Lidl - kontrola věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 14:36
Lidl - kontrola věku?

Ahoj, byla jsem před nedávnem kupovat nějakou pyrotechniku na dnešek. Šla jsem do Lidlu a přestože mi už 18 dávno bylo (ano, možná na to ale nevypadám), tak po mě chtěla paní prodavačka občanku. 8o No jako byla jsem lehce v šoku, protože jsem kupovala opravdu jen nějakou blbost a prskavky. Mají teď nějaké zpřísnění, nebo co?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 31.12.17 14:38

To není žádná novinka. Asi koupilas něco z té vyšší kategorie :nevim:

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 31.12.17 14:39

Tak to je snad normální, ne? Ověřit si věk při prodeji pyrotechniky.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 31.12.17 14:39

Pyrotechnika (libovolná) se může prodávat pouze nad 18 let, takže kontrola věku je v pořádku a buď ráda, že vypadáš mladší :). Mě to tuhle zaskočilo u sava, ale tam je na to taky nějaký předpis, jak jsem později zjistila. Ty pokladny to na prodavačku automaticky vyhodí, když to načte.

chaela
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 31.12.17 14:41

Podle me se neni cemu divit a je dobre, ze to kontrolujou. Ja taky vypadam mladsi, uz jsem teda dlouho nic na obcanku nekupovala, ale driv ji po mne vzdy chteli a nikdy jsem s tim nemela problem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 14:42

@Tableta No prave ze nekoupila :D A vubec jsem netusila, ze to takto chodi :nevim:

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 31.12.17 14:43
@Anonymní píše:
@Tableta No prave ze nekoupila :D A vubec jsem netusila, ze to takto chodi :nevim:

už to nějakej ten pátek bude :P

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 31.12.17 14:47

Pracovala jsem v Lidlu a i na alkohol se musí prodavačky ptát lidí, kteří vypadají mladší jak 25 let. Takže i když je člověku třeba 20 a je to poznat, tak se stejně musíš zeptat na občanku, protože to prostě zkresluje. Chodí kontroly a jsou přísné, pokud se nezeptáte mladého člověka na věk, vyhodí vás, i když mu přes 18 bylo.
Na pyrotechniku to je ještě přísnější, protože některé rachejtle se mohou prodat až nad 21 let. Tam se opravdu kontroluje hodně.

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 31.12.17 15:06

V lidlu po nás při koupi alkoholu chtějí občanky pořád, i když jdem s dcerou a já těhotná, nebo teď už s dvěmi dětmi a manželem.
U rachejtli to same :)

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 31.12.17 15:07

Alkohol, cigarety a některá pyrotechnika je od 18+.. Já minule kupovala víno v Bille a taky po mně chtěla pokladní občanku, osobně mě to potěšilo :D

ugluk
Hvězda diskuse 41842 příspěvků 31.12.17 15:13

Po mně jednou chtěli občanku na jednu lahev piva, byla bych se asi cítila poctěna, neb mi tehdy bylo pětatřicet, kdybych jen pro tu jednu lahev nevyběhla bez dokladů jen s peněženkou v kapse. Manžel mi to nechtěl věřit, sprosťák jeden, místo aby byl rád, jak má mladě vypadající ženu :mrgreen: Ale teď beze srandy, jsem ráda, že to kontrolují, radši desetkrát zbytečně než pak prodat lahev vodky patnáctce, co vypadá na dvacet. S pyrotechnikou to bude podobné, mají na to předpisy a pevně doufám, že je poctivě dodržují nejen v Lidlu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 15:36

Mně se tohle stalo před cca 5 lety (ve 30 letech). Stavěli jsme dům, přijeli jsme a já jen vyběhla s penězi pro pivko k večeři. U kasy mě chytla taková blbka, takže pivo jsem tam musela nechat (bez OP mi ho nedala). Nejvíc mě vytočilo, že přede mnou byli „děti“, kterým bylo tak 16 a těm to pivo prodala a OP po nich nechtěla :-( A to jsme v tu dobu do toho Lidlu chodili poměrně často, od té doby po mně OP nechtěli…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 15:42

Joo taky po mě 1 prodavačka v Lidlu pravidelně chce občanku a to už je mi přes 30 a mladší nevypadam :mrgreen:

dickys
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 31.12.17 16:31

Po mně chtěli nedávno v Lidlu obcanku, když jsem kupovala jedno pivo :lol: No paní mě potěšila, už mi táhne na 30 :D

Kelliee
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 31.12.17 16:42

Holky mně se to občas u pokladny stává taky (a to je mi hrubo přes 30 a nějak si nefandím)Paradoxně se mi to nestalo nikdy v hospodě nebo baru. Tam občas potkám děti známých (pod 18), jak pijí pivo i kotlují. Je fakt, že kolikrát holky v 16 vypadají na 22,ale že by se někdy někdo dožadoval občanky :nevim: Asi tam nemají tolik kontrol jako v supermarketech.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama