Proč se vdávat?

Anonymní
17.11.20 16:37

Proč se vdávat?

Proč se chci vdávat? Asi to takhle vyzní blbě, ale partner se mě zeptal proč se chci vdávat a já v tu chvíli nenašla žádnou odpovědnost. Jsme s partnerem přez tři roky, bydlíme spolu skoro od začátku vstahu. Já cítím že je třeba náš vztah někam posunout. O svatbě už chvíli mluvíme, ale ještě mě o ruku nepožádal. Občas na toto téma přijde řeč a teď se mě zeptal proč svatbu chci. Pro mě je důležité přivézt dítě do úplné rodiny, ale jiný důvod vlastně nevím. Jak by jste argumentovaly vy? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2397
17.11.20 16:42

Pro mě je třeba svatba závazny slib tomu druhému. Je to hodně o pocitu jistoty, že si druhý nenechává otevřená vrátka a opravdu s tebou plánuje strávit zbytek zivota. Vím, v praxi to trochu pokulhává. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
17.11.20 16:47
@modravlocka píše:
Pro mě je třeba svatba závazny slib tomu druhému. Je to hodně o pocitu jistoty, že si druhý nenechává otevřená vrátka a opravdu s tebou plánuje strávit zbytek zivota. Vím, v praxi to trochu pokulhává. :lol:

Asi tak nějak. Svatba prověří vztah než přijde větší závazek a to deti.
Pro mě je to prostě důležité a pro manžela naštěstí taky. Sám nechápe, proč si někdo dělá děti před svatbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
17.11.20 16:48

@modravlocka Souhlasím,taky mi pak rodina přijde tak nějak úplná…navíc nemám ráda oslovení přítel, pritelkyne, když už jsou děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
17.11.20 16:50

Kdyz to vezmu čistě racionálně tak Společné jmění manželů. Když je žena na rodičovské, 2,5 roku bere třeba 9tis., pak se rozejdou, vykopne jí z bytu, kde platil hypoteku on a ona nemá ani ma kauci nového bytu.

Příspěvek upraven 17.11.20 v 16:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
17.11.20 16:50

Svatba je jeden z nejhezcich dnu v zivote(pro me vubec ten nejlepsi), ktery clovek stravi s rodinou a prateli. Fakt jsme si to moc uzili. Je to i takovy symbol, ze to chlap mysli vazne. Vztah se tim vetsinou posune dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16074
17.11.20 16:53

Nedostatek sebeúcty, která se odvozuje od toho, že si tě nějakej chlap chce vzít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
17.11.20 16:56

Jednak jde o veřejný slib, že patříte k sobě v dobrém i ve zlém. A z praktického hlediska můžete pak rozdělit práci dle přínosu do rodiny, ne dle finančního přínosu. Jinými slovy můžeš být na rodičovské, aniž by ses dostala do finanční závislosti na partnerovi, jelikož vaše příjmy jsou společné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
17.11.20 16:58

Zatim jsem na zadny realny duvod pro mne neprisla. Treba nekdy zjistim alespon nejaky danovy duvod treba, ale zatim neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
17.11.20 16:58

Je to jeden ze symbolu lasky… kdyz se dva miluji, vetsinou chteji stravit zbytek zivota spolu a na svatbu se oba tesi…

Pokud se jedna o prechozeny vztah, chlapcum se uz nechce… Nevidi v tom duvod.. A uz je zenska trochu omrzela, tak neciti uz vubec potrebu si ji brat.. Navic zena to chce a oni citi, ze diky tomu ji maji stejne jistou… tak proc svatba? To prece nedava smysl ne.

Druha vec je ta prakticka, a to v pripade, ze se chlapovi neco stane, pusti te za manzelem do nemocnice… Muzes za nej vyresit hodne veci, ktere bys resit nemohla jako „partnerka“… Umreli, budes mit na nej vdovsky duchod. TO co ma on zustane tobe a detem, ne jeho rodicum nebo brachovi… Jde o zabezpeceni..
A moznosti jednat jako „manzelka“…

O to jde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8472
17.11.20 17:00

Je to takovy ritual, meznik, konec jednoho zivotniho obdobi a zacatek noveho. Verejny prislib, ze ted patrime k sobe, a zavazek prijmout odpovednost, ktera z rodiny a deti vyplyva.

Postaveni manzelky (i pravne), ktera je narozdil od pritelkyn jen jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2397
17.11.20 17:02

@pohledzdruhestrany Z mého pohledu spíš ta sebeucta chybí ženám, které žijí s partnerem jen tak na hromadce. Pokud mají sebeuctu, hledají partnera, který není srab a nebojí se vztah posunout trochu dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
17.11.20 17:06

Jsem vdaná 18 let, tak nějak jsem to tenkrát brala jako samozřejmost než jsme šli do vlastního bydlení. Navíc, já jsem si vždycky chtěla prožít den, kdy se mohu cítit jako princezna. Fakt je, že jsem se vydávala relativně mladá, těsně po dvacítce a několik let po svatbě jsme se ještě užívali bezdětného života.
Pubertalni dcera dnes tvrdí, že jsme děsně nemoderni, že většina spolužáků má nesezdane nebo rozvedené rodiče. Prý ona jako my nebude. Upřímně v tomto zůstanu ráda nemoderní.
Co bych ovšem chtěla je prožít svatební den ještě jednou. Tentokrát beze všeho stresu, bez toho, že by mi do svatby kecal zbytek rodiny (rozuměj rodiče, prarodiče z obou stran,..). Prostě si ještě jednou obléct krásně šaty (dokud na ně mám postavu :D) a říci ano, potom jít do restaurace na oběd a užít si pěkný den. Zkouším přemluvit manžela o obnově manželského slibu po 20 letech a nechápe mě. Pochopení nemají ani puberťáci. Líbilo by se mi to někde na pláži jako součást dovolené. Ale jak řekla dcera, byl by to pro ni nejtrapnější zážitek z dovolené :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
17.11.20 17:09

Ale to přece musíš cítit ty sama-proč je to zrovna pro Tebe důležité..

pro mne třeba je to důležité obecně - společensky i osobně jako větší a vážnější závazek, než žít na hromádce, zjm. pokud jde o děti, tak vnímám rodinu prostě víc a líp, když je tam manželství, navíc i ten svatební den teda je nádherný ;) pak taky praktické věci, sjm, budování majetku, rodinné vazby apod…
ale je to každého věc, tak, jak se lidi rozchází, tak se taky rozvádí, takže o té „jistotě“ to až tak není, rozvádí se půlka manželství..

nedívám se na nesezdané páry jako na „méněcenné“ - jen mi přijde divné takové to : přítel a naše dítě, bývalý přítel a naše dítě… prostě jak je v tom víc dětí a víc „přátel“ tak už to na mne působí méně důvěryhodně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
17.11.20 17:09

Je to jeden ze symbolu lasky… kdyz se dva miluji, vetsinou chteji stravit zbytek zivota spolu a na svatbu se oba tesi…

Pokud se jedna o prechozeny vztah, chlapcum se uz nechce… Nevidi v tom duvod.. A uz je zenska trochu omrzela, tak neciti uz vubec potrebu si ji brat.. Navic zena to chce a oni citi, ze diky tomu ji maji stejne jistou… tak proc svatba? To prece nedava smysl ne.

Druha vec je ta prakticka, a to v pripade, ze se chlapovi neco stane, pusti te za manzelem do nemocnice… Muzes za nej vyresit hodne veci, ktere bys resit nemohla jako „partnerka“… Umreli, budes mit na nej vdovsky duchod. TO co ma on zustane tobe a detem, ne jeho rodicum nebo brachovi… Jde o zabezpeceni..
A moznosti jednat jako „manzelka“…

O to jde…
@modravlocka píše:
@pohledzdruhestrany Z mého pohledu spíš ta sebeucta chybí ženám, které žijí s partnerem jen tak na hromadce. Pokud mají sebeuctu, hledají partnera, který není srab a nebojí se vztah posunout trochu dál.

Ja se kvuli tomu po 6 letech vztahu rozchazela… A 3 roky je taky dost dlouha doba… Pokud nechce ted, nebude chtit ani pak… Kdyz reknes ale chlapovi uz zcela rozhodnuta, balim si veci, jdu…
Budes koukat, jak rychle ti poleze do zadnice a vybali prsten… pokud te ma vazne rad… Jenze muj mel uz smulu.. Pak to preslo i me… A uz me ti vubec nenadchl jak si myslel… O to by se zena nemela doprosovat, to je pak ponizujici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama