Reklama

Bilancování - konec roku 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AknelEl
Povídálka 25 příspěvků 29.12.17 15:35
Bilancování - konec roku 2017

Ahoj,
blíží se konec roku a já jsem sama ze sebe nešťastná.
Dcera se mi narodila v 19, na mateřství jsem se cítila, byl to můj smysl života uz od desíti let, chtěla jsem mít velkou, hlučnou rodinu a dětem zasvětit život. Vařit bio příkrmy, vytvářet montessori pomůcky, prožívat kontaktní rodičovství. Otec malé byl nemocný, alkoholismus, domácí násilí. Celé těhotenství jsem prakticky nevyšla z bytu, nadělal mi dluhy, dostala jsem se akorát do nemocnice občas sešít nějakou tu ránu. Sama sebe jsem nechápala, proč nejsem dostatečně silná a neodejdu od něj?! Po vážnějším insidentu jsem se jen na konci těhotenství dostala k rodičům, za 3 týdny se mi narodila zdravá dcera, usměvavá, málokdy plakala, vypadalo to, že je to přes to všechno, co zažila šťastné dítě. Odstěhovala jsem se, začala znovu studovat vysokou, nový partner, co se mnou vždy chodí za ručičku k zubaři, nosí mi kytky, bezmezně miluje malou a občas po mně řve, že jsem květák osmažila na slunečnicovém oleji, když jsem já kráva měla použít řepkový, že jsem totálně vypatlaná, protože jsem dostala ze zkoušky za C, že s ním nechci spát, protože já děv** potřebuju dostat nejdříve přes hubu, aby mě přitahoval. Vztah skončil. Dcera má 6 let, velmi bystré dítě. Jen já už se prostě nedokážu vrátit do běžného života. Chodila jsem na psychoanalýzu, údajně deprese. Jen já mám snad pocit, že už je to jen lenost. Zcela reálně si dokážu říct, občas, že jsem hezká, když si umanu, že mě zubař pozve na rande, vím, že to udělá, vím, že se mužům líbím. Mám spoustu milenců. Vim, že umím být pracovně úspěšná, ale poslední rok už mě nic nenaplňuje. Nebaví mě práce, nebaví mě o sebe pečovat, nebaví mě nic s dcerou, nebaví mě číst, málokdy se prinutim k nějakému cvičení. Ležím, spát nemůžu. Kolem nepořádek, ale pověsit prádlo mi prostě trvá půl dne, utracim šílené peníze za oblečení, které ve většině případů stejně ani neobleču, protože ráno si obleču stejnou mikinu a rifle a jdu. Mám ráda umění, divadlo, výtvarnou tvorbu. Život mi pořád nabízí super věci a já všechno nechávám plynout a trávím hodiny ve vaně. Do nového roku opět vstupuju se vším, co jsem si mohla přát. S mužem, po kterém jsem toužila, zdravé dítě, práce v uměleckém prostředí, stěhování do Prahy. Jsem zdravá, nic mi nechybí, mám tolik nápadů. Vánoce jsme prožili hezké, tiché, dívala jsem se na svého partnera, jak s malou dávají baňky na stromeček, přijde mi dojemný, že dostávám Nekonečný příběh a pláču štěstím, že naše lodičky plujou tak blízko u sebe. V tu chvíli jsem šťastná, vše mi dává smysl. Partner odjíždí, dcera jde na noc k tchýni. Já jsem ztracena, utracim peníze za další boty, další sukni, chvíli sedím v kavárně a pak stejně píšu jednomu ze svých milenců ať jdeme večer do kina, dostávám od něj dárek, polskou konverzaci, sedím v kině a je mi všechno hrozně líto, ale mám pocit, že to nejde jinak, už se sama ani nepoznávám. Věčný kolotoč, pokaždé si říkám, že od zítřka udělám všechno jinak, jenže je to stejný. Chápu, že mě spousta z vás odsoudí, opravdu to chápu. Taky bych si přála vstoupit do nového roku pevnější, pevnější pro svou dceru a pro fajn kluka, kterého mám.
Jaké je vaše bilancování?

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 406 příspěvků 1 inzerát 29.12.17 16:12

Neodsoudim, vypada to trochu na „syndrom vyhoreni“. Nemusi byt jen z prace. Zajdi si za poradnym psychologem a poradne se rozeber. Plus bych doporucila poridit par motivacnich knizek. Nakoupnou Te, uvidis. Zkratka po tom vsem co mas za sebou telo i duse rezignovala. Hele ber to tak ze novy rok je pro tebe nova moznost, vyzva :mrgreen: znam to. Taky jsem po porodu mela takove obdobi. U me to ale bylo na antidepresiva. Nastesti jen na rok. Drzim palce a nepokaz si to.

AknelEl
Povídálka 25 příspěvků 29.12.17 16:16

@podaji

Ahoj, díky moc. Kdyby jsi věděla kolik motivačních knížek mám. Řekla bych, že už není na trhu skoro nic, co bych nepřečetla. Já se v tom prostě šíleně plácám.

podaji
Kecalka 406 příspěvků 1 inzerát 29.12.17 18:43

@AknelEl a vis co taky pomaha proste si sednout s poradnou kamoskou na kafe :) to me ted chybi. Jsem v tom prazskym blbakove docela sama :mrgreen:

Alkata
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 29.12.17 18:54

Devka jsi no. Co naplat, kazdy jsme nejaky. :nevim:

AknelEl
Povídálka 25 příspěvků 29.12.17 19:20

@Alkata
:roll: dík za info.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 29.12.17 19:26

No upřímně deprese jako nemoc to fakt není. To by Tě nevytáhnul z té postele ani milenec, navíc libido se snižuje až odchází jako první. Podle popisu i stylu psaní to spíš sedí na hraniční poruchu osobnosti nebo poruchu osobnosti s histriónskými rysy. Jak dlouho ta psychoanalýza? Jinou terapii zkoušelas? Co dětství, otec?

AknelEl
Povídálka 25 příspěvků 29.12.17 20:10

@lamicina

Ahoj, díky za reakci.
Dětství bez otce, časté konflikty s mámou. Máma se znovu vdala, za děsně fajn člověka, který je pro mě velmi důležitý.
Na psychoanalýzu jsem chodila 2× týdně, pouze tak dva měsíce, začala jsem tam chodit po rozchodu s partnerem a po tom, co jsem začala mít fobií z lidí. Celkově se s nikým moc nestykam, ale když jdeme na nějakou společenskou akci, partner pracuje v televizi a občas ho na nějakou akci doprovodím, příjemne se bavím a jsem tam nakonec velmi ráda. Ráda chodím všude sama, do divadla, na vernisáže. Co se týče těch mužů, nelovím je, vím, že bych byla úspěšná, ale prakticky po tom netoužím. Častokrát slyším, že působím naopak velmi chladně a nepřátelsky. Sex mám ráda velmi, hraje u mně opravdu velkou roli, ačkoliv nechci.

AknelEl
Povídálka 25 příspěvků 29.12.17 20:15

@lamicina

Jinak snažím se cvičit jógu, meditovat, byla jsem asi stokrát na rodinné konstelaci. Cítím se prázdně, nic mě nenaplňuje, občas se k něčemu vybičuju a je to fajn, ale stává se to málokdy. Dojdu na bazén, že budu plavat a pak sedím hodinu a půl před plavečákem a přemýšlím, co tam vlastně dělám. Tak je to se vším, sedím, ležím, hledím.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >