Párová terapie

Anonymní
16.11.20 21:19

párová terapie - dotaz

Zdravím, jdu s dotazem, S manželem jsme se po roce a půl krize domluvili, že zkusíme poradnu. První termín jsem tam šla sama, dnes tam byl on sám. Ale řekl mi, že mu psycholožka řekla, že „to na párovou terapii není“ ať chodíme každý zvlášť. přitom mi řekla, že třeti sezení už máme přijít společně a teď jemu řekla, že mi nic takového neříkala. Takže se ptám, k čemu je párová terapie, když tam nemáme spolu chodit? s manželem nebydlíme spolu, takže se s ním o tom už nechci bavit a on taky o tom mluvit nechce. diky za radu, Iva.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1886
16.11.20 22:48

Ta konfrontace s treti stranou, jakoz s psycholozkou, se mi zda dost podstatna. My to kdysi podstoupili, a nejak mi prijde divny, ze vam thle rekla. Jestli je to ten spravny clovek, ktery vas ma s vasi pomoci z krize dostat, nebo pomoct..? Jsi si s ni jista? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 23:12

@marcellia byla jsem u ní už dříve a zdála se mi v pohodě. sice nerada s někým mluvím o problémech, ještě k tomu s uplně cizím člověkem, ale udělala na mě dobrý dojem. tak ted nevím, co si o tom celém mám myslet…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 23:28

Cílem terapeuta je Vás rozmluvit, dovést vás k „něčemu“.
Třeba po rozhovoru s ním usoudila, že na to, aby jste byli konfrontováni nejste připraveni.
Uvidíš na další své terapii co ti psycholožka řekne…

Osobní zkušenost. Psycholog byl zkušený a asi by mi seděl jako člověk, ale manželka se tam necítila moc dobře. Po skutečně pár sezení nechal manželku chodit na individuální sezení k jinému terapeutu - ženě.

• Citovat
  • Nahlásit
6562
17.11.20 08:34

Jsi si jistá, že ti manžel říká pravdu? Přijde mi zvláštní, že by ti to psycholog jen tak vzkázal po někom, s kým jsi v konfliktu. Napsala bych psychologovi mail a požádala o vysvětlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1141
17.11.20 08:44
@Kubula.K píše:
Jsi si jistá, že ti manžel říká pravdu? Přijde mi zvláštní, že by ti to psycholog jen tak vzkázal po někom, s kým jsi v konfliktu. Napsala bych psychologovi mail a požádala o vysvětlení.

Přesně tak, ptala bych se u té psycholožky, to je první, co bych udělala. Tady ti nikdo neřekne, co a jak právě u vás dvou. Pokud ti na tvém posledním sezení něco řekla, a pak změnila názor a postup, nejspíš by ti to sama sdělila a nevzkázala jen po muži…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14572
17.11.20 11:09

Primárně se ptej té terapeutky, protože jedna vec je co říká terapeut, druhá věc je co slyší klient a třetí věc je jak to tlumočí někomu dalšímu.

Jinak je možné že holt každý sebou máte balík témat, které je lepší nejdřív předzpracovat individuálně a až pak se na to koukat společně.

A teda terapie může dost usnadnit i třeba přípaný proces rozvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama