Jak se zbavit kousání nehtů?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 16:12
Mrknete na ten hnus, co s tim? :(

Prosim vas, ja uz fakt nevim, jak se toho zbavit. I u nas v rodine si nekteri clenove kousou nehty :( myslite, ze jsem to treba od nekoho obkoukala? Nechci aby to delaly moje deti :zed. Hrozne me to uspokojuje, ale taky se za to silene stydim :( poradte

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kotyk
Echt Kelišová 7944 příspěvků 28.09.18 16:16

Najít si jinou formu „uklidnění“. Když už ne sama, tak si najít nějakého psychologa.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2491 příspěvků 28.09.18 16:17

Jo, je to hnus, kdyz ma nekdo permanentne nehty v hube a okusuje si je. Jak zviratko. Ja to taky delala, kdyz jsem byla dite, preslo to samo. Ty jsi dospela (predpokladam), tak se proste hecni a nedelej to. Nebo si nech nalepit gelovky, to neukousnes a mohlo by to pomoct.

Russet
Extra třída :D 12220 příspěvků 28.09.18 16:19

A kdyby sis nechala nalepit ty umělé? Je to zlozvyk a okozkat se asi nedá. Sestra si je jako dítě kousala a já ne. Ani nikdo další si je nekousal.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 28.09.18 16:20

Nech si udělat umělý nehty ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 16:25

Zakldatelko, jestli tě to „potěší“, nejsi v tom sama. Mám je možná ještě horší. Mladší syn si kouše taky. U něj to je forma uklidnění, protože je silně roztěkaný, pokud nemůže nehty, tak si kouše triko, už má okousané i nehty na nohách. Psycholožka neporadila ani mě a ani jemu.
Pokud nemám nehty, ohlodávám si kůži.

@Azeretereza taky si koušu nehty. Někdy vydržím třeba rok nebo dva. Vždycky jsem přestala a něco se stalo. Začala šikana, umřel děda, umřel táta… A bylo to zpátky.

1mila2
Kecalka 415 příspěvků 28.09.18 16:27

Ja si je kousala asi do 6te tridy. Nikdo v rodine to nedelal. Zkouseli na me vsechno, i lak, ktery kdyz oliznu tak se pobliju. Do dnes si pamatuju jak jsem stala na zahrade a zkusila to oliznout a kdyz jsem zjistila, ze se nepobliju, tak jsem je zaa vsechny ohlodala :roll: preslo to samo od sebe. Syn (6) si je kouse taky a ja myslim, ze s tim asi nic neudelam :zed:

Paola21
Závislačka 3619 příspěvků 28.09.18 16:28

Nepřijde mi to zase takový hnus, jak píšeš v nadpisu, co manikérka? Můžeš zkusit si dát gelovky, ty ujídat nebudeš. :)

Detsa
Extra třída :D 11044 příspěvků 28.09.18 16:34
@Anonymní píše:
Prosim vas, ja uz fakt nevim, jak se toho zbavit. I u nas v rodine si nekteri clenove kousou nehty :( myslite, ze jsem to treba od nekoho obkoukala? Nechci aby to delaly moje deti :zed. Hrozne me to uspokojuje, ale taky se za to silene stydim :( poradte

Chvilku jsem na ty fotky koukal a přemýšlel, co hnusného tam mám vlastně najít. Ruce hezké, kde je problém :nevim:. Pak jsem až zpozoroval detail, že píšeš, že si koušeš nehty ;). Ani bych si toho nevšiml.
Každý zlozvyk jde odstranit, akorát tě to bude stát dost úsilí :kytka:.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 28.09.18 16:41

Já nevím, imho tohle je o 100% lepší, než umělé nehty či jiné zrůdnosti.

Russet
Extra třída :D 12220 příspěvků 28.09.18 16:52
@TMana píše:
Já nevím, imho tohle je o 100% lepší, než umělé nehty či jiné zrůdnosti.

Nejsem zastánce dlouhých drápů. Ale jemná „přírodní“ růžová a krátké vypadají hezky. Nechat pár měsíců. Naučí se odbourávat nervozitu jinak než na nehtech.

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 28.09.18 17:11

Kamaradka s tim mela take problem dlouhe roky, silna vule nepomahala. Nechala si udelat umele. Nemusis mit hned dlouhe drapy..i ty kratke Te to odnauci, kousat si je nebudes.

EvulinkaH
Kecalka 380 příspěvků 28.09.18 17:17

Mně pomohlo v pubertě, že jsem si je hodně opečovávala-každý den odlakovat a přelakovat jiným lakem, nalepit ozdoby, pak mi bylo líto si je okousat. pak jsem se taky styděla ruce ukazovat, spolužáci se smáli.

Kristynka22
Kecalka 216 příspěvků 28.09.18 17:18

Jee, já je měla ještě poloviční než ty, mnohem větší katastrofu. Zkoušela jsem přestat několikrát, povedlo se mi to až v 19ti s umělými nehty, teď už jsem nehet neukousla od té doby.

zrnko
Kecalka 427 příspěvků 28.09.18 17:20

Btw. Jinak máš moc hezky tvar nehtů.
Ten palec je ohlodany dost a jeden dalsi taky, ale jinak ok. Někteří je mají takové uhlodane zbytky. Tvoje jsou ještě krasne.
Ja si hryzu taky, desne me to štve. Ale nedá se s tim moc dělat, podle me. Do gelovych si budeš tak dlouho vrtat, až se odlepi a máš hned co okusovat. Ja se snažím aspoň neohlodavat az do lůžka. Spíš tak, aby mi vždycky zbyl ten bílý okraj, ikdyz tenký, ale viditelný. Občas mi pomáhají žvýkačky, ale těch pak spotrebuju celý balíček během dne. Jenže zvejky ve velkem mají projimave účinky… :)
Co tak nejaky přírodní klacicek na kousani? To by mohlo pomoct. Ja jsem občas zvykala „klaciky“ z „travy“ a celkem me to zabavilo a na kousani nehtů jsem nemyslela.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >