to nedám a budu dělat něco jiného, ale zatím se i za cenu občasných hlubokých depresí držím plánu :lol:
Toho, že nebudeš v práci vědět, kudy kam, toho se zas tak neboj. Já do toho vplula bez nějakých větších trapasů a to nejsem zrovna studijní typ.

Příspěvek upraven 25.01.17 v 19:48

 
Klara Ka
Nováček 2 příspěvky 25.01.17 17:53

Já jsem ani nestihla nastoupit po škole do práce, první dcera se narodila pár týdnů po promoci a teď už mám děti tři, nejmladšímu je rok. Chtěla bych se k medicíně vrátit, ale zatím přemýšlím, který obor zvolit, aby to šlo co nejlépe skloubit s rodinou. Babičky máme taky daleko a děti jsou na mě zvyklé…

 
monna.monna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 19:10

Ja jsem si vybrala psychiatrii :) přijde mi to super obor i k rodině. I když to sloužení je všude. Ale žádné operace od nevidím do nevidím. Navíc me to baví. Pořád si doma čtu knížky a odborné časopisy, ale s druhým to asi nepůjde. Mám i každý týden AJ. Ale můj manžel je taky dr. A tak s těmi službami je v práci celkem dost. Mamka i tchýně pracují, mama i o víkendech. Takže pomoc taky moc nemám a dlouho mít nebudu i když se snaží. Mámou jsem ráda, ale zároveň se hooodne trápím tim, že z toho nějak vypadnu, tak místo toho, abych řešila nějak víc vaření a uklízení, řeším, kdy si urvu čas na učení :) chtěla bych mít čistou hlavu a věnovat se bez výčitek jen rodině a všemu, co k tomu patří, protoze se to už nikdy pak nevrátí. Ale nějak mi to prostě nejde. :nevim:

 
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 25.01.17 21:51

Jsem na rodičovské s druhým dítětem, ale od jejího půlroka chodím do práce na částečný úvazek. Atestaci mám z interny a letos bych chtěla jít na atestaci z praktického lékařství, do nemocnice a do služeb se mi vracet nechce. A k rodině je ten praktik asi nejlepší. Navíc se dá odstážovat téměř všude, narozdíl od jiných oborů (jako jezdit do krajské nemocnice třeba 70km i dále je s dětmi opravdu složité) Ale v nemocnici jsem měla kolegyni co po škole šla na na rodičák a měla 3 děti, medicínu nikdy nedělala a prý se smířila s tím, že ji nikdy dělat nebude. Osud tomu chtěl jinak a ona nastoupila do malé nemocnice na nějakou částečně manažerskou pozici. Ale po čase se jí vedení potřebovalo zbavit a tak jí poslalo na internu, kde chyběli lékaři. Vyhodit jí nemohli, tak jí přeřadili. No a už má atestaci (mysleli že to vzdá a odejde sama). Takže nevěště hlavu, ona ta atestace nějak půjde :)

 
Lemony
Nováček 2 příspěvky 26.01.17 17:42

Ahoj, ja síce ešte nie som na materskej ale čakám druhé. K atestaci mi chýba asi 5 mesiacov stáží, na ktoré ma šéf nepustí, a potvrdený zoznam nesplniteľných výkonov, ku ktorým sa nedostanem. Takže asi začnem podnikať alebo neviem :D

 
monna.monna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 17:47

@Lucka1111 a kdo ti miminko hlídá? Já si pořád říkám, že se do toho dostanu. Učím se doma aspoň a praxe me opět naučí. Ale už teď mám strach z nástupu.

 
monna.monna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 17:48

@AstraG ty jsi jaký obor? A kolik máš děti, jak dlouho jsi s nima doma?

 
monna.monna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 17:49

@rozumbrada jaký máš obor :)?

 
rozumbrada
Extra třída :D 13699 příspěvků 26.01.17 18:12

Interna

 
AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 26.01.17 18:18

@monna.monna Já jsem jen nakukovatelka 8) nebudu Vás tu dámy rušit :mavam:

 
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 26.01.17 23:56

@monna.monna tak už to není úplně miminko, ale přítel má pohyblivou pracovní dobu a snížil si úvazek na 0,8, takže to nějak jde, já pracuji jedno dopoledne a jedno odpoledne. Nastupovala jsem když jí bylo půl roku (neplánovala jsem to, ale byla to nabídka co se neodmítá - práce v místě bydliště, i do budoucna relativně slušná pracovní doba při které stihnu školku, koníčky dětí a tak..), teď je jí rok a půl už jí občas hlídá i děda (tchán), takže je to lepší, starší už je ve školce. No ale začátky byly obtížné. Ale jiné hlídání také nemáme, já mám rodiče daleko, přítelova maminka už nežije.

 
monna.monna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 08:37

@Lucka1111 já to s hlídáním mám úplně nemožné, jedině profi chuva. Coz se mi moc nelíbí. Manžel dr., babičky, dědové v praci, moje máma i vikendy. Takhle jak to máš ty, to zní celkem dobře :) to by se mi taky líbilo :) do mě práce bych se jim hodila dopoledne. Což fakt nemůžu bez hlídání. Je mu skoro 15m. No a teď tedy cekame druhé, takze s tím prostě počkám, nedá se nic dělat. Jak jsem bez atestace, tak taky nemůžu jen tak někam do odborné ambulance apod. Jen na oddělení - dopoledne.

 
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 28.01.17 20:52

@monna.monna A nemá třeba nemocnice nějaké jesle? Ta kde jsem pracovala má, takže původní plán byl jít v roce druhé dcery na nějaký miniúvazek, ale nakonec to dopadlo jinak. Ale právě to teď nemocnice docela mívají ty jesle, školky či dětské skupiny. Je to i lákadlo pro doktory a sestry aby tam šli pracovat. Jaký věkový rozdíl budeš mít mezi dětma? Já mám 21 měsíců, začátek byl náročný ale ted už si krásně vyhrají.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >


Reklama