Lívanečky s ovesnými vločkami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 14.05.10 10:07
Lívanečky s ovesnými vločkami

Poraďte mi prosím někdo recept na lívanečky s ovesnými vločkami, množství pro dva lidi.
Zkoušeli jste to někdo místo smažení zapéct v tenké vrstvě na pečícím papíru?
Díky :-)

Reakce:
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.05.10 10:14

350 g polohrubé mouky, 30 g droždí, 1 lžíce cukru, špetka soli, 2 žloutky, asi 0,6 l mléka, 50 g ovesných vloček, tuk, džem nebo skořicový cukr

V míse rozetřu droždí s cukrem, lžící mouky a trošku vlažného mléka. Vločky zaliju šálkem mléka. K vykynutému kvásku přidám sůl, žloutky, mouku a vlažné mléko a připravím si těsto. Po vykynutí do něj přimíchám namočené ovesné vločky. Pak již jen na vymaštěné pánvičce či lívanečníku peču. :wink:

Úplně jsem na to dostala chuť :lol:

ADA76
Echt Kelišová 9645 příspěvků 14.05.10 12:01

Holky, jsem kuchna dle oka :)
Naleju mlíko, dám vejce, mouku, špetku soli a cukr a droždí - sušený z 90%, nasypu hrst či dvě vloček a dám na 2h kynout :) těsto musí být hustší než na palčinky :)
Tož…to jsem asi moc neporadila co :)
No a na pánvi eště na každej hodím pár borůvek a nebo kostiček jablíčka a ono se to do nich pěkně zapeče :)

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.05.10 13:32

ADI :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:

ADA76
Echt Kelišová 9645 příspěvků 14.05.10 16:15

Díky…ode mně dostat recept je dost složitý :) Ale jsou dobrý :)

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 14.05.10 18:25

Holky tak jsem to nakonec udělala podle tohohle:
250g polohrube mouky,2 vejce, 4 vrchovaté lžíce ovesných vloček, droždí, 40g cukru, špetka soli, 1/2 l mléka.
Zkusila jsem to upéct na plechu a bylo to super, nemusela jsem u toho stát a bylo to zdravější pro malou. :potlesk:

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >