Partnerské problémy v rodině

32
17.11.20 20:10

Partnerské problémy v rodině

Ahojte!… Potřebovala bych se o něco podělit a poradit doufám, že pomůžete :palec:… Je mi 18 a jemu příteli 21 seznámili jsme se přes internet přidal si mě na Facebooku a ze začátku jsem to vůbec nebrala vážně psali jsme si asi dva roky a mezi tím jsme oba měli vztahy já měla dva a jeden vážný, ale nedopadlo to on jich měl taky dost a taky nic (u něj to nebyli ani vztahy, ale spíš jen holky na jednu noc) o všem mi psál a svěřoval se. Brala jsem ho jako nejlepšího kamaráda nic víc :think: ale potom když přešel ňáký čas a oba jsme byli sami tak se zeptal jestli nemůže konečně dojet a seznámit se moc jsem do toho nechtěla, protože jsem byla asi den po rozchodu :( ale už z dřívějších vztahu jsem věděla, že čekat je to nejhorší a bolestivé tak jsem mu řekla ať dojde ( on je až z Ústí nad Labem je tam v práci a já z bydlím za hodoninem) takže dost daleko, ale vše dopadlo dobře přijel na 4 dny seznámil se s rodiči s rodinou byl slušný, milí, hodný takže jsem neviděla problém. Asi za 25dni přijel zase na 10 dní a víc jsme mluvili a seznamovali se a říkal mi o svoji rodině jak se chovají např. Jeho sestry kterým je 17,19 ještě neměli žádný vztah protože se to u nich nesluší (je to pre brzo) ta co ji je 19 si teď někdy našla přítele a všichni z jeho rodini to řešili jako by ji bylo 14 :zed: :nevim: nebo, že si nedovolí na rodinné oslavě vzít do ruky štamperlu a připít si (to jsem ještě chápala), ale to, že žena má uklízet starat se o děti atd.? To je na mě asi moc 8o… U nás v rodině si na oslavě s rodiči normálně připijíme a bavíme se, ráno spíme tak dlouho jak potřebujeme (když se nejde do práce nebo do školy), uklízime a vaříme normálně :nevim:… Jsme úplně z jiných světu a to mě děsí nevím jestli nám to vydrží nebo jestli to já vydržím teď na Vánoce s ním jedu k nim domů (bydlí na Slovensku) a docela se i bojím a mám dost stresu :oops: :oops: vůbec nevím jak se chovat nebo co dělat :nevim:… Měli jste někdy takové problémy? Děkuji za každou radu… Myslíte, že to má smysl? Děkuji za odpovědi :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
150
17.11.20 20:17
@Melissa16 píše:
Ahojte!… Potřebovala bych se o něco podělit a poradit doufám, že pomůžete :palec:… Je mi 18 a jemu příteli 21 seznámili jsme se přes internet přidal si mě na Facebooku a ze začátku jsem to vůbec nebrala vážně psali jsme si asi dva roky a mezi tím jsme oba měli vztahy já měla dva a jeden vážný, ale nedopadlo to on jich měl taky dost a taky nic (u něj to nebyli ani vztahy, ale spíš jen holky na jednu noc) o všem mi psál a svěřoval se. Brala jsem ho jako nejlepšího kamaráda nic víc :think: ale potom když přešel ňáký čas a oba jsme byli sami tak se zeptal jestli nemůže konečně dojet a seznámit se moc jsem do toho nechtěla, protože jsem byla asi den po rozchodu :( ale už z dřívějších vztahu jsem věděla, že čekat je to nejhorší a bolestivé tak jsem mu řekla ať dojde ( on je až z Ústí nad Labem je tam v práci a já z bydlím za hodoninem) takže dost daleko, ale vše dopadlo dobře přijel na 4 dny seznámil se s rodiči s rodinou byl slušný, milí, hodný takže jsem neviděla problém. Asi za 25dni přijel zase na 10 dní a víc jsme mluvili a seznamovali se a říkal mi o svoji rodině jak se chovají např. Jeho sestry kterým je 17,19 ještě neměli žádný vztah protože se to u nich nesluší (je to pre brzo) ta co ji je 19 si teď někdy našla přítele a všichni z jeho rodini to řešili jako by ji bylo 14 :zed: :nevim: nebo, že si nedovolí na rodinné oslavě vzít do ruky štamperlu a připít si (to jsem ještě chápala), ale to, že žena má uklízet starat se o děti atd.? To je na mě asi moc 8o… U nás v rodině si na oslavě s rodiči normálně připijíme a bavíme se, ráno spíme tak dlouho jak potřebujeme (když se nejde do práce nebo do školy), uklízime a vaříme normálně :nevim:… Jsme úplně z jiných světu a to mě děsí nevím jestli nám to vydrží nebo jestli to já vydržím teď na Vánoce s ním jedu k nim domů (bydlí na Slovensku) a docela se i bojím a mám dost stresu :oops: :oops: vůbec nevím jak se chovat nebo co dělat :nevim:… Měli jste někdy takové problémy? Děkuji za každou radu… Myslíte, že to má smysl? Děkuji za odpovědi :kytka:.

Ahojky. Podle mě buď prostě svá a určitě slušná, přátelská. Jestli tam jedeš na Vánoce zeptej se ho, co aspoň malého každému koupit, oni uvidí, že máš zájem, že si se zajímala a něco přivezla, je to milé. Prostě buď svá a uvidíš, jaké to bude. Jste oba mladí, jen čas ukáže, jestli se ty „jiné světy“ mají střetnout nebo ne. Zkus být klidná a užít si ten čas, Vánoce jsou krásné svátky, teď je těžká a složitá doba, o to víc je fajn, když jsou k sobě lidi milí ohleduplní a pozorní. Hlavně si to užij a uvidíš, jaké to bude. Držím palce ať je vše ok a ať jsi šťastná!
Joooo a fakt uvidíš, ono dokud dané lidi nepoznáš osobně, těžko si uděláš reálný obrázek. Někdy člověk slyší něco, ale má na člověka třeba jiný názor, tím chci říct, že až se poznáte, uvidíš dál. Věřím, že vše bude ok a i jiné světy rodiny, názory se můžou prostě střetnout :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28413
17.11.20 20:25

@Melissa16
V každé rodině to chodí jinak, naštěstí jsi plnoletá. Já jsem si s rodiči do osmnácti nepřipíjela alkoholem, dětem se nenalévalo. Takže pro mě by byli exoti vaši rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9813
17.11.20 20:26
  1. chodíš s přítelem, ne jeho rodinou. Byť si do vztahů často neseme vzorce z dětství, není to pravidlem. Za sebe ti mohu říct, že třeba já osobně vedu rodinný život úplně jinak než moji rodiče vedli mě…
  2. ne vždy je vše tak jak se říká, třeba nakonec zjistíš, že jsou fajn…
  3. buď přirozená, chovej se tak jak to cítíš. určitě sebou vezmi drobnou pozornost - dáreček. uvidíš, jak to celé dopadne, držím ti palce.

EDIT: s tím alkoholem, když ti nabídnou přípitek, normálně si dej, ale v omezené míře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17260
17.11.20 20:42

@Melissa16 po mých zkušenostech s chlapama - každá rodina je nějak praštěná, a buď to zkousneš nebo ne - ty zvyky a povahy jsou tak různé, ale zas po letech budeš mít na co vzpomínat
na návštěvě se chovej normálně, teda slušně a zdvořile
a dobrý nick - jmenuje se tak má dcera :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
17.11.20 21:02

Já si myslím, že to bude jebn. tá katolická rodina. Viz Polsko dnes. Protože v SR je dost zabedněných katoliků (a vím, o čem mluvím). Pokud Ti to imponuje, tak jo - proti gustu žádný dišputát. :lol:

Ale pořádně si zjisti, co to vlastně hlásají - kupříkladu podřízenost ženy (což Ti Tvůj přítel už řekl), to je taková třešnička na dortu! Já dodávám: podobnost s islámem čistě náhodná!!! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7709
17.11.20 21:49

Mně by odradilo to tvrzení o ženách. Nejela bych k nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17260
18.11.20 06:59

@Melissa16 přečetla jsem znovu - on je z Ústí nad Labem a bydlí na Slovensku - takže on je Slovák, bydlí v Ústí nad Labem a rodiče bydlí na Slovensku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
18.11.20 19:28
@stinga píše:
@Melissa16 přečetla jsem znovu - on je z Ústí nad Labem a bydlí na Slovensku - takže on je Slovák, bydlí v Ústí nad Labem a rodiče bydlí na Slovensku?

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17260
19.11.20 07:19

@Melissa16 no Slováci jsou hodně tradiční a hodně chodí do kostela, ale u Hodonína je také hodně katolíků a zastánců tradičních hodnot, ne?
klidně jeho rodinu navštiv, však si ho ještě nebereš :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama