Lékořice v těhotenství

106
20.11.20 19:16

Lékořice v těhotenství

Ahoj můžou se tyto bonbóny a podobné v těhotenství? Na netu píšou že by se neměli, kvůli tomu že dítě má pak poruchu pozornosti a rychlí nástup puberty 😄 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
297
20.11.20 19:35

Když si dáš trochh nic se nestane si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
20.11.20 20:48

Tak ja teda nevím. Plánujeme miminko a postupně narážím na věci, které se údajně jíst nesmí, ale přitom jsem o nich ještě nikde nečetla. :nevim: O lékořicových bonbonech takhle jsem fakt ještě neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
20.11.20 20:50

@Janule84 mě právě varovala kamarádka, že ji o tom řekla její kamarádka a ta to má od doktorky, tak nevím. Ale jinak se moc neomezuji, spíš nejím nebo nepiju opravdu to co je dokázáno že škodí 😁 😇 🙂 🙂 já jsem jinak teď ve 14tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
20.11.20 22:04
@Kleryna píše:
@Janule84 mě právě varovala kamarádka, že ji o tom řekla její kamarádka a ta to má od doktorky, tak nevím. Ale jinak se moc neomezuji, spíš nejím nebo nepiju opravdu to co je dokázáno že škodí 😁 😇 🙂 🙂 já jsem jinak teď ve 14tt

Já se toho právě děsím :lol: Najednou nebudu vědět, co jiného jíst :lol:

Jinak blahopřeji :kytka: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
20.11.20 22:08

Kdybys měla řešit každou věc, co bys neměla jíst nebo dělat, tak neděláš nic jiného ;). Podle mě platí “všeho moc škodí” u všeho. Klidně si dej, ale nejez to po kilech ;)
Mimochodem, o lékořici jsem tohle teda nikdy neslyšela. Případně se zeptej svého doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5058
20.11.20 22:14

Jo, to snad vychází z nějaké finské studie. Ale tam se lékořice (salmiakki - slaná lékořice) jí po kilech. Pochybuju, že pár kousků má nějaký dopad. Koukla bych se, jestli tam nejsou umělá barviva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
20.11.20 22:19

Děkuju holky, zeptám se na prohlídce doktorky a budu zde informovat 😁 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29092
20.11.20 22:52

@Kleryna

Jediné, co jsem slyšela, že větší množství není vhodné pro lidi s vysokým tlakem.

Tady z netu : Je známé, že nadměrná konzumace lékořice, nebo lékořicových cukrovinek je toxická pro játra, kardiovaskulární systém, může vyvolat hypertenzi a otoky. V ojedinělých případech se krevní tlak zvyšuje nadměrnou konzumací lékořicového čaje, ale příznaky vždy brzy odezní, pokud se s konzumací přestane. Většina případů hypertenze z lékořice byla způsobena tím, že člověk pozřel příliš velké množství lékořice. Konzumace pouhých 50g cukrovinek z lékořice denně za dva týdny může způsobit významné zvýšení krevního tlaku.

Já ty sekané lékořicové bonbony prodávané na váhu miluju, klidně bych snědla kilo denně, v podstatě mi nic jiného sladkého takhle nechutná, ale ovládám se, s tím tlakem je to známé… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
20.11.20 23:14

@free333 tak já tlak mám nižší tak by mi to uškodit vůbec nemělo, ale co když ti nějak uškodí miminku? Řaději počkám na tu prohlídku kde se zeptám 😁 😇 😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
21.11.20 07:04

Lékořice také zvyšuje sebeobranu těla - podporuje imunitní systém. A tím pádem může podpořit i to, že tělo matky začne bojovat proti plodu.
Pokud nemáte problém s imunitou, tak pár kousků občas neuškodí. Já s ní problém měla, tak jsem pro jistotu lékořici nejedla vůbec, ale byl to boj :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29092
21.11.20 07:56
@Kleryna píše:
@free333 tak já tlak mám nižší tak by mi to uškodit vůbec nemělo, ale co když ti nějak uškodí miminku? Řaději počkám na tu prohlídku kde se zeptám 😁 😇 😇

Tak dej potom vědět a hlavně at jste v pořádku… :kytka:

Ona ta lékořice je poměrně silná bylina, obsahuje i fytoestrogeny, někde píšou, že je dobrá i pro ženy v přechodu, tak jsem si říkala, že až se k tomu dopracuju, budu si dávat pytlík denně, ale zase ten tlak, mám spíš nižší, ale stejně… :jazyk:

Já prostě nezvládnu, když mám doma pytel, si dát jen dva kousky a jít od toho, ta chut je prostě božská… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29092
21.11.20 07:59
@blobfish píše:
Jo, to snad vychází z nějaké finské studie. Ale tam se lékořice (salmiakki - slaná lékořice) jí po kilech. Pochybuju, že pár kousků má nějaký dopad. Koukla bych se, jestli tam nejsou umělá barviva.

Ano, byla jsem ve Finsku a asi si umíte představit moje nadšení, když jsem zjistila, že v každých potravinách prodávají lékořici po kilech a těch druhů, co tady neseženete… :)

Takže jsem byla stále v lékořicovém rauši a i na cestu domů jsem se patřičně zásobila… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5058
21.11.20 08:17
@free333 píše:
Ano, byla jsem ve Finsku a asi si umíte představit moje nadšení, když jsem zjistila, že v každých potravinách prodávají lékořici po kilech a těch druhů, co tady neseženete… :)Takže jsem byla stále v lékořicovém rauši a i na cestu domů jsem se patřičně zásobila… 8)

Já miluju lékořici, ale právě jen tu sladkou, salmiak je pro mě blé :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30987
21.11.20 09:27
@Janule84 píše:
Tak ja teda nevím. Plánujeme miminko a postupně narážím na věci, které se údajně jíst nesmí, ale přitom jsem o nich ještě nikde nečetla. :nevim: O lékořicových bonbonech takhle jsem fakt ještě neslyšela.

Prosím tě, to jsou takové blbosti. Když se nebudeš opíjet, fetovat a kouřit, můžeš vše, nač máš chuť. Nezdá se mi, že by dřív bylo nějak extrémně kdovijak postižených dětí, a tyhle kraviny nikdo neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama