Levnější umělé mléko - nutno dodávat probiotika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sasanka jarní
Kecalka 451 příspěvků 17.06.19 19:40
Levnější umělé mléko - nutno dodávat probiotika?

Ahoj holky,
Vím, že už od začátku nebudu kojit(musím brát léky), tak studuji něco k umělým mlékům.
Začnu s Babylove 1, máte někdo zkušenost? Dávali jste čistě jen tohle mlíčko nebo jste ho nepovažovali za tak dobré a prckovi dávali nějaké kapky k tomu navíc?(probiotika)
Děkuji :kytka:

Reakce:
Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 17.06.19 19:49

@Sasanka jarní Dávám Babylove PRE, podle mne má lepší složení. Študovala jsem to hodně, porovnávala jsem ho s 1 a s oběma bio verzemi (bio PRE a bio 1) a fakt mi vyšlo lépe, kdyby byl zájem, tak můžu napsat důvody :) Jinak od dceřiných 2 týdnů kapu probio Maxík, ale že by to něco udělalo, to ne, koliku, kvůli které jsem to hlavně začala dávat to nijak nezlepšilo.

Dany.dee
Kecalka 203 příspěvků 17.06.19 20:00

U prvního syna jsem dokrmovala prvně nutrilonem tím po kterém by dítko nemělo blinkat, ale zvracel a nepřibíral. Tak jsem ho nahradila sunarem. Finančně taky vyšel lépe.

Aqualinea
Kecalka 108 příspěvků 17.06.19 20:16

Pouzivala jsem, ale ne uplne od narozeni, bohuzel jsemna nej prisla az pozdeji, po odzkouseni snad vsech jinych znacek, ktere nesedely. Probiotika jsem k nemu nedavala. Vyhovovalk nam hodne a doporucuji. :palec:

Uživatel je onlineVeru1987
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 17.06.19 20:25

Davala jsem dm bio od malinka. A vse super.

Sasanka jarní
Kecalka 451 příspěvků 17.06.19 20:28
@Kristynka22 píše:
@Sasanka jarní Dávám Babylove PRE, podle mne má lepší složení. Študovala jsem to hodně, porovnávala jsem ho s 1 a s oběma bio verzemi (bio PRE a bio 1) a fakt mi vyšlo lépe, kdyby byl zájem, tak můžu napsat důvody :) Jinak od dceřiných 2 týdnů kapu probio Maxík, ale že by to něco udělalo, to ne, koliku, kvůli které jsem to hlavně začala dávat to nijak nezlepšilo.

A z PRE pak prejdete rovnou na dvojku? Budu ráda, když napíšeš důvody, děkuji moc :kytka:

Sasanka jarní
Kecalka 451 příspěvků 17.06.19 20:29
@Aqualinea píše:
Pouzivala jsem, ale ne uplne od narozeni, bohuzel jsemna nej prisla az pozdeji, po odzkouseni snad vsech jinych znacek, ktere nesedely. Probiotika jsem k nemu nedavala. Vyhovovalk nam hodne a doporucuji. :palec:

Super, děkuji moc :andel:

Aqualinea
Kecalka 108 příspěvků 17.06.19 20:33

Pouzivala jsem, ale ne uplne od narozeni, bohuzel jsem na nej prisla az pozdeji, po odzkouseni snad vsech jinych znacek, ktere nesedely. Probiotika jsem k nemu nedavala. Vyhovovalk nam hodne a doporucuji. :palec:

Sasanka jarní
Kecalka 451 příspěvků 17.06.19 20:33
@Veru1987 píše:
Davala jsem dm bio od malinka. A vse super.

Dobře, děkuji, bio kvuli složení nebo si zastáncem bio? :)

Aqualinea
Kecalka 108 příspěvků 17.06.19 20:33

Jejda nevim proc se poslalo podruhe :mrgreen:

Uživatel je onlineVeru1987
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 17.06.19 20:59
@Sasanka jarní píše:
Dobře, děkuji, bio kvuli složení nebo si zastáncem bio? :)

Nejsem zastáncem bio, ale jednou jsem koupila to obyčejné a bylo takové divné pro mě. taková jiná konzistence nevím. U toho mlíka jsem si říkala, že to bio může být lepší než obyčejné, ani nevím proč jsme začali s ním. Nebylo o tolik dražší. Stojí myslím 160. Ted kupujeme stále 3, ta stojí 140.
Jinak babylove mlíko, to obyč, vyhrálo v Dtestu myslím druhé místo. První bylo HAMI.

Sasanka jarní
Kecalka 451 příspěvků 17.06.19 21:03
@Veru1987 píše:
Nejsem zastáncem bio, ale jednou jsem koupila to obyčejné a bylo takové divné pro mě. taková jiná konzistence nevím. U toho mlíka jsem si říkala, že to bio může být lepší než obyčejné, ani nevím proč jsme začali s ním. Nebylo o tolik dražší. Stojí myslím 160. Ted kupujeme stále 3, ta stojí 140.
Jinak babylove mlíko, to obyč, vyhrálo v Dtestu myslím druhé místo. První bylo HAMI.

Dobře, děkuji moc, když nebude sedět pre nebo 1, zkusim Bio :dance:

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 17.06.19 22:03

@Sasanka jarní Zkraje ti odpovím, na to PRE a jak pokračovat, jinak bych zapomněla :D Ten název PRE docela mate, já si myslela, že se dává třeba nedonošeným miminkám, nebo těm úplně maličkým, a že pak se najede na 1, ale není to tak, obě mléka jsou určená od narození do 6. měsíců a u obou se pak najede na 2.
No a mé důvody pro PRE: obsahuje pouze laktózu (tím se chlubí hned na obalu) stejně jako mateřské mléko- lépe se tráví, nemusí se dodržovat 2.5-3h mezi krmením jako u jiných mlék, může se krmit na požádání. Dále jsem koukala na bílkoviny, miminko by jich nemělo mít moc, zatěžuje to (myslím ledviny?) takže jsem koukala, které mléko z těch 4 jich má nejméně, to má PRE a 1, obě bio varianty mají vyšší množství. Dále je důležité koukat na sodík, který škodí, proto se mléko musí dělat z kojenecké vody, která ho neobsahuje tolik jako obyč voda, v tom nejlépe vychází 1 (18mg na 100ml, PRE má 20mg na 100ml ale bio má PRE katastrofických 29,6) a ono když dítko povyroste a vypije za den hodně ml, tak už to je hodně vysoké množství sodíku za den. Jako poslední jsem koukala na fluor, který je je vyšším množství toxický, a to i pro dospělé, na netu se dají lehce vyhledat údaje kolik fluoru mají mít děti za den maximálně. Tam zase propadla 1, která má na 100ml 8,6… Většina drahých značkových mlék mají o mnoho nižší množství, bio varianty mají méně než 0.01mg.
Já se z toho málem zbláznila když jsem furt porovnávala a googlila ale nakonec jsem se rozhodla pro PRE. 1 bych nedala kvůli fluoru a bio varianty kvůli šílenému množství sodíku.

Sasanka jarní
Kecalka 451 příspěvků 17.06.19 22:15
@Kristynka22 píše:
@Sasanka jarní Zkraje ti odpovím, na to PRE a jak pokračovat, jinak bych zapomněla :D Ten název PRE docela mate, já si myslela, že se dává třeba nedonošeným miminkám, nebo těm úplně maličkým, a že pak se najede na 1, ale není to tak, obě mléka jsou určená od narození do 6. měsíců a u obou se pak najede na 2.
No a mé důvody pro PRE: obsahuje pouze laktózu (tím se chlubí hned na obalu) stejně jako mateřské mléko- lépe se tráví, nemusí se dodržovat 2.5-3h mezi krmením jako u jiných mlék, může se krmit na požádání. Dále jsem koukala na bílkoviny, miminko by jich nemělo mít moc, zatěžuje to (myslím ledviny?) takže jsem koukala, které mléko z těch 4 jich má nejméně, to má PRE a 1, obě bio varianty mají vyšší množství. Dále je důležité koukat na sodík, který škodí, proto se mléko musí dělat z kojenecké vody, která ho neobsahuje tolik jako obyč voda, v tom nejlépe vychází 1 (18mg na 100ml, PRE má 20mg na 100ml ale bio má PRE katastrofických 29,6) a ono když dítko povyroste a vypije za den hodně ml, tak už to je hodně vysoké množství sodíku za den. Jako poslední jsem koukala na fluor, který je je vyšším množství toxický, a to i pro dospělé, na netu se dají lehce vyhledat údaje kolik fluoru mají mít děti za den maximálně. Tam zase propadla 1, která má na 100ml 8,6… Většina drahých značkových mlék mají o mnoho nižší množství, bio varianty mají méně než 0.01mg.
Já se z toho málem zbláznila když jsem furt porovnávala a googlila ale nakonec jsem se rozhodla pro PRE. 1 bych nedala kvůli fluoru a bio varianty kvůli šílenému množství sodíku.

Tyjooo, děkuji ti moc!! :palec: :palec:

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 17.06.19 22:25

@Sasanka jarní Nemáš zač :kytka: Navíc to má výhodu, to PRE nebývá vyprodané tak často, jako jednička :D Asi ženské taky stejně jako mě napadne, že PRE je nějaké spešl pro nedonošence, tak rovnou sahají po 1 :lol:

Váš příspěvek
Reklama