Lehká mozková dysfunkce

441
5.2.11 12:45

Lehká mozková dysfunkce

ahojky maminy.mám skoro 6letého klučinu kubíka.Pořád se mi zdál takový pomalejší a nesoustředěný-všichni si myslí,že je nevychovaný.teprve včera nám psycholog řekl,že to vypadá na lehkou mozkovou dysfunkci následkem porodu(rodila jsem císařem a malej byl omotaný pupečníkem-tudíž se asi přiškrtil).Máte doma také dítko s tímto problámem a jak se s ním žije a tak nějak mě zajímá vše ohledně toho :?: :think: Přemýšlíme o stěhování do jiného města a tak i do jiné školky a nevím jestli to malej zvládne a zbytečně ho stresovat nechci.už jednou jsme se stěhovali a ve školce si na něj pořád stěžovali jaký je atd.a ted jsme se přestěhovali zpátky a chodí do té školky jak chodil už od 2.5let a tam je spokojený i učitelky už ho znají.Může ho to moc ovlivnit??

děkuji za jakékoliv rady,pořád na to myslím a jsem z toho nějaká špatná :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3781
5.2.11 15:06

ahoj,
tak předně se divím, že psycholog použil vůbec „lehká mozková dysfunkce“, to je dost zastaralý termín. Spíš se mluví o syndromu ADHD, hyperaktivitě a konkrétnějších poruchách, míře zátěže atd.
Pokud v péči psychologa tedy jste - ptej se jeho! Dítě s touto „diagnózou“ či spíš určitým handicapem (ale neznamená, že je „postižené“) potřebuje určitou pomoc, ale na druhou stranu takových dětí je mraky, a s trochou pomoci ze strany rodičů, učitelek a psychologů se to dá zvládnout. Pokud rodinná situace vyžaduje stěhování, tak s tím těžko něco naděláš. Nebo třeba bude jiná školka i lepší, než dosavadní. Důležité je učitelkám vysvětlit, co má synek za problém a jak na něj mají jít - některé dítě vyžaduje, aby bylo zaměstnáno, jiné aby mu daly prostor pro svou individuální hru, jiné … Když budete spolupracovat, určitě to zvládnete. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
5.2.11 15:13

ahoj..
jsem moc ráda,že jsi mi odpověděla.vím,že není nemocný ale přeci jen nějaká vada tam je a nerada bych abych pak bouchala hlavou o zed až bude větší,že jsem se tomu málo věnovala :think: pravě,že stěhování je více než nutné,už jen proto že bydlíme v malém bytečku a čekáme druhé mimi a Kubík potřebuje svůj pokoj.takže stěhování se asi ani nevyhnem :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20793
5.2.11 16:17

Ahojky.

Mému bratru tenkrát (asi před 10ti lety) také diagnostikovali LMD. Přesně, jak psala Betty. Je důležitá pomoc rodičů, psychologů a učitelů. Pamatuji si, že bratr (též Kuba :lol: ) bral asi 3 druhy léků. Nepamatuji si už jejich názvy (to bych se musela zeptat mamky). Ale možná od té doby došlo ke změnám…

Nikdy jsme okolí nevysvětlili, že není nevychovaný, ale že je prostě jiný. :nevim: Jeho otec to také nebral na vědomí. Učitelé na jeho škole na něj nebrali vůbec žádné ohledy (i když všechny dokumenty měli). :zed: Bylo to opravdu hodně těžké.

Ale dneska můžu říci, že je Kuba suprový kluk. Bude mu 17 let. Studuje na pedagogickém lyceu a třeba teď měl jen jednu trojku. V to jsme s mamkou nikdy nedoufaly. Nechytil se žádné špatné party, čehož jsme se obávaly nejvíce. :dance:

Přeju Ti horu štěstí a sil, protože to budeš potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
5.2.11 16:25

myslím že u této lehké poruchy se léky už dnes nedávají,spíš se hodně spolupracuje s psychologem :think: přeci jen doba postoupila ale prý se to nezmění asi nikdy,akorát ty děti vyrostou a tak nějak se stím zžijí.Nikdy jsem o tom že je nevychovaný nepochybovala,věděla jsem že je trošinku v něčem jiný než jiné děti v jeho věku ale okolí mi pořád opakuje že je nevychovaný :nevim: Udělám maximum aby se mu dařilo dobře,tak snad se to povede :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
5.2.11 16:58

Jako učitelka tě mohu uklidnit, že ADHD je v dnešní době poměrnš často klasifikované. Pokud jde o práci v školce či škole, psycholog (v PPP) ti dá pro učitele papír(vyšetření), jak nejlépe s dítětem pracovat. Ve škole se dohodnete, jak bude postupovat učitel a jak se budeš s ním ty připravovat doma. Mám ve třídě 6 ADHD a řeknu ti, že je to někdy hodně náročné. S věkem se to postupně rovná. Jak bylo řečeno, na střední škole už po tomuto sy. nemusí být ani stopy. Pokud ti bude k tomu ještě klasifikována spec. porucha učení, budete se zaměřovat na nápravu. Hodně štěstí, občas mi maminky říkaj, že je to pro ně dpst těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
5.2.11 17:39

misoule-děkuji :kytka: a co změna prostředí?jak jsem už psala že se chceme stěhovat a půjde asi do jiné školky,nebude to v jeho hlavičce příliš velký bordel?nemůže mu to nějak ještě víc přitížit??Dali jsme mu odklad o rok tak ten rok do té školy ještě chodit bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
5.2.11 17:46

No, změna prostředí není jednoduchá pro nikoho. Otázka je, zda má či nemá kamarády ve stávající školce. Popřemýšlej o přípravné třídě. Doma zaveďte už teď pevný režim. Hra, učení, odpočinek, strava. Těmto dětem pomáhá pevný řád. I když se na něj nejdříve hůře přizpůsobujou, lépe se potom adaptují ve škole. Jejich cílená pozornost je pod 10 minut, nechtěj po něm víc. Takže to co po něm budeš chtít si ty nejdříve pořádně rozmysli a pak mu teprve zadávej práci v jasném znění. Strašně důležitá je pochvala. Chválit a chválit za banalily. Pokud bude motivovaný a práce ho bude bavit, je to hned o něčem jiném:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
5.2.11 17:58

misoule-kamarády má ale samozřejmě i to dost trvalo než se s ním děti začali bavit a i ted jsou některý takový odtažitý.To jsou ale spíš děti který jsou rozumově o dost napřed.naše situace ale vyžaduje přestěhovat se.bydlíme v 1+1 a brzy se nám narodí druhé ditě a tam jsme dostali byt 2+1 tak by měl Kubík svůj pokoj,což potřebuje kuli miminku.Jsem z toho tak strašně špatná,pořád na to myslím a štve mě že nám to nikdo dřív neřekl a my to nechali dojít až tak daleko.Něvěděli jsme jak se k němu chovat a to mě ted nejvíc mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
5.2.11 18:07

Vůbec se z toho nestresuj, tohle žádný rodič ovlivnit nemůže. On bude prostě v počátcích potřebovat trochu pomoc s přípravdou do školy a vůbec se srovnat se svým okolím. Ale i tyto těti mnohdy dokazují lepších výsledků, než jejich vrstevníci bez spec. poruch s sy. ADD. Nesouvisí to s IQ…v tomhle pozadu nebude, jen potřebuje jinak věc podat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
5.2.11 18:19

no snad to nějak zvládneme..budeme muset.Ted je na víkend u našich ale až přijede tak se moc těším na to,že začneme trochu jinak a snad to bude lepší.Je to strašně citlivý kluk,takový můj tulínek :roll:
snad i v té školce to bude dobré a zvládne to.je pravda,že na to,že mu bude 6let se chová jako kdyby mu bylo mín ale to bylo naší výchovou,špatně jsme to dělali.snad narazí na takovou chápající p.učitelku jako jsi ty :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
5.2.11 20:06

Hele, vůbec nic si nevyčítej. Když jsem teď byla u zápisu, viděla jsem, jak jsou někteří mamánci, jiní odvážlivci a prostě s tím nic neuděláš. Je to dáno v povaze a to vy nezlomíte. Pomalu ho ,,otužujte" návštěvama dětských kolektivů (kroužky)… každé dítě dozraje, je dobře, že má odklad. Za rok už bude mazák:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
5.2.11 20:33

s těma kroužkama nevím.strašně ho baví karate,pořád chodí po bytě a dělá že boxuje ale příde mi že na to ho moc dávat nechci aby se to v jeho hlavičce pak neobrátilo a nepoužíval to na děti :-? něco aby šel na nějaký kroužek zatím není,nic ho netáhne jinak.ani zpěv,ani fotbal(ten tedy jo ale je to kus chlapa,nevím jestli by to pro něj bylo to pravé a je lenivý)ani žádne ruční dovednosti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
5.2.11 21:16

Na karate jsem chodila 6 let, od 16 do 22… takhle malé děti se naopak učí, že své dovednosti nesmí jen tak používat proti druhým, je jim vštěpována filosofie toho, že mají předcházet střetům. Hodně běhají, dělají kotouly, učí se pár kopů a úderů. Naopak se perfektně vybijí. Každý kvalitní trenér prckoše učí sebeovládání. Oni pak doma bouchají do lap, ale moc jsem se s agresivitou vůči kaamrádům nesetkávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
5.2.11 21:26

tak myslíš že ho tam mám přihlásit???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu