Reklama

Lívanečky s ovesnými vločkami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 14.05.10 10:07
Lívanečky s ovesnými vločkami

Poraďte mi prosím někdo recept na lívanečky s ovesnými vločkami, množství pro dva lidi.
Zkoušeli jste to někdo místo smažení zapéct v tenké vrstvě na pečícím papíru?
Díky :-)

Reklama

Reakce:

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.05.10 10:14

350 g polohrubé mouky, 30 g droždí, 1 lžíce cukru, špetka soli, 2 žloutky, asi 0,6 l mléka, 50 g ovesných vloček, tuk, džem nebo skořicový cukr

V míse rozetřu droždí s cukrem, lžící mouky a trošku vlažného mléka. Vločky zaliju šálkem mléka. K vykynutému kvásku přidám sůl, žloutky, mouku a vlažné mléko a připravím si těsto. Po vykynutí do něj přimíchám namočené ovesné vločky. Pak již jen na vymaštěné pánvičce či lívanečníku peču. :wink:

Úplně jsem na to dostala chuť :lol:

ADA76
Echt Kelišová 9645 příspěvků 14.05.10 12:01

Holky, jsem kuchna dle oka :)
Naleju mlíko, dám vejce, mouku, špetku soli a cukr a droždí - sušený z 90%, nasypu hrst či dvě vloček a dám na 2h kynout :) těsto musí být hustší než na palčinky :)
Tož…to jsem asi moc neporadila co :)
No a na pánvi eště na každej hodím pár borůvek a nebo kostiček jablíčka a ono se to do nich pěkně zapeče :)

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.05.10 13:32

ADI :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:

ADA76
Echt Kelišová 9645 příspěvků 14.05.10 16:15

Díky…ode mně dostat recept je dost složitý :) Ale jsou dobrý :)

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 14.05.10 18:25

Holky tak jsem to nakonec udělala podle tohohle:
250g polohrube mouky,2 vejce, 4 vrchovaté lžíce ovesných vloček, droždí, 40g cukru, špetka soli, 1/2 l mléka.
Zkusila jsem to upéct na plechu a bylo to super, nemusela jsem u toho stát a bylo to zdravější pro malou. :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >