Logopedie - jak probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hmonika
Závislačka 2820 příspěvků 48 inzerátů 04.05.18 15:54
Logopedie-jak probiha?

Ahoj, muzu se zeptat, jak u vas probiha logopedie?.jak dlouho jste v ordinaci? dekuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 16:03

@hmonika záleží na logopedce a na důvodu návštěvy. Mám za sebou s dětmi 3 rozdílné zkušenosti.

1. Syn 5 let, špatná výslovnost - chodíme k logopedce/u­čitelce. Jsme u ní 20-30 minut každý týden, podle toho, jak mu to jde. Posledně jsme byli hotoví za 10 minut, protože všechno uměl. Vyzkouší, co umí, potrénuje nové a zadá práci na příště. Plus trénují postavení pusy, jazyka, různě se na sebe šklebí.
  2. Syn teď 3,5 roku. Má opožděný vývoj řeči. Chodíme od 2 let ke klinické logopece, měnili jsme ve 3 letech kvůli dojezdu a opět klinická logopedka.

U první logopedky jsme byli vždy 30-40 minut, chodili jsme 1× do měsíce. Hrála s ním hry, povídala si s ním a zadala práci na příště.
U druhé logopedky jsme 10-15 minut a jezdíme za 3-4 měsíce. Projede, co umí (2-3 minuty) a zadá novou práci.

hmonika
Závislačka 2820 příspěvků 48 inzerátů 04.05.18 16:31

Moc dekuji za odpoved.My jsme dostali na 5 lete prohlidce zadanku na logopefii(i jsem si ji sama vyzadala),objednala jsem se ke klinicke logopedce(vubec jsem netusila, ze je rozdil mezi normslni a klinickou :? ).V ordinaci jsme ani ne 10 minut, v rychlisti mi ukaze jak ma mit jazyk, jaky slovicka cvicit a jdeme pryc.Ja vedela, ze s nim budu muset hodne cvicit doma, ale myslela jsem, ze se mu bude i trochu venovat ta doktorka.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 04.05.18 16:41
@hmonika píše:
Moc dekuji za odpoved.My jsme dostali na 5 lete prohlidce zadanku na logopefii(i jsem si ji sama vyzadala),objednala jsem se ke klinicke logopedce(vubec jsem netusila, ze je rozdil mezi normslni a klinickou :? ).V ordinaci jsme ani ne 10 minut, v rychlisti mi ukaze jak ma mit jazyk, jaky slovicka cvicit a jdeme pryc.Ja vedela, ze s nim budu muset hodne cvicit doma, ale myslela jsem, ze se mu bude i trochu venovat ta doktorka.

Tak na to je lepsi normalni logopedka, my chodime se synem od 5 let, jednou tydne, mame pevne dane, ze je to 20 minut. Chpdime kvuli r a ř. Krome reci s nim cvici ruzne ukoly na orientaci v case nebo prostoru, zjistila mu I zkrizenou lateralitu, apod. Ale musime si to holt platit.

marin
Echt Kelišová 9545 příspěvků 04.05.18 16:58

Chodily jsme ke klinické logopedce. 1× měsíčně, je tam velký nával. Klinický logoped má atestace a většinou tím pádem jede přes zdravotní pojišťovnu. Dceři se věnovala půl hodiny, ukázala cviky, zadala třeba básničku a dělala s ní různé kartičky na to písmeno, měla tvořit věty, vyprávět pohádku podle obrázků atd.

hmonika
Závislačka 2820 příspěvků 48 inzerátů 04.05.18 17:03

@marin tak nejak jsem si to predstavovala.Tady mi hekticky, rychle vysvetluje jak mu mam spachtli drzet jazyk(ucime se ť, ď, ň)-ze mame rikat ňa, ňi ňau, ale zadny basnicky, nic.
To jsem si mohla na internetu nastudovat, jak se to ucit a ne kvuli 10 min syna odhlasovat ze skolky a jezdit x km daleko :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 17:14

@Adelka951 ona je klinická logopedka vlastně normální. Má víc zkoušek, atestací, může stanovovat diagnózy.
Záleží na konkrétní osobě. My měli skvělou tu první. Ta byla fajn, teď to je k ničemu. Syn sice udělal posun, ale spíš jen dozrál.
My si nemůžeme vynachválit tu učitelku, ale je jí cca 78 let a učí jen nápravu řeči. Taky u ní neříkáme básničky. Jen opakuje slova. Asi ví, co dělá, protože jsme přeučovali ráčkování, což se povedlo během půl roku, což považuju za velký úspěch.
@hmonika on to je běh na dlouhou trať. Sice to vypadá lehce, ale neodborným přístupem se může stát malér. Takhle se snažila tchýně naučit syna r, až z toho syn začal ráčkovat. Kdyby ho nechala a netlačila do něj, tak by to třeba dopadlo jinak. Kamarádka taky učila syna sama, v první třídě je učitelka nahnala na logopedii a přeučují půlku hlásek, protože je vyslovuje špatně.
Já teď hledám logopedku, kam budeme chodit jako samoplátci, i takoví jsou často kliničtí logopedi. Ti na pojišťovnu jsou často přetížení.

marin
Echt Kelišová 9545 příspěvků 04.05.18 17:36
@hmonika píše:
@marin tak nejak jsem si to predstavovala.Tady mi hekticky, rychle vysvetluje jak mu mam spachtli drzet jazyk(ucime se ť, ď, ň)-ze mame rikat ňa, ňi ňau, ale zadny basnicky, nic.
To jsem si mohla na internetu nastudovat, jak se to ucit a ne kvuli 10 min syna odhlasovat ze skolky a jezdit x km daleko :(

Ono to není vždy lehké. Kolikrát si i logopedka s dcerou nevěděla rady, u dcery to byl hlavně motorický problém, takže jsme cvičili koníka, čertíka. Špachtličku jsme také měly, tedy tyčku od nanuka, dále i kreslila, protože to je prý s řečí provázané, pak si napatlat třeba pusu marmeládou, nutelou, aby to slízla jazykem z jedné strany na druhou. Mladší dcera je o tři roky mladší a uměla správně r dříve než první dcera. Jí to bavilo a cvičila s ní. To byly kolikrát usměvné momenty. Dcera dva roky uměla čertíka, jen jí starší ukázala cvičení a jí to trvalo dlouho. Opravdu s logopedií jsme si užili svoje. Ale vyplatilo se to. Dcera mluví hezky. Pamatuji si to do dneška, když bylo vysvědčení v pololetí druhé třídy, tak ten den jsme byli naposledy na logopedii. Bylo to opravdu lepší ocenění, než samé jedničky ve škole, protože toto dalo opravdu zabrat. Logopedka na ní zkoušela i takový přístrojek, který měl rozvibrovat jazyk či co, ale to třeba na dceru vůbec nefungovalo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >