Lékárnička pro mimčo

40
27.6.05 17:50

Lékárnička pro mimčo

Ahoj,

mám pár týdnů do porodu (8/2005) a dozařizuju polední věcičky pro mímo. Chtěla bych mít doma taky nachystanou lékárničku pro mímo, kdyby něco..máte někdo seznámek, co základního opatřit? Vím, že bych si měla koupit asi odsávačku na hleny, možná panadol čípky, digitální teploměr (?), snad nějakou rourku na prdíky (ani nevím, jak to v lékárně pořádně pojmenovat)..prosím poradte, budu moc ráda za zkušenosti ostatních maminek. Díky

Teruš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
27.6.05 22:39

Ahojky,
já bych koupila něco jako borovou vodu, mast na prdíky (poradí ti sami),líh na pupík,odsávačku -kup tu obyč s hadičkama je nejlepší),mast BEPANTHEN-je dobrá na bradavky i na dupku,pak si můžeš koupit čajík pro kojící ,čtverečky z buničiny.Jinak na sirupy,čípky ,léky na ty bych vůbec nespěchala ,co budeš potřebovat se dá dokoupit vždycky.
Jinak ti přeji rychlý porod , zdravé mimi , hodně mlíčka a pohodu
s pozdravem Anna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
28.6.05 09:24

Anna má pravdu, na léky je času dost. Naší holčičce je půl roku a zatím jsme nepotřebovali nic, ani tu odsávačku. Nekupovala bych ani tu rektální rourku - zdaleka ne každé dítě má tak velké problémy s prdíky, aby byla potřeba. U nás na bolavé bříško úplně stačil krém Pupík (taková mentolová mastička) a moc fajn byl polštářek z třešňových pecek (dělaj se i s ořechových slupek, pohanky atd.) - dá se nahřát do trouby a pak se dává dítěti na bříško, ty slupky dokážou dlouho zadržet teplo. (polštářek mají v DM drogerii nebo v obchodech se zdravou výživou)
Jinak v té lékárně bych asi koupila jen rybí mast (lepší je ta v kelímku) - na případný opruzený zadeček, líh na pupík a slunečnicový (nebo jiný) olej na tělíčko a na stroupky, co se dětem dělaj na hlavičce
Přeju krásné a veselé miminko
Lola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
28.6.05 10:49

Souhlasim s holkama, ze na leky je casu dost. Ja napriklad nemela ze zacatku vubec nic (mozna jenom teplomer do vody). V porodnici jsme dostali malou krabicku s rybi masti a kdyz jsme odchazeli tak nam jeste dali recept na jodizol na pupik. Pak sem jenom koupila, kdyz uz bylo potreba, mast pupik, trubicku a odsavacku hlenu (opravdu je lepsi ta s hadickama). Jinak mi pani doktorka kdyz prisla na prvni navstevu dala ruzne kapky a po ockovani dala tabletky a cipky, kdyby se dostavila horecka. A tu rybi mast na dupku dostanu vzdycky (zdarma) od pani doktorky kdyz nam dojde.
Hodne stesti, at jste zdravi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.11 17:25

ja bych se jeste chtela zeptat jaky teplomer jste porizovali pro mimi.Nevim jestli normalni rychlobezku,anebo ten usni…jsou vhodne pro mimi ty naplaste na urceni teploty?
Jinak k lekarnicce,ja mam jenom borovou vodu na ocicka a Bepanthene, pak jeste vazelinu na prdelku a nic vic jsem neporizovala..ani odsavacku jeste nemam a to mam termin kazdou chvili..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
4.10.11 18:45
rezetovad píše:
ja bych se jeste chtela zeptat jaky teplomer jste porizovali pro mimi.Nevim jestli normalni rychlobezku,anebo ten usni…jsou vhodne pro mimi ty naplaste na urceni teploty?
Jinak k lekarnicce,ja mam jenom borovou vodu na ocicka a Bepanthene, pak jeste vazelinu na prdelku a nic vic jsem neporizovala..ani odsavacku jeste nemam a to mam termin kazdou chvili..

dobrej teploměr je obyč digital pomůžeš tak mimču s prdíkama… jinak sou fajn ty dudlíkový nebo i ten ušní v porodnici dokonce měli takovej že ho přiložili kam kolina tělo a on do pěti vteřin ukázal teplotu ten sem ale v krámě nenašla…náplasti neznám tak neporadím…
Jinak to ti jistě řeknou i v porodnici musíš mít líh na pupík…rektální rourka je taky dobrá v prvních třech měsících a pokud můžu poradit kup si dětské štětičky do uší jsou jinak dělaný takže se nemusš bát že se s nima dostaneš hloub než je třeba…odsávačku mám tu s těma hadičkama měla jsem foukací ale ta byla na prd !!! snad sem pomohla… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3248
4.10.11 19:39

Já mám pro malou digi teploměr s ohebnou špičkou, rektální rourku, šťouchátka do uší (pro miminka), odsávačku, bepanthen, olejíček na tělíčko a ostatní jako líh, nebo kapičky na prdíky koupíme potom :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
4.10.11 20:35

ahoj tak našemu nezbedníkovije rok a půl a potřebovali jsme hlavně bepanthen(prdýlka a moje prsa),rybilku,pupík-mast na prdíky,rektální rourku(tu jsem použila dvakrát),kapky na prdíky-ale musí se dávat káždé kojo jnak nejsou účinné,panadol baby-použili jsme až na první zoubky, odsávačku hlenů-měli jsme obyč,ale pokud by trpěl na rýmu šla bych do té na vysavač,ale to uvidíš sama.a ty štětičky do uší pro děti jsme vůbec nevyužila používali jsme normální a byly dobré i na dočištění nosíku a teploměr jsme měli obyč.Přeju ať je mimim zdravé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.11 07:30

Ty štětičky detské mám taky,úplně jsem na ně zapoměla,kupovala jsem je už je to hodně dlouho…Takže asi koupím raději digi teploměr do zadečku a pak jsem přemýšlela nad tím co změří teplotu kdekoliv - našla jsem na netu za cca 500 , že nebudu muset rozbalovat mimíska pokaždé..A jaké kapičky prdíkové používáte? Ja znám Sab simplex a ještě Babycalm , kamarátka má nějaké homeopatické…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama