Logopedie - jak probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
hmonika
Závislačka 2816 příspěvků 50 inzerátů 04.05.18 15:54
Logopedie-jak probiha?

Ahoj, muzu se zeptat, jak u vas probiha logopedie?.jak dlouho jste v ordinaci? dekuji

Reakce:
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 16:03

@hmonika záleží na logopedce a na důvodu návštěvy. Mám za sebou s dětmi 3 rozdílné zkušenosti.

  1. Syn 5 let, špatná výslovnost - chodíme k logopedce/u­čitelce. Jsme u ní 20-30 minut každý týden, podle toho, jak mu to jde. Posledně jsme byli hotoví za 10 minut, protože všechno uměl. Vyzkouší, co umí, potrénuje nové a zadá práci na příště. Plus trénují postavení pusy, jazyka, různě se na sebe šklebí.
  2. Syn teď 3,5 roku. Má opožděný vývoj řeči. Chodíme od 2 let ke klinické logopece, měnili jsme ve 3 letech kvůli dojezdu a opět klinická logopedka.


U první logopedky jsme byli vždy 30-40 minut, chodili jsme 1× do měsíce. Hrála s ním hry, povídala si s ním a zadala práci na příště.
U druhé logopedky jsme 10-15 minut a jezdíme za 3-4 měsíce. Projede, co umí (2-3 minuty) a zadá novou práci.

 
hmonika
Závislačka 2816 příspěvků 50 inzerátů 04.05.18 16:31

Moc dekuji za odpoved.My jsme dostali na 5 lete prohlidce zadanku na logopefii(i jsem si ji sama vyzadala),objednala jsem se ke klinicke logopedce(vubec jsem netusila, ze je rozdil mezi normslni a klinickou :? ).V ordinaci jsme ani ne 10 minut, v rychlisti mi ukaze jak ma mit jazyk, jaky slovicka cvicit a jdeme pryc.Ja vedela, ze s nim budu muset hodne cvicit doma, ale myslela jsem, ze se mu bude i trochu venovat ta doktorka.

 
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.05.18 16:41
@hmonika píše:
Moc dekuji za odpoved.My jsme dostali na 5 lete prohlidce zadanku na logopefii(i jsem si ji sama vyzadala),objednala jsem se ke klinicke logopedce(vubec jsem netusila, ze je rozdil mezi normslni a klinickou :? ).V ordinaci jsme ani ne 10 minut, v rychlisti mi ukaze jak ma mit jazyk, jaky slovicka cvicit a jdeme pryc.Ja vedela, ze s nim budu muset hodne cvicit doma, ale myslela jsem, ze se mu bude i trochu venovat ta doktorka.

Tak na to je lepsi normalni logopedka, my chodime se synem od 5 let, jednou tydne, mame pevne dane, ze je to 20 minut. Chpdime kvuli r a ř. Krome reci s nim cvici ruzne ukoly na orientaci v case nebo prostoru, zjistila mu I zkrizenou lateralitu, apod. Ale musime si to holt platit.

 
marin
Echt Kelišová 9143 příspěvků 04.05.18 16:58

Chodily jsme ke klinické logopedce. 1× měsíčně, je tam velký nával. Klinický logoped má atestace a většinou tím pádem jede přes zdravotní pojišťovnu. Dceři se věnovala půl hodiny, ukázala cviky, zadala třeba básničku a dělala s ní různé kartičky na to písmeno, měla tvořit věty, vyprávět pohádku podle obrázků atd.

 
hmonika
Závislačka 2816 příspěvků 50 inzerátů 04.05.18 17:03

@marin tak nejak jsem si to predstavovala.Tady mi hekticky, rychle vysvetluje jak mu mam spachtli drzet jazyk(ucime se ť, ď, ň)-ze mame rikat ňa, ňi ňau, ale zadny basnicky, nic.
To jsem si mohla na internetu nastudovat, jak se to ucit a ne kvuli 10 min syna odhlasovat ze skolky a jezdit x km daleko :(

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 17:14

@Adelka951 ona je klinická logopedka vlastně normální. Má víc zkoušek, atestací, může stanovovat diagnózy.
Záleží na konkrétní osobě. My měli skvělou tu první. Ta byla fajn, teď to je k ničemu. Syn sice udělal posun, ale spíš jen dozrál.
My si nemůžeme vynachválit tu učitelku, ale je jí cca 78 let a učí jen nápravu řeči. Taky u ní neříkáme básničky. Jen opakuje slova. Asi ví, co dělá, protože jsme přeučovali ráčkování, což se povedlo během půl roku, což považuju za velký úspěch.
@hmonika on to je běh na dlouhou trať. Sice to vypadá lehce, ale neodborným přístupem se může stát malér. Takhle se snažila tchýně naučit syna r, až z toho syn začal ráčkovat. Kdyby ho nechala a netlačila do něj, tak by to třeba dopadlo jinak. Kamarádka taky učila syna sama, v první třídě je učitelka nahnala na logopedii a přeučují půlku hlásek, protože je vyslovuje špatně.
Já teď hledám logopedku, kam budeme chodit jako samoplátci, i takoví jsou často kliničtí logopedi. Ti na pojišťovnu jsou často přetížení.

 
marin
Echt Kelišová 9143 příspěvků 04.05.18 17:36
@hmonika píše:
@marin tak nejak jsem si to predstavovala.Tady mi hekticky, rychle vysvetluje jak mu mam spachtli drzet jazyk(ucime se ť, ď, ň)-ze mame rikat ňa, ňi ňau, ale zadny basnicky, nic.
To jsem si mohla na internetu nastudovat, jak se to ucit a ne kvuli 10 min syna odhlasovat ze skolky a jezdit x km daleko :(

Ono to není vždy lehké. Kolikrát si i logopedka s dcerou nevěděla rady, u dcery to byl hlavně motorický problém, takže jsme cvičili koníka, čertíka. Špachtličku jsme také měly, tedy tyčku od nanuka, dále i kreslila, protože to je prý s řečí provázané, pak si napatlat třeba pusu marmeládou, nutelou, aby to slízla jazykem z jedné strany na druhou. Mladší dcera je o tři roky mladší a uměla správně r dříve než první dcera. Jí to bavilo a cvičila s ní. To byly kolikrát usměvné momenty. Dcera dva roky uměla čertíka, jen jí starší ukázala cvičení a jí to trvalo dlouho. Opravdu s logopedií jsme si užili svoje. Ale vyplatilo se to. Dcera mluví hezky. Pamatuji si to do dneška, když bylo vysvědčení v pololetí druhé třídy, tak ten den jsme byli naposledy na logopedii. Bylo to opravdu lepší ocenění, než samé jedničky ve škole, protože toto dalo opravdu zabrat. Logopedka na ní zkoušela i takový přístrojek, který měl rozvibrovat jazyk či co, ale to třeba na dceru vůbec nefungovalo.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >