Lze překonat nevěru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 08:23
Lze překonat nevěru?

Ahoj. Diskuzi spousta. Ale okolnosti jine. Otázka zní jasně: Lze překonat 2,5 r. trvajici pomer manzela s kolegyni? Deti: kojenec, 4 r. :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 02.05.19 08:26
@Anonymní píše:
Ahoj. Diskuzi spousta. Ale okolnosti jine. Otázka zní jasně: Lze překonat 2,5 r. trvajici pomer manzela s kolegyni? Deti: kojenec, 4 r. :,(

Nemam s neverou zkusenosti, ale myslim si, ze vim jiste, ze neco takoveho bych neodpustila. Vzdyt jde o paralelni vztah. Pokud by to byla jednorazovka v opilosti…tak mozna, ale toto…2.5roku z tebe delal vola! Ne nikdy!

ivašot.
Echt Kelišová 8176 příspěvků 02.05.19 08:27
@Anonymní píše:
Ahoj. Diskuzi spousta. Ale okolnosti jine. Otázka zní jasně: Lze překonat 2,5 r. trvajici pomer manzela s kolegyni? Deti: kojenec, 4 r. :,(

2,5 roku je hrozně dlouho, byl s ni když jste se o ditě snažili, v tvém těhotenství, sestinedělí…Pro mě nepřekonatelné. Jak se k tomu staví on?

Lexter
Ukecaná baba ;) 1636 příspěvků 02.05.19 08:28
@Anonymní píše:

Podle toho jaká jsi nátura. Jestli cácorka co si nechá čůrat na hlavu pak ano. Já bych se spíš ptal zda jsem schopen zabezpečit děti bez něho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 08:29

@ivašot. Snaží se. Hrozne moc. Ale neni to pozde? :,(

Uživatel je onlineOu
Echt Kelišová 7806 příspěvků 02.05.19 08:32

Jde. Všechno jde. Snad všechny celoživotní vztahy dříve či později nějako nevěru z té či oné strany nějak musely ustát.

Otázka spíš zní - chceš ty? A chce on? Ale dva a půl roku trvající paralelní vztah je něco jiného, než opili jsme se na firemním večírku a holt nám to ujelo.

Obávám se, že na úspěšné projití touhle krizí to bude chtít docela velké úsilí z obou stran, abyste vyčistitili hromady nenaplněných a nevyřčených očekávání co jste si nashromáždili a zkusili nějaké jiné cesty, jak fungovat společně tak, aby vám základní věci přinášelo vaše manželství a chtěli jste v něm pokračovat i za tu cenu oné dřiny, co to dá.

A teda přijde mi, že nejefektivnější cesta, jak to zkusit je v tomhle případu párová psychoterapie.

Jinak vcelku praktické rady, které jsou směřované spíše k překonání nevěry, než k pálení mostů najdeš tady: https://www.kosmas.cz/…1100/nevera/

ivašot.
Echt Kelišová 8176 příspěvků 02.05.19 08:34
@Anonymní píše:
@ivašot. Snaží se. Hrozne moc. Ale neni to pozde? :,(

Pro mě by to pozdě bylo, ale tohle si musíš rozhodnout sama. Zvážit okolnosti, jak to máš s bytem, penězi, oporou v rodině…Taky není nutné se rozhodnout hned, můžete spolu dál fungovat jako rodiče ve společné domácnosti. Dát tomu čas, zkusit poradnu… Nejsem z těch, kdo ti řeknou ať okamžitě balíš kufry. A pokud bych navrhovala radikální řešení, tak ať se sbalí manžel a opustí společnou domácnost a ty funguj s dětmi doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 08:38
@Anonymní píše:

Není - Nechej ho ať se snaží. Nedělej naschvaly. Ono spousta never trvá kolem 1-2let pak to už není zajímavé… nemáš nikde jistotu ze další chlap to neudělá taky. Navíc s malým miminkem - koho si budeš hledat?? teď bych to nechala. Dej tomu šanci, nesnaz se na sílu, nevycitej, ale nelez za nim ani. Teď se postarejte o deti a až pujdes do práce uvidíš. Jeho zamestnej co nejvíc doma - ať pomaha a stará se, má hezky vztah s dětmi. Proč by jsi měla být teď sama? Mas práce nad hlavu. Tak až se snaží.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3171 příspěvků 02.05.19 08:40
@Anonymní píše:

A ta jeho snaha vypada konkretne jak?

A jak ti to cele vysvetlil? Prasklo to samo, nebo ti to rekl?

Mentalist
Povídálka 45 příspěvků 02.05.19 08:40
@Anonymní píše:

Odpustila bych nevěru, pouze jednorázovou.. ale pokud tvůj manžel udržuje vztah dva a půl roku s kolegyní a ještě k tomu byl schopný tě podvádět během početí, těhotenství a v šestinedělí.. asi bych neměla co odpouštět. Prostě bych být tebou vzala děti a odešla od takového chlapa pryč. Vím, že se snadno radí a hůř udělá. Snad máš rodinu, která se za tebe postaví.. každopádně „jen“ kvůli dětem bych v takovém vztahu nezůstávala. Manžel tě očividně nemiluje a byla by škoda s ním ztrácet drahocenný čas. :nevim:

káťa
Extra třída :D 13835 příspěvků 02.05.19 08:44

Nevěru bych dokázala za určitých okolností odpustit a jít dál. 2,5 roku je už ale regulérní dlouhodoby paralelní vztah partnera s někým jiným a letité obelhavani. Neodpustila bych protoze bych za a) dotyčnému nevěřila za b) by mi takto špatný a narušeny vztah nestal za dlouhodobé trápení, nervovani, znovu budování, riskovani…
Polož si zakladatelko otázku. Pokud budeš mít obchodního partnera a zjistíš, že tě roky za tými tady tajně obelhaval, tuneloval a okrádal, vezmeš všechny svoje peníze a vlozis je do dalšího společného projektu, protože ti řekl, že se odteď najednou změnil???

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4917 příspěvků 02.05.19 08:49

Možné je všechno. Asi bych se zamyslela nad tím, jestli k tomu nebyl nějaký důvod z jeho strany. Nesouhlasím s názorem, že tě nemiluje, to už by s vámi nebyl a neměl s tebou druhé dítě. Jak to mezi vámi bylo po sexuální stránce? Neříkám, že je to pro nevěru omluva, ale hledala bych důvod tam. Já jsem taky vždycky tvrdila, že bych nevěru neodpustil za žádnou cenu, ale dneska čekám druhé dítě a názor pomalu měním. Už by totiž nešlo jen o moje raněné ego, ale o dvě malé dušičky, kterým bych vzala jednoho z nejdůležitějších lidí v životě. Ale musíš si sama srovnat, zda jsi schopna mu to dál nevyčítat. Zapomenout se nedá, ale pokud to na něj budeš v budoucnu vytahovat při každé hádce, spoždění a podobně, je to špatně. Co zkusit partnerskou poradnu?

bigl
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 02.05.19 08:55

Na to univerzální recept ani odpověď není. Někdo odpustí a udrží manželství, kvůli dětem, financím apod. A řekne ti, že udělal dobře. Jiný není schopen odpustit, pořád se mu to vrací, až to ten vztah úplně rozvrátí. Zkus vyčkat a sama uvidíš, jestli to zvládneš. Ale to poznáš podle mě až za rok, dva…
Pokud uvidíš pak, že to nedáš, tak to ukonči, pokud to budeš chtít překonat, tak se snaž nevracet se do minulosti. Vyříkejte si to co nejvíc a pak už se moc nevracej.
Podmínka by byla, že bude chlap doma co nejvíc fungovat a že mu dáš jednoznačně najevo, že při provalení jakékoliv další aférky je okamžitý konec. Že teď to zkousneš kvůli dětem a udržení rodiny, ale rozhodně je to dost závažná věc, která naruší vztah na hodně dlouho. A jestli o tu rodinu a o tebe stojí, ať ti to teda dokáže a ty zkusíš zapracovat sama na sobě a celou situaci zpracovat, ale sama nevíš, jestli to zvládneš. To ukáže čas..
Držím palce, ať to dopadne ke tvé spokojenosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 08:55

@Aduš8 Prave, jak to mohl hrát na dvě strany?

Ms.Ragdoll
Závislačka 3171 příspěvků 02.05.19 08:56

Ja zjistit, ze se mi chlap tahal skoro tri roky s jinou, tak to nas vztah proste neustoji. Pro mne by to byla takova pecka mezi oci, ze by to mezi nama proste dal neslo. Vsechno by se tim znicilo. Takova jsem ja, ale kazdy jsme jiny.

Na tvem miste, kdy mas dve malicke deti, tak bych asi zadne radikalni reseni, alespon prozatim, nedelala. Vypada to, ze si nejsi jista, zda je to pro tebe konec, a taky nevim, jestli jsi na nem financne zavisla ( coz vetsina zen na RD bohuzel byva).

Pokud to pujde, snaz se to moc neresit a soustred se ted hlavne na sebe a deti. O jeho pocity se vubec nestarej, to je jeho problem. Nemuze od tebe nic chtit, nejaky odpusteni a zavery co a jak bude.. :roll: Budte hlavne rodice a hotovo. Snaz se dat v prvni rade do kupy a udelej si ted prostor hlavne pro sebe. Srovnej si myslenky a uvidis co dal. Ted se do niceho nenut. Mozna by nebylo od veci, aby na nejaky cas vyklidil pole a dochazel max. v ramci pece o deti. :nevim:

Tvuj chlap bude solidni egoista, tipuju, ze mu to ucelovy sebemrskacstvi stejne dlouho nevydrzi. Ono mit zaludek na to mit dlouhodobej vztah bokem, nebude mit jen tak nekdo. Dej si pozor. Mozna by nebylo od veci zajit za pravnikem a pozjistovat moznosti. Pripravit se na nevyhnutelne, i v pripade, ze by na to treba nakonec nedoslo. Je lepsi byt pripravena na nejhorsi, nez sedet, naivne verit a pak jen sokovane zirat.

Příspěvek upraven 02.05.19 v 09:12

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama