Reklama

Kdo chodí s dítětem na logopedii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

edik372
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 07.02.11 19:36
Logopedie

Zdravím všechny :mavam:

můj syn byl na 3leté prohlídce poslán k logopedce. Dr se zdálo že nemluví dostatečně ale bylo to tím že on je takový stydlivý a málo ským ,,jen tak" komunikuje, musí se trochu otrkat. Dr vypsala žádanku ale pak ke konci prohlídky sama řekla že mluví pěkně ale at si tam přez to raději skočíme.
Na logopedii jsme byly dneska po 3tí. Logopedka řekla že mluví dobře ke svému věku ale stále si nás objednává dál. Jsme u ní vždy tak 20min a to malej jen přiřazuje zvířátka k sobě-hříbě ke kobyle,kravičku do kravína,kačenku na rybník atd. Dneska měl na tabulce dávat k sobě barvy.

Nechci nic zanedbat tak tam s malým jezdím ale každý se diví proč tam chodíme že je ještě čas a kdo s malým mluví tak nechápe jaký je důvod že mluví dobře.
I ve školce mi řekli že se to řeší tak ve 4,5letech :nevim:

Syn kromě R,Ř říká všechno a mluví ve větách sice né úplně dokonale ale rozumět mu jde.

Co mě teda štve tak že logopedie je v chodbě kde jsou ordinace dětských dr a kolem nás jsou nemocné děti když čekáme v čekárně. Zrovna dneska jich tam nebylo málo :-?

Tak mě zajímá kdo na logopedii chodíte jak to ze začátku probíhalo a v kolika letech jste tak začli chodit :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martinka1510
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 07.02.11 19:43

Ahoj, tak malej začal později mluvit a spíš jakoby žvatlal. Nebylo mu tolik rozumět. Nás tedy na logopedii doporučila dr. z neurologie kam jsme do 3 let docházeli kvůli špatným hodnotám po porodu. (naštěstí to nezanechalo žádné následky), jen měl to mluvení špatné. Takže jsme tam docházeli pravidelně od 3 let. Nejdříve to bylo takové to seznamování a rok před školou se to více zintezivnilo. No a je to půl roku co jsme tam přestali chodit. Nevim pokud ti dobře mluví, tak uvidíš co ti pak sama logopedka řekne. Oni maj právě pak ty starší děti problém s r,ř.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 07.02.11 19:47

U nás se začíná klasicky po 3 leté prohlídce.Proč myslíš že je to brzo?Čim dřív tím líp :palec:

FloraBolger 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.11 19:48

Ahojky - tak Maty začal chodit loni v prosinci - 5 let mu bude v březnu. Dr. nás tam poslala na mou žádost…respektive jsem jí - při poradně s Berunkou - řekla, že Máťa neříká r,ř a hlavně L. To už by prý říkat měl (L). Zrovna teď ve středu jdeme potřetí. Při první návštěvě s ním před zrcadlem hýbala jazykem (aby zjistila, jestli nemá zkrácenou uzdičku případně jiný problém), sepsali jsme anamnézu, nakreslil obrázek a celkově ho nenápadně „vyzkoušela“. Při tom zjistila, že ještě neumí říkat ch.
Musím říct, že naše logopedka je fantastická. „Ch“ ho naučila říkat hned při první návštěvě, aktuálně se učíme L. Matyho hlavní problém je v tom, že málo hýbal jazykem a minimálně otvíral pusu. Takže vlastně slova cedil přes rty a zuby. Při druhé návštěvě hráli zjednodušené pexeso (se slovy, která mají „L“), taky ho „zkoušela“ z toho, co jsme se měli naučit. A neustále chválí. „L“ už nám jde dost dobře, počítám ještě tak 1-2 návštěvy a vlítneme na „R“.
Jinak u Vás se mi logopedie zdá předčasná (ale je to jen můj neodborný názor). Na výslovnost „R“ a „Ř“ je čas do 5ti let. Navíc mi uniká důvod opakovaných návštěv - zvlášť, když se na nic „nespecializujete“. Nicméně, jak jsem řekla…nejsem odborník :nevim:

edik372
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 07.02.11 19:48

Martinko děkuji za odpověd :wink:
Logopedka při prvním setkání řekla že mluví dobře na svůj věk ale přez to si nás pořád zve tak právě nevím :think:

Moc tomu nerozumím :oops: je to sice 3tí návštěva ale malej si tam chodí ,,hrát" a ne učit se mluvit. Ani mi logopedka neřekla na co se zaměříme, co by bylo potřeba vypilovat.. Jen že budem pracovat na tom aby byl komunikativnější s okolím ale to si myslím že je povahou a ne o tom jestly dobře mluví nebo ne. Možná to beru špatně a proto se ptám jak to na logopediích chodí :wink:

Ivunka87
Závislačka 2615 příspěvků 07.02.11 21:03

Ahoj souhlasim s maminkama cim drive tip lepe mi jdem az ted nase mudra nas tam poslala az ted chtela jsem jit drive ale ona rekla ne maly mi spatne mluvi a bez zadanky nas nikam nevzaly tak jsem to snim skousela amoc dobre nemluvi plete t a k ř,r atd umi ale misto kamil rekne tamil,tank je kank jsem stoho blba holky kdyby jste tady meli radu jak hoto naucit budu rada na logopedii jdeme az za 14dni pul roku uz jsme obednany takze cekame no omlouvam se zakladatelce zesetu tak vkladam svuj problem :huban: snad se nebude zlobit

edik372
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 07.02.11 21:48

Ivunko jasně že se nezlobím :wink:
my chodíme po 14dnech a na první objednání jsme taky nijak dlouho nečekali myslím 3týdny max..tak pak napiš jak probíhala první ,,lekce" :wink:
Já se logopedii nebrání jen mi to nedává smysl když mi dr neřekla jaký problém je a co budeme řešit :nevim:

nick2222 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.11 11:38
logopedie

Ahoj, takhle je to podle mě teď se vším, já jsem šla v pěti měsících dcery na rehabilitace,dcera tedy nastydla a měla hlavičku nakřivo,abych něco nezanedbala, šla jsem k doktorovi, na ortopedii a tam jsem si na vlastní žádost vyžádala rehabilatace,kon­zultace s dětsou rehabilitační sestrou, ta zjistila,že se otáčíme málo a začalo to,přes půl roku jsem docházela na rehabilitace, dokud nzačala dcera chodit,držela si nás tam…A přitom stále přiznávala,že jsme tabulkový…Jenže platby z pojišťovny jsou asi fajn…Vloni jsem si zažádala o logopedii, dcera špatně mluví, i když má obrovskou slovní zásobu, paní logopedka s námi nic nedělala, jen tam dcera kreslila,dělala barvy apodobně,pak nám ukázala cviky s jazykem,řekla nám, že je v normě,přesto si nás stále držela…Protože jsem se tam ale nepohodla, přestala jsem tam dceru vodil,našla jsem si sou¨kromou logopedku,kde nekreslíme,ale mluvíME,dcera opravdu nemluví dobře.Já nevím,kolikrát si fakt říkám,jestli jim nejde jenom o peníze…

edik372
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 09.02.11 14:45

Nick díky za odpověd. Já že nevím jak to na logopedii chodí tak se ptám protože mi přijde divný že o řeč tam vůbec nejde ale jen si malej ,,hraje" Tak v tom tápu jak to má opravdu u logopedky probíhat. Protože pokud si nás tam bude držet jen tak a nebude s malým trénovat řeč a bude si tam malej jen kreslit atd tak mi to přijde zbytečný a ohlídla bych se po jiné logopedce.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 13.02.11 22:54

Chodila jsem s oběma dcerami, úspěšně.

Já jsem zastánce jít až rok před školou, pokud třeba dítě neráčkuje (to se má snad řešit hned), nebo tedy nejlépe konzultovat na logopedii, jestli není nějaký problém, který by se měl řešit ihned, apak jít v těch cca 5ti, pokud to nenaskočí samo. Takhle byste za 1) cvičili něco co za měsíc, rok, dva, naskočí samo a na co dítě zkrátka není zralé, za 2) si to u čerstvě tříletého dítěte neumím představit, ono je to někdy dost náročné (pusu dej tak, zuby tak, jazyk tam, teď zkus vyslovovat tohle, ale ne jako tohle, ale trochu jako tamto…)na koordinaci i pro ty pětileté. Jinak ve 3 letech by byl s naskočeným r,ř, spíš vyjímka.

Moje holky v těch třech sotva mluvily, dnes jsou na tom s výslovností perfektně a se slovní zásobou super perfektně, ale v těch 3 letech bysme logopedii fakt nedali. Přinejmenším bysme rok cvičili něco, co se pak zvládlo za týden.

Eva

Eva

ilcipina26
Kecalka 165 příspěvků 14.02.11 15:30

Zdravím vás :mavam: :mavam:
já chodila s dcerkou od 3 let ve školce,jenže tam jsme neměli moc šikovnou paní učitelku a dcerku naučila jen samé hlouposti,až co jsme začali ted v 1 třídě chodit do školy na logopedii a ke kvalifikované magistře na Logopedii tak jí ted postupně odnaučili blbé zvyky,a ted už konečně s úspěchem řekneme písmenko L!!! a ted ještě R:-)
JINAK LOGOPEDII doporučuji,opravdu čím dříve tím lépe,rok nám trvalo se odnaučit špatné zlozvyky!!!!
přeji hodně štěstí:-) a pevné nervíky :hug:

kajule87
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 24.02.11 17:35

Synovi budou v kvetnu ctyri roky. Rozmluvil se poradne az po dvou letech, ale ted mluvi, dle meho nazoru, pekne, az na to, ze hure vyslovuje dve ř a r. Nase detska doktorka mi i potrebe logopeda nic nerikala a to tam vzdycky povida o sto sest. Nicmene pred 14 dny jsem byla u ortopeda na kontrole kycli s mladsim synem, doktor se ho ptal kolik mu je a Pata mu rekl „či roky“ a ortoped se zdesil, at s nim zacnu rychle chodit na logopedii nebo bude mit velke problemy. Celkem me to dostalo, jelikoz jsem si do te chvile myslela, jak krasne uz nemluvi. Porad zpiva, basnicky se hezky uci. :) Rikala jsem si, ze je do zari cas, to zacne chodit do skolky. Ted bohuzel nemohl, protoze bylo vsude plno. :( Ja sama jsem chodila na logopedii ve skolce od peti let, mela jsem ten stejny problem. Proto me vyjadreni ortopeda celkem sokovalo. :(

polia
Povídálka 20 příspěvků 04.03.11 11:39

ahoj právě ve středu jsme byli poprvé ale syn má4,5 roku a jsem ráda že s dr.spolupra­cuje.dřív si myslím že je to nesmysl,zvlášt když mu jde rozumět.víc nezávyslích odborníků mi řeklo ve třech letech kdy jsem to chtěla už řešit že to nemá smysl,že se ještě do těch 4 vyvine.a to synovi nerozuměl nikdo a vzdali jsme dokonce i ve 3 letech školku.tak já bych ještě počkala s obrázky zvířátek si můžete hrát i doma. :-)

edik372
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 04.03.11 20:35

Tak jsme změnily logopeda :wink: Jeho názor je počkat ale pokud chceme docházet můžem. Jen nám ukázal jak má malej před zrcátkem hýbat s jazykem aby si pořádně uvědomil že ho má. Tak trénujem :wink: Pak prý v pohodě zvládne R,Ř.

kajule87
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 05.03.11 10:31

Synovi budou zacatkem kvetna ctyri a v zari nastupuje do skolky. Tak si myslim, ze do te doby to v klidu pocka. Doma mam koupenou knizku o tom jak s nim cvicit. Rozumet mu je temer vsechno akorat sem tam neco spatne vyslovi hlavne to r, ř, jinak vetsi problemy nema.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >