Lhát o těhotenství?

Anonymní
13.6.17 17:00

Lhát o těhotenství?

Jsem těhotná teprve osmý týden, ale už je to na mě dost vidět a lidi začínají něco tušit a pomalu se kolem mě stahuje smyčka. Jenže ještě jsem nebyla u doktora, takže ani nevím, jestli je to ok. Navíc jsem to chtěla oznámit až po screeningu v 12 týdnu, až to bude jistější. Jenže se bojím, že už se příbuzní a známí začnou ptát na férovku a mě se moc nechce říkat podrobnosti. Co když to potom nevyjde a všichni to budou řešit. Navíc mám takový pocit, že ať už řeknu jak to je, nebo budu lhát, tak prostě je to nanic a že to „přinese smůlu“, což je samozřejmě nesmysl, ale necítím se v této situaci vůbec dobře. Jak byste reagovali na přímé dotazy vy? Ještě před tím vyšetřením? A pak po něm? Díky moc za odpovědi, pomohlo by mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4252
13.6.17 17:03

Osmý týden na tobě nemá být co vidět, to si namlouváš. Plod má centimetr, možná dva - to ti to břicho nevyboulí :mrgreen: Lidi pošli do háje a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.17 17:07

Bohužel je vidět hrozně, je to druhé těhotenství, zůstala mi velká nadváha a od začátku jsem příšerně nafouklá, břicho jako v šestém měsíci. Úplně kulaté, velké, totálně těhotenské - nosím volné obr hadry, ale jak zafouká vítr, tak je to vidět. Předtím jsem vypadala jen vyžraně, teď už tak ve druhém trimestru. Navíc si furt sedám na bobek nebo se opírám, jak mám špatný tlak, snažím se jíst nabízená jídla, ale někdy to nedávám, smrdí mi skoro všechno, tak samé výmluvy.

• Nahlásit
  • Citovat
Patricia89
13.6.17 17:09
@Icestar píše:
Osmý týden na tobě nemá být co vidět, to si namlouváš. Plod má centimetr, možná dva - to ti to břicho nevyboulí :mrgreen: Lidi pošli do háje a je to.
Kazdej je jinej.
Na me to taky bylo znat. :nevim: a tyden od tydne vic a vic.
@Anonymní píše:
Jsem těhotná teprve osmý týden, ale už je to na mě dost vidět a lidi začínají něco tušit a pomalu se kolem mě stahuje smyčka. Jenže ještě jsem nebyla u doktora, takže ani nevím, jestli je to ok. Navíc jsem to chtěla oznámit až po screeningu v 12 týdnu, až to bude jistější. Jenže se bojím, že už se příbuzní a známí začnou ptát na férovku a mě se moc nechce říkat podrobnosti. Co když to potom nevyjde a všichni to budou řešit. Navíc mám takový pocit, že ať už řeknu jak to je, nebo budu lhát, tak prostě je to nanic a že to „přinese smůlu“, což je samozřejmě nesmysl, ale necítím se v této situaci vůbec dobře. Jak byste reagovali na přímé dotazy vy? Ještě před tím vyšetřením? A pak po něm? Díky moc za odpovědi, pomohlo by mi to.

Takze zakl.ja to rodine rekla. Ptze to na me videt bylo. A co se ma stat, to se stane :kytka: a neovlivni to, ze to reknes nebo ne.
A kdyz by neco nahodou, tak je posli do haje. Copak nemas pusu jim rict, ze se o tom nechces bavit? :nevim:

• Citovat
  • Upravit
13621
13.6.17 17:10

Asi bych to řekla takovým tím stylem, že samo, že jsem těhotná.. a čekám paterčata.. s notnou dávkou ironie a koulením očí.. Nebo Fakt vypadám těhotně? Tak to ti děkuju.. :-p

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
13.6.17 17:14

A nabízené pochutiny odmítat s tím, že jsi přibrala a léto je tu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
13.6.17 17:15

Tak pokud jsi nafouklá, tak jsi nafouklá a svému okolí to tak řekni. „Připadám ti těhotná? No to ti děkuju, jsem hrozně nafouklá, to asi ty fazole k snídani…“ :mrgreen: Vždycky se to dá zahrát do autu, proč kolem toho dělat takové drama? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
13.6.17 17:18

Já jsem v 9.tt a rodině to řeknu o víkendu na oslavě, to už budu v 10tt. u doktorky jsem byla minulý týden a všechno bylo v pořádku. Nejradši bych to taky tajila ještě do screeningu, ale už dlouho marodím a nevím, co si pořád vymýšlet :D A vidět to na mě ještě není, je to moje 1.těhotenství. Ale úplně tě chápu, protože před půl rokem jsem otěhotněla a bylo to zamlklé těhu, tak jsem byla ráda, že to nikdo nevěděl. Kdyby se někdo ptal, tak bych odpovídala ironicky nebo bych řekla, že jsem přibrala a chci držet dietu, abys mohla odmítnout nabízená jídla :) Přeji hodně štěstí a zdravého prka :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7107
13.6.17 17:24

Tak na me druhe tehu taky bylo znat, jeste kus pred koncem prvniho trimestru. A to jsem mezi tehotenstvyma potratila jednou v 8 tt, takze jsem vubec nemela chut ventilovat. Ja jsem proste preventivne, nez se nekdo zeptal horekovala, ze jsem pribrala, ze to je des…volne veci pres bricho.Ale v takovem 11 tt uz jsem moc nezapirala. Ostatne to moc neslo, kdyz jsem skoncila v nemocnici s krvacenim a potrebovali jsme pomoct se starsi dcerou. Jinak u me uz tyden po vynechani periody 3 kg nahore a tak to jde dal…a to mam zaludek jak na vode, nejim, nemuzu ani citit sladke tak do 5 mesice, ktery normalne jim dost…takze fakt sama nechapu z ceho tak kynu. Zavidim maminkam, co do 5 mesice priberou kilo a nejde to na nich videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 17:25

Na mne druhé těhotenství taky bylo vidět hrozne brzy a jsem stihla ;) takže jsem to všem řekla. Lhát jsem nechtěla a vymlouvat se na pribrani mi přišlo trapné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
13.6.17 17:30

@Icestar No nevím, u mě tedy už 8-9 tt docela znát byl. Asi na první pohled ne, ale kdo mě víc znal. Jednak máš v tu dobu už minimálně dvakrát tak větší dělohu, spíš víc. A potom plyny, zadržená voda atd.

Zakladatelko: Na takové věci se tě nemá kdo ptát, pokud by se ptal a nechtěla si to říct, prostě řekni, že kdybys byla těhotná, dáš to zavčasu vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.17 18:35

Na mne je to taky videt! 7tt, druhe tehotenstvi. Jsem vysoka a stihla a mam vyklenute bricho. V prvnim to bylo to samy. A resim to same co zakladatelka. Takze je to rozhodne mozne.

• Nahlásit
  • Citovat
2511
13.6.17 18:44

Neřešial bych CO jiní, je mě to srdečně jedno, ale starala bych se o to, aby mě bylo dobře, na miminko se tešila a užívala bych si to.
Srovnej si myšlenky, ostatním nemusíš nikdy nic vysvětlovat, je to tvůj život

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 18:48
@DanielaD píše:
Neřešial bych CO jiní, je mě to srdečně jedno, ale starala bych se o to, aby mě bylo dobře, na miminko se tešila a užívala bych si to.
Srovnej si myšlenky, ostatním nemusíš nikdy nic vysvětlovat, je to tvůj život

To je pravda, ale je to neprijemna konfrontace. Zakladatelku chapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
935
13.6.17 19:17

Já to teď vím od 2tt a řekla jsem to všem hned. Na základě prosté úvahy: pokud to bude ok, nemám to proč tajit. Pokud potratím, tak si stejně nedokážu představit, že bych to svým blízkým neřekla a hrála před nimi, že se mi nic nepřihodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama