Reklama

Lepek vysazení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 19:55
Lepek vysazeni

Ahoj, mam uz delsi dobu travici problem, jako nadymani, obcas hodne ridke ho.. Skrundani

Celiakie nevysla, mam. Laktozu ale uz dva roky

Ale zkusila jsem na mesic a pul vysadit lepek panc pry existuje neceliakalni intolerance.

Nemam pocit nejakeho zlepseni.

Ale ted jsem se vydesila jelikoz nwkde psali, ze kdyz prestanes jist lepek tteba dva mesice tak si telo prestane tvorit enzym k. Jeho stepeni a uz budes mit furt problemy..
Je fakt, ze kdyz jsem zkusila obyc testoviny male mnozsrvi tak skrundani teda mega…

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12576 příspěvků 29.09.18 20:11

a dotaz?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 20:15

Jooo dotaz je, zda ma nekdo takovou zkusenost taky? :mavam:

Dikyyy

vokishka
Extra třída :D 12576 příspěvků 29.09.18 20:17

klidně to může být jen dráždivý trakčník. Byla jste i na biopsii?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 20:24

Neee furt cekam na terminy gastra katastrofa ceka se na vse mesice ale nejlepsi je, jak mluvi o prevenci, ale cekate mesice na gastroskopii :zed:

vokishka
Extra třída :D 12576 příspěvků 29.09.18 20:33

no ale pokud čekáte na gastroskopii, tak v žádném případě nesmíte držet dietu, jinak je biopsie zbytečná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 20:37

Nee me uz delali z krve i a celiakie nevysla a nemam pry ani znaky geneticke

vokishka
Extra třída :D 12576 příspěvků 29.09.18 20:39

no jáměla taky krev negativní, v genetice vyšla malá pravděpodobnost a postižení střeva na 3a.

Novak2
Stálice 70 příspěvků 29.09.18 20:47

Já mám neceliakalni intoleranci lepku. Po vysazení lepku přišla úleva okamžitě. A teď po téměř roce od vysazení jsem i třeba méně unavená.

Ale pokud teprve čekáte na gastroskopii/ko­lonoskopii, tak lepek naopak vysadit nemůžete, jinak si zkreslite výsledky. Celiakie se někdy pozná až z biopsie. Neceliakalni intolerance se diagnostikuje eliminačně expozičním testem, kdy přijde úleva po vysazení a reakce při nasazení. Eliminován by měl být na minimálně tři týdny a pak by měla přijít lepková zátěž. Tento test se provádí, až když se vyloučí jiné příčiny (tj. musí se apsolvovat testy na gastru i alergologii).

A k dotazu, myslím, že není pravda, že by si tělo po dvou měsících odvyklo trávit lepek. Naopak lidé s neceliakalni intolerancí často při dlouhodobé bezlepkové dietě pak snesou nárazově lepek s mnohem menšími problémy, než kvůli kterým dietu zahájili.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 00:19

Mám tu zkušenost sama na sobe. Bezlepkovou a bezmlecnou dietu jsem držela s dcerou (dcera mela problémy, ja byla doma na mateřské, vařila jsem stejne jídlo pro všechny a zároveň se nám doma nevyskytovalo ani nic ze zakázaných potravin, aby to dceři nebylo lito). Na dietě jsem byla asi rok a půl. Vrátit se zpet k normální stravě byla anabáze snad na pul roku. Po dvou měsících bych to az tak tragicky neviděla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 10:25

aha, takže když jste zkoušela po tom roce a půl nasadit lepek tak jste měla reakce jak při celiakii chápu to dobře?

No, u mě spíš přišly skoro křeče v břiše, když jsem zkusila obyč těstoviny a nadýmání (po skoro dvou měsících bez lepku)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >