Kojení z prsa + MM z lahvičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deňa1995
Povídálka 39 příspěvků 13.01.19 21:14
Kojeni z prsa + MM z lahvicky

Zdravim :oops: chci se zeptat. V cervenci mam poprve rodit a chtela bych kojit dokud budu moct. Da se MM odstrikavat do lahvicky, kdyz treba pujdeme na prochazku? (Vim, ze muzu normalne z prsa i venku ale pro me by to bylo nekdy lepsi venku normalne z lahvicky). Kamaradka mi rikala, ze je to blbe kojit a zaroven davat z lahvicky, protoze si mimi navykne treba na lahvicku a uz nebude chtit prso. Nebo jsem premyslela davat mimo domov UM, ale to mi zas mamka rikala, ze kdybych davala MM a do toho nekdy vyjimecne UM, tak by ho strasne bolelo brisko. Jaky mate na to nazor vy? :nevim:

Přečtěte si článek: Výživa kojence

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ShadowDancer
Kecalka 232 příspěvků 13.01.19 21:20

Myslela jsem si to stejně, nakoupila lahvičky a odsávačku a radši než odsávat jsem si našla někde odlehlé místo a nakojila. Nikdy jsem neměla problém, styděla jsem se jen poprvé. Teď bych už nepřemýšlela, kamarádka má pravdu. Může a nemusí ti pak odmítat prso v horším případě, v lepším takový kousnutí dásničkou bez zubů taky nic moc. Doporučuju toto řešit až bude potomek venku. 8)

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 13.01.19 21:23

Dcera někdy od půl roka dostávala odstříkané mm z lahvičky, když jsem potřebovala být déle pryč a hlídal tatínek, na kojení to vliv nemělo. Ale že bych jako dobrovolně lahvičku vyvařovala, řešila teplotu, ohřívání a kdovíco ještě venku, když jsem vedle toho dítěte byla osobně, s dostatečnou zásobou mlíka správný teploty i přesnýho množství k odebrání kdykoliv a kdekoliv ze zdroje, ze kterýho si to umí bez problémů vzít, no to by mě ani nehnulo :nevim: Neřeknu, když někdo kojit nemůže nebo musí být pryč, ale pokud může a je s dítětem, tak si to zcela zbytečně komplikovat… Pokud ti to ale přijde jako dobrej nápad, zkus to - s některým dítětem to neudělá nic, některý si tu lahvičku prostě nevezme a některý vezme a pak už nebude chtít prso, to neodhadneš.

Martanka92
Kecalka 343 příspěvků 13.01.19 21:23

@Deňa1995 já bych to do předu moc neřešila. Naše mladší do pusy lahvičku nikdy pořádně nevzala. I když jsem neměla mléka úplně moc prostě lahev odmítala :zed:

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 13.01.19 21:25

A s tím odstříkaným MM v láhvi budeš dělat venku co? Kde to budeš ohřívat?
Myslím, že nad tím moc přemýšlíš a vymýšlíš blbosti. Pokud budeš kojit, tak normálně nakojíš i venku. Máš krmení neustále u sebe, správné teploty a bez všech těch serepetiček okolo, kterým předcházelo nějaké půlhodinové zbytečné ždímání prsa. A ano, miminko Ti může začít odmítat prso, stejně jako do něj tu flašku s dudlíkem nikdy nemusíš dostat. ;)

Jareach
Kecalka 120 příspěvků 13.01.19 21:28

Oba moji synové pili jak UM z lahvičky, tak MM několik měsíců (nutnost dokrmu- kolotoč SC a pomalý nástup laktace, pomalé přibírání atd) a břicho je nijak zásadně nebolelo. A nic na prdy nebrali. Ale spíše bych se klonila k nakojení někde v klidu. Tahat termosku, lahvičky a prášek není nic moc a někteří lidé na to blbě koukaj.

chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 13.01.19 21:34

Ro dopředu nevymyslis. Náš starší chtěl jen kojit, flašku do pusy nevzal a bylo jedno, jestli je v ní MM nebo UM. Mladší zase bez problémů střídal flašku a prso. Každopádně pokoušet to jen kvůli tomu, ze nechce kojit venku, je pekna blbost. Určitě bych to nedělala dobrovolně.

pikola
Neúnavná pisatelka 19906 příspěvků 13.01.19 21:36

Rozhodně se ti nebude chtít něco odstrikavat jen kvůli procházce a už vůbec pak řešit jak to ohřát. Většina kojených děti láhve nechce, takže bych se na to nespoléhal a ani, dá se tím i zničit kojení. I když jsou děti co to zvládají..
Ale takové věci neřeš dopředu, je to zbytečný. Když budeš kojit není nic jednoduššího než někde vytáhnout prso a nakrmit.

Daenerys91
Kecalka 422 příspěvků 5 inzerátů 13.01.19 21:53

syn byl normálně kojený a přitom dostával párkrát do měsíce odstříkané mléko z lahvičky, když jsem chodila do školy a staral se manžel. A nikdy nebyl žádný problém, pil v pohodě z prsu i z lahvičky. Ale každé dítě je jiné.

Aduš8
Závislačka 3466 příspěvků 13.01.19 22:02

Tak mně osobně by při vynechaném kojení někde na procházce asi praskla prsa. Je to blbost. Dneska už existují kojící šátky, omotáš ho kolem krku a dítěte a nikdo nic neuvidí. Taky jsem kojení na veřejnosti nesnášela, ale taková blbost by mě nenapadla.

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 13.01.19 22:04

@Daenerys91 Mam dotaz - jak jsi to prakticky delala? Kdy jsi odstrikavala? A jak pak ve skole? A nezvysuje se tim tvorba?

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 13.01.19 22:09

@Deňa1995 Kojit venku si zvyknes… Travit cas jeste odstrikavanim a ohrivanim atd., nedojdu nikdy nikam :lol: . A cpat do ditete UM zbytecne je blbost, navic prsa by te bolela jako prase a mleko ubyvalo, kdybys vynechavala kojeni.

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 13.01.19 22:14
@rozand píše:
@Daenerys91 Mam dotaz - jak jsi to prakticky delala? Kdy jsi odstrikavala? A jak pak ve skole? A nezvysuje se tim tvorba?

Nebylo to sice na mě, ale zkušenost s tím mám taky. Od druhého dítka jsem hned po šestinedělí šla do školy a tři soboty v měsíci hlídal manžel. Od rána od 7h. do 17h. odpoledne. Odstříkávala jsem ve škole na záchodě, mléko vozila pak zpátky domů. Ale zhruba prvního půl roku to byl opravdu mazec, prsa jak časovaná bomba, nemohla jsem se pokaždé dočkat toho, až dítě přiložím k prsu. Někdy jsem si ho brávala do školy, to bylo samozřejmě lepší. Manžel doma krmil z láhve, syn s přechodem prso-láhev problém neměl, ale třeba u třetího dítka bych s tímhle neuspěla. Láhev ani dudlíky nevzal do pusy.

Lucie_Sx
Závislačka 3409 příspěvků 13.01.19 22:40

Teď to neřeš, každé dítě je jiné. Ale výhoda kojení je i v tom, že mlíko máš pořád po ruce, při správné teplotě, nezkažené, a ne pořád honit lahvičky. Navíc se ti vůbec nemusí podařit odstříkat, i když mlíka bude hodně (tak jako mně, nevymáčkla jsem skoro nic).
Některé teorie tvrdí, že miminku by se do bříška zezačátku nemělo dostat nic jiného než MM, že cokoliv jiného nabourává správné vytvoření střevní mikroflory a ta pak je klíčová pro imunitu po zbytek živovat. Takže UM bych do toho netahala.
Když budeš kojit tak, že si vyhrneš triko zespodu, tak nebude vidět nic.
Btw tvůj slovní obrat „normálně z lahvičky“ - spíš „normálně z prsa“, ne? ;-)

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 14.01.19 08:48

@Fima Me ale zajimalo, kdy jsi odstrikala to mleko, kterym ho muz krmil…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >