Lhaní o penězích

Anonymní
18.11.20 00:56

Lhani o penězích

Ahoj, prosím anonymně.
S manželem jsme už hodně let a máme malé dítě. Jsem na mateřské. Manžel byl vždy trochu sobecký a ne moc rozumný ohledně peněz. A kasu jsem držela ja.

Letos ale manžel změnil práci a vydělává minimálně dvojnásobek. Sliboval jak bude vše lepší a bude mít víc času, ale pracuje od rána do večera.
Nedávno jsem zjistila že si tajně už před měsíci založil další účet, tajně a mě lhal o tom kolik vydělává. Hrozně mě zklamalo že mi lhal, ale rozhodla jsem se z toho nedělat kovbojku kvůli dítěti.
Nicméně dneska mi oznámil, že koupil auto pro zábavu za 50tisic. Složil zálohu a do práce teď chodí tolik, aby na něj našetřil. A přitom mě ještě včera opakoval ať už nic neobjednavam ( vánoční dárky) že se v práci nedaří at máme na jídlo.
Stále nemáme splacené naše aktuální auto a nic moc ušetřeno. Minulý měsíc kupoval kola, předtím si koupil notebook a mobil.
Je mi z toho už na zvracení. Ano jsou to jeho peníze, ale ty lži??? Mám pocit že je jen dospělé dítě a žije si sám pro sebe. Například večer přijede a jen tak mezi řečí se dozvím že nebyl v práci ale jel na návštěvu.
Zaráží mě ta míra bezohlednosti. Doufala jsem že už toto máme za sebou před lety ale zhoršuje se to.

Prosím napište mi jestli si myslíte že to přehráním že jsem tak zklamaná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
101
18.11.20 01:18

A co si s ním o tom normálně promluvit?? Řešit by jste toto měli spolu a ne s emiminem ;) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 01:24

@alonka03 ale já to s ním řeším. A on mi řekl že mi příště bude lhát zase protože se nechce hádat. A prý by si to auto koupil stejně i kdybych nesouhlasila…
Co na to mám říct. Chtěla jsem vědět jestli to třeba nepřeháním já. Nebo naopak jestli už si nenechám moc kalet na hlavu.
Tak pardon, neměla jsem komu se svěřit.

• Citovat
  • Nahlásit
101
18.11.20 01:36

Asi to s ním nemá cenu, když ti narovinu řekl, že ti bude lhát..A jak máte finance? Mas také možnost si schovávat penize?
Jestli ty das cely rodičák a on si vesele utrácí a schovává peníze tak neprehaniš..
Já z dotazu pochopila, že mlcis..

Kdyby sis chtěla nejak popsat tak můžeš napsat do zprávy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
18.11.20 01:36
@Anonymní píše:
@alonka03 ale já to s ním řeším. A on mi řekl že mi příště bude lhát zase protože se nechce hádat. A prý by si to auto koupil stejně i kdybych nesouhlasila…
Co na to mám říct. Chtěla jsem vědět jestli to třeba nepřeháním já. Nebo naopak jestli už si nenechám moc kalet na hlavu.
Tak pardon, neměla jsem komu se svěřit.

Asi záleží, jak to máte od začátku nastavené. My máme společný účet a o tom, co koupíme, rozhodujeme společně. Samozřejmě se neradíme o každé stovce, ale pakliže se jedná o věc za tisíce, ani jeden bychom nic nepořídili bez domluvy (pokud by nešlo teda o nějaký dárek nebo překvápko). Mně by vadilo, kdyby mi partner řekl, že to koupí i přes můj nesouhlas :nevim:. Na druhou stranu ale vím, že je muž zodpovědný a nekupuje nic bez rozvahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 01:48

@alonka03 ano není s ním rozumná řeč. A nemám moc šanci si něco dát stranou. Asi budeme muset navštívit odborníka.
@yocheved měli jsme též společný účet právě.

• Citovat
  • Nahlásit
101
18.11.20 01:50

@yocheved My též s přítelem máme společný účet, sice na jeho jméno ale je společný..Mám vždy přehled kolik tam je, jestli přišli peníze atd..
No ten muj je nejak zodpovědný a kraviny kupuje minimálně :lol:
Ale od února(otehotnela jsem) s každou veci, co chce koupit tak se semnou prvne poradí a pak to dle mého názoru koupí 😂
Jednou mi chtel udělat radost a koupil plenky pro syna bez meho vědomí..Koupil větší o 2 čísla :pocitac: a automaticky mi je dal do prebalovaci tašky a vyskladal bez obalu do skrinky..😂 😂 :pocitac: :pocitac: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
18.11.20 01:51
@Anonymní píše:
@alonka03 ano není s ním rozumná řeč. A nemám moc šanci si něco dát stranou. Asi budeme muset navštívit odborníka.
@yocheved měli jsme též společný účet právě.

V tom případě bych trvala na tom, že společný účet - společné rozhodování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
18.11.20 01:52
@alonka03 píše:
@yocheved My též s přítelem máme společný účet, sice na jeho jméno ale je společný..Mám vždy přehled kolik tam je, jestli přišli peníze atd..
No ten muj je nejak zodpovědný a kraviny kupuje minimálně :lol:
Ale od února(otehotnela jsem) s každou veci, co chce koupit tak se semnou prvne poradí a pak to dle mého názoru koupí 😂
Jednou mi chtel udělat radost a koupil plenky pro syna bez meho vědomí..Koupil větší o 2 čísla :pocitac: a automaticky mi je dal do prebalovaci tašky a vyskladal bez obalu do skrinky..😂 😂 :pocitac: :pocitac: :lol:

Tak to bych mu prominula, byl to dobrý úmysl :mrgreen:. Ale ne, jak říkám, jasně, může si koupit co chce, rozhodně si nemusíme hlásit každý nákup. Ale aby koupil auto bez porady, to by mi asi trochu vadilo 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
18.11.20 01:56

To je od něj fakt sobecký…Budu drzet palce at se vzpamatuje ale moc tpmu sanci nedavam. Jestli byl sobec i pred tak bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2833
18.11.20 02:00

Pokud ti chlap říká (vážně, ne v afektu) věci, jako že příště ti zas bude lhát, tak se obávám, že mezi vámi už celkově není moc dobré vůle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
18.11.20 02:02

@yocheved Ja mu to prominula ale kdyz mi rekl ze sel se zlutym obalem c 1 a vrátí se s fialovym c.3 tak jsem mu zakázala kupovat plenky 😂 😂 a smála se pokaždé, co prebaloval 😃 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
18.11.20 02:04

Pomalu si zacinam myslet ze se chce pojistit, kdyby něco tak ať ma on peníze a zakladatelka ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 02:08

@alonka03 také mě to napadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
153
18.11.20 03:32

Pokud nežije vyloženě na úkor tebe, tak proč řešíš jeho peníze? Pokud ti dává na jídlo, které prožere a na společný chod domácnosti stejnou měrou, jako na něj přispíváš i ty, tak ti snad může být ukradené, co si za svoje peníze kupuje, ne? Kdyby vám hrozila exekuce, bydleli by jste pod mostem nebo by byl byt/barák tvůj a neplatil ti část nájmu, tak neřeknu, ale toto? Neuvedla jsi, jak to vlstně přesně máte-podíly… Však až se vrátíš do zaměstnání a budeš zase normálně vydělávat, tak ti asi taky nebude úplně příjemné, když ti někdo bude diktovat, co si s dovolením smíš za své finance koupit nebo nikoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama