Má cenu dál odsávat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 00:50
Má cenu dál odsávat?

Už třetí měsíc odsávám elektrickou odsávačkou. Jenže od úplného začátku je to maximálně 30ml denně. Odsávám každé tři hodiny a večer je tam se vším všudy 20 - 30ml a to ještě musím prsa všelijak mačkat, předklánět se. Víc se toho mlíčka prostě nevytvoří, přitom prsa bolí a jsou zvětšená. Tak se ptám, jestli to má ještě vůbec smysl. Jednak jestli těch 30ml má nějakou výživovou hodnotu a jestli je vůbec ještě šance, že by se mléko začalo tvořit…? :think: :nevim:

Reakce:
Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 14.01.19 01:02

Zkušenost chlapa. Moje žena měla dost mlíka, že jí dost zůstalo, problém pak s tím neodsátým byl takový, že se začal tvořit v prsních žlazách zánět, a to byl konec s kojením. Já bych to asi konzultoval s MUDr.

Janli
Kelišová 7248 příspěvků 14.01.19 01:11

Pokud nekojíš a dítě máš jinak na UM, vykašlala bych se na to. Udělala jsi co šlo a nemá smysl se takto trápit.

ocean.mama
Kecalka 109 příspěvků 14.01.19 01:14

Mela jsem to stejne a pak jsem se na to vyprdla. Stresovalo to me i malyho. Mliko se pak tvorit prestalo uplne cca 2.den. Byla sem z toho spatna ale tak jsou horsi veci na svete ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 01:53

Děkuji mockrát za odpovědi. Mrzí mě to hodně, snažím se mu i tu blízkost vynahrazovat ale stejně mi přijde, že chápe, že je něco špatně. Každou chvíli mi chňape po výstřihu, když má hlad tak mi cucá kůži - ale když se přisaje, tak je zase zmatený že to není jako lahvička a začne panikařit. Je mi ho líto. :( Zánět si nemyslím, že to je. Těch 30ml je standart od porodu. Pár dní mu to stačilo ale víc jsem se už nerozkojila a jak přišla lahvička, tak to byl úplný konec. :roll:

madlicka
Kelišová 7128 příspěvků 14.01.19 02:31

No, zkusila bych laktační ligu přímo v Krči, mě tam ohromě pomohli a to byly dvojčatům právě už taky nejmíň tři měsíce. Možná šance ještě je, že se to naučí a rozkojíš se. Už to není slaboučký novorozenec - některý mají strašně malý „cuc“, rychle se unaví - ale větší dítě. Pokud bude na prso správně „naražený“, tak by to mohlo jít. Pokud se to nepovede ani laktační lize, tak bych se na odsávání asi vybodla, protože ten čas, který strávíš odsáváním, můžeš trávit mazlením s miminem nebo spánkem.
Na zvýšení množství mléka jsem zkoušela kde co včetně polévky z celých kaprů, homeopatik atd, pomohla mi ta paní v lize a taky trochu Salko, mléka bylo o něco víc a bylo sladší.

jita22
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 14.01.19 03:01

Ubira ti to cas a je to fakt malinko, taky bych prestala. Navic prave okolo tech 3 mesicu pokud je dite hodne zvykle na lahev, zacne kojeni uplne bojkotovat.

vbu
Kecalka 105 příspěvků 14.01.19 03:24

A co si zavolat laktacni poradkyni, nejlepe z mamily? Pokud se snazi prisat, neni to beznadejne. Osobne bych se vyslekla, at mam holy hrudnik, dite take at je hole jen v plence a snazila se kuze na kuzi probudit saci reflex. Ne kazda prsa si rozumi s odsavackou a lepsi cesta dle meho je dite naucit se nakojit. Neni tak velke, aby neslo jeste zabojovat.

murry
Závislačka 3163 příspěvků 14.01.19 04:23

zabojovala bych.. laktacni poradkyni a to nejlepe hned! :)

Tarjei
Závislačka 4408 příspěvků 14.01.19 07:15
@Anonymní píše:
Děkuji mockrát za odpovědi. Mrzí mě to hodně, snažím se mu i tu blízkost vynahrazovat ale stejně mi přijde, že chápe, že je něco špatně. Každou chvíli mi chňape po výstřihu, když má hlad tak mi cucá kůži - ale když se přisaje, tak je zase zmatený že to není jako lahvička a začne panikařit. Je mi ho líto. :( Zánět si nemyslím, že to je. Těch 30ml je standart od porodu. Pár dní mu to stačilo ale víc jsem se už nerozkojila a jak přišla lahvička, tak to byl úplný konec. :roll:

Dejchej, to je reflex to ososavani.

Lucie_Sx
Závislačka 3391 příspěvků 14.01.19 12:36

Laktační poradkyně na Mamila.sk, taky můžeš zkusit přirozenou polohu (googli). Nevidím důvod, proč by ses nemohla plně rozkojit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >