Reklama

Kdo nebere antidepresiva, není in?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alberta
Kecalka 487 příspěvků 28.09.18 17:53
Kdo nebere antidepresiva,není in?

Nemáte taky ten pocit, že dnes každý druhý zobe antidepresiva jako lentilky? Já jo, protože dělám ve zdravotnictví, denně mi rukama projdou desítky lidí, s (většinou) běžnými nemocemi(angíny, chřipky..střevní chřipky až po závažnejší jako cukrovku atd..) když se jich ptám na trvale užívané léky, tak 8 z 10.žen zmíní antidepresiva 8o Podobné je to u chlapů i mladých kluků, tak 5 z 10.tak bere AD..jak je to možné? To je v dnešní době normálni? Když se některých z nich zeptám, tak většina důvodů je teda zoufalá..jako že: mám moc práce, nestíhám, stres v práci, nemůžu v noci spát, bojím se že mi manžel zahne…pristě sebevědomí 0. Chlapi zase taky stres v práci, dluhy, příliš náruživaá manželka-milenka, někdy současně..jako já vím že někdy jsou AD nezbytné(nemoc, úmrtí, rozvod..atd),ale cpát do sebe AD kvůli ovlivnitelným věcem?? To je smutné. Nebo jsme generace slabochů, kteří chtějí být v očích druhých perfektní, a když to nejde, zobeme pilulky? Jaký máte názor vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 28.09.18 17:55

Jsme generace slabochů a zoufalců.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 2 inzeráty 28.09.18 17:57
@TMana píše:
8o

dagmarkaa
Extra třída :D 14732 příspěvků 28.09.18 17:57

Nikdy by mě nenapadlo, že také skončím na antidepresivech z důvodu poporodní deprese, bez nich bych tu už nebyla, zbytečně bych je do sebe opravdu necpala.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 2 inzeráty 28.09.18 17:58
@TMana píše:

Jako co je to s prominutím za debilní odpověď???

Tichošlápek
Extra třída :D 10081 příspěvků 28.09.18 17:59

@Lamátko asi se tak cítí 8)

Alberta
Kecalka 487 příspěvků 28.09.18 17:59

Něco na tom bude :think: samé selfíčka,falešnè lajky,ještě falešnější komenty na fejsbuku od „přátel“, nezastavitelná touha dokázat ostatním,že jsme nejlepší a úspěšní,i když pravda je jinde..???

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 28.09.18 18:00

Když jim je doktor napíše… Spousta lidí má nějaká slabší AD od obvodaka. Přijdou tam, postezujou si a ono je rychlejší a efektivnější napsat pilule, než vysvětlovat o zdravém životním stylu, pohybu, spánkové hygieně.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 28.09.18 18:00
@TMana píše:

Lepší slaboch, co si vezme pilulku, než slaboch, co ku.ví život vlastnímu dítěti už od kolébky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 18:01

Hele, videla jsem to podobne. Az do letosniho jara, kdy jsem do toho spadla taky. Ani nevim jak. Teda ted uz ano, prepracovani, vyhoreni , problemy v partnerstvi, nastupujici menopauza, uzkosti.Skoncila jsem jako troska, brecici u lekare, ze uz nemuzu dala chci umrit. Nasazena antidepresiva. Ja je teda brala jen 25 dni, pak jsem si uvedomila, ze to nechci a resim sve problemy uplne jinak. Zmena zivotniho stylu, relaxace, sport, hrani her a doplnky vyzivy a jde to. Ale po tom, co jsem prozila uz nikoho, kdo je bere neodsuzuji.

Alberta
Kecalka 487 příspěvků 28.09.18 18:01

@dagmarkaa tohle jsem nemyslela,poporodní deprese je nemoc a AD namístě..

Detsa
Extra třída :D 10670 příspěvků 28.09.18 18:03

@Alberta Spíš to bude vina doktorů, psychiatrů. Je to rychlý a často i účinný, tak toho využijou a bez problému napíšou.
A jinak doba je těžká, nároky jsou všude. Není divu, že psychický stav lidí celkově se horší.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 2 inzeráty 28.09.18 18:03

Psychická nemoc je stejná jako každá jiná, dříve se o tom tolik nepmluvilo, není na tom nic špatného když někdo bere tyto léky. Někomu se zkrátka serotonin v mozku nevytváří v dostetečném množství, tyto lidé buhužel budou brát tyto léky možná celý život. A pak je druhá skupina, které mají třeba po traumatu rozjetou nějakou psych nemoc. Může mi někdo říct, proč jsou tyto lidé zoufalci????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 18:04
@Alberta píše:
Nemáte taky ten pocit, že dnes každý druhý zobe antidepresiva jako lentilky? Já jo, protože dělám ve zdravotnictví, denně mi rukama projdou desítky lidí, s (většinou) běžnými nemocemi(angíny, chřipky..střevní chřipky až po závažnejší jako cukrovku atd..) když se jich ptám na trvale užívané léky, tak 8 z 10.žen zmíní antidepresiva 8o Podobné je to u chlapů i mladých kluků, tak 5 z 10.tak bere AD..jak je to možné? To je v dnešní době normálni? Když se některých z nich zeptám, tak většina důvodů je teda zoufalá..jako že: mám moc práce, nestíhám, stres v práci, nemůžu v noci spát, bojím se že mi manžel zahne…pristě sebevědomí 0. Chlapi zase taky stres v práci, dluhy, příliš náruživaá manželka-milenka, někdy současně..jako já vím že někdy jsou AD nezbytné(nemoc, úmrtí, rozvod..atd),ale cpát do sebe AD kvůli ovlivnitelným věcem?? To je smutné. Nebo jsme generace slabochů, kteří chtějí být v očích druhých perfektní, a když to nejde, zobeme pilulky? Jaký máte názor vy?

Brala jsem AD. Ženská v lékarně jednou měla tu drzost se ptát, proč. Řekla jsem, že stres. Nebudu cizí ženské vyprávět o tom, co se stalo v mém životě. Pouvažuj, jestli tuto odpověď nedostáváš ze stejného důvodu ;) Je smutné, že někdo bez špetky empatie a nulovou vědomostí o tak složité nemoci, jako deprese, pracuje ve zdravotnictví.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 2 inzeráty 28.09.18 18:04
@Helileli píše:
Když jim je doktor napíše… Spousta lidí má nějaká slabší AD od obvodaka. Přijdou tam, postezujou si a ono je rychlejší a efektivnější napsat pilule, než vysvětlovat o zdravém životním stylu, pohybu, spánkové hygieně.

Evidentně o tom nic nevíš. Jsou lidé, kteří přesně to vše dělají a psych nemoc mají. To nejde ovlivnit

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >