Nemluví, budou mu 4 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mike.5
Nováček 5 příspěvků 03.02.11 11:56
Nemluví, budou mu 4.

Mám problém, můj kluk nemluví. Věk 3 roky 7 měsíců. Teda říká pár slov máma, mamí, babí, táta, děkuju… ale žádné věty a u většiny dalších slov co říká, vypouští souhlásky… třeba písnička, řekne ííka. Je vidět, že se snaží a že rozumí, jen mu to prostě nějak nejde. Nemáte nějaké zkušenosti, nebo mohli byste mi poradit. Do školky chodíme od září, na foniatrii jsme byli a chystáme se na ušní a k psycholožce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Srnečka
Závislačka 3150 příspěvků 03.02.11 12:08

Mike zašla bych s malým k logopedce. Používá řeč ke komunikaci s okolím/k tomu aby něčeho dosáhl, nebo jen pasivně přijímá či opakuje? K ušnímu také určitě zajděte, čím dřív by se nějaká ta vada sluchu začala řešit, tím líp pro malého.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 03.02.11 12:11

Je škoda, že jste to neřešili už dřív, je doporučeno to řešit do 3 let, takhle si jen prodlužujete trápení a zkracujete čas do doby nástupu do školy, za který by se to mělo vyřešit.
My jsme podobná vyšetření obíhali už ve 2 letech. Může to být opravdu spousta vážných důvodů (mozkové dysfunkce, vývojové dysfázie…) a rozhodně bych se neuklidňovala planými útěchami typu, on se rozmluví.
Každopádně kromě těch vyšetření, které jste už měli nebo máte naplánované, je nutná ještě neurologie a EEG a logopedie, tam ostatně budete už docházet pravidelně až do začátku školní docházky. Pokud by se to do té doby nepovedlo napravit, existují logopedické třídy, ale je to škoda.
Nějaké informace najdete na
www.logopedonline.cz
Vady řeči a sluchu.

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 03.02.11 12:11

tak na foniatrii jste byli tam vám vadu sluchu vyloučili ,takže postupujete s logopedkou a psycholožkou úplně správně.Asi máte dlouhé čekací lhůty tak zatím na dítě hodně mluv ,čtěte si pohádky a at doplnuje slova,nebo si hrajte pexeso a at říká co tam vidí.Víc neporadím to až logoped a psycholožka podle výsledků.

mertinka
Kecalka 397 příspěvků 03.02.11 12:12

My jsme na tom byli podobne ,i kdyz my mame v rodine vice jazyku ,takze dvojjazycne uceni.Po 4 roce se ale rozmluvil ,taky hodne velky vliv byla skolka ,kde se rozpovidal ,jinak taky jsme byli na usnim u psycholozky ,byla nam doporucena logopedka aby nez pujdem do skoly bylo vse oki.Nebuj on se rozmluvi ,nekdy jim to trva dele.Holt je to trosicku vice prace s nimi ,vice se v tomto obetovat a venovat se jim.Cteni knizek.chtit aby po tobe opakoval porad dokola ,pridavat vice slov,ptat se, co sam vidi na obrazku.oni ty decka pak prekvapi, ze dne na den ale nenechat to byt to urcite ne.Jinak nam na usnim zjistili ,ze i spatne slysi po castych virozach a rymach co jsme si nosili ze skolky,to spravili antibioticke kapicky.Ted nas ceka logoped ,Snad to ty nasi kulisci zvladnou :wink:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 03.02.11 12:15

Ušní atd.. nech na posled..Na foniatrii ti řekne dr hned v čem je problém.Škoda že si čekala tak dlouho.
Maty 3 roky nemluvil.Na foniatrii zjistili že má zuženou uzdičku na jazyku.Dostal cvičení a do 2 měsícu mluvil.
Kdybych tam nešla nemluvil by ani v 6

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 03.02.11 12:18

:think: včera tu byla diskuse o vývojové dysartrii…
asi se to mělo řešit trošku dřív… co na to dětská dr?????? ve třech letech jste byli na prohlídce ne?
ta na to nic neříkala? čtyři roky jsou dost… řešila bych to nejdřív s doktorkou, která určitě odešle na ušní, logopedii a nějaké konkrétní vyšetření… právě např. na nějakou vývojovou vadu.. či jiné postižení.. :think:

ginac
Kelišová 6290 příspěvků 03.02.11 12:19

Naše holčička také nechtěla moc mluvit.Kolem třetího roku jsem s ní začala chodit k logopedce a teď jí je skoro pět let a umí úplně všechno.Příští týden jdeme naposledy a jsme všichni moc spokojení.Neod­kládejte to už více,nebo bude mít velké problémy ve škole.Držím moc palce a pevné nervy,někdy je to opravdu boj. :mavam:

Mike.5
Nováček 5 příspěvků 03.02.11 12:21

Jo, používá řeč, když něco chce. Jenže, když mu nerozumím, tak se pak rozčiluje. Protože, kolikrát vydedukovat, co vlastně chce, je dost obtížné.

ginac
Kelišová 6290 příspěvků 03.02.11 12:24

Jo,to znám,holka spíš znakovala zkracovala slova.Je to beran paličatej,tak jsme to měli dost těžký,ale zvládli jsme to.Taky to zvládnete. :kytka:

Srnečka
Závislačka 3150 příspěvků 03.02.11 12:37

Vždyť píše, že na foniatrii byli. Tohle opravdu nechápu, proč to nějak foniatr nezačal řešit :nevim: a neposlal vás hned na logopedii? Nebo učitelky ve školce vás taky hned měly odkázat na logopedku. Věřím, že když budete mít štěstí na kvalitní péči a budete doma každý den cvičit, malý bude dělat velké pokroky.

ginac
Kelišová 6290 příspěvků 03.02.11 12:42
Srnečka píše:
Vždyť píše, že na foniatrii byli. Tohle opravdu nechápu, proč to nějak foniatr nezačal řešit :nevim: a neposlal vás hned na logopedii? Nebo učitelky ve školce vás taky hned měly odkázat na logopedku. Věřím, že když budete mít štěstí na kvalitní péči a budete doma každý den cvičit, malý bude dělat velké pokroky.

Myslím si,že se musí každý ozvat sám.Mně taky všichni říkali,že je ještě brzy,ale já trvala na svém a nelituji.Doba je dneska zlá a nechtěla jsem,aby holka byla terčem posměchu.

Srnečka
Závislačka 3150 příspěvků 03.02.11 12:59

Já si právě myslím, že od toho tam ten foniatr je, aby upozornil na nesprávný nebo nedostatečný řečový projev dítěte. Ale na druhou stranu souhlasím, že se maminka měla ozvat a popostrčit doktora správným směrem, aby malého pořádně vyšetřil.

ginac ono je brzy, když dítě nesprávně hlásky vyslovuje, ale ne na to, když opravdu nemluví :-? Maminka se musí za své děťátko rvát, protože doktoři taky často přehlédnou/od­bydou…Je to těžký

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 03.02.11 14:24

Než se tady děsit nad zkušenostmi některých maminek, počkej si na vyšetření. Vyplývá z tvého příspěvku, že jinak je děťátko v pořádku a spokojené, tak se neboj.

Přidám kamarádky příhodu: malej nechtěl mluvit ještě ani ve 4letech, všemu rozuměl, když chtěl, něco řekl, byl samostatný… a tak taky mastila do poradny. Tam jí vysvětlili, že je všechno v pořádku, že se jedná o miniaturní retardaci prostředím (samí dospělí+hodně samostatné dítě) a že až bude čas, rozmluví se sám. A ona přilítla na kafe a bulila „já nechci žádnýho retadůůůů“ :mrgreen: A malej se rozmluvil sám za pár týdný a teď jede jak kulomet. Můj brácha nemluvil do 5let vůbec a má LMD (dnes ADHD) a taky žádná tragédie.

Mike.5
Nováček 5 příspěvků 07.02.11 08:36

Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama