Ukončení kojení v 19 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
123muminek123
Povídálka 36 příspěvků 12.01.19 12:57
Ukončení kojení v 19 měsících

Zdravím maminky. Syn má 19 měsíců a je stále kojen. UM nikdy neměl. Aktuálně se kojí 1× denně, před spaním a ráno a samozřejmě v noci. Chtěla bych s kojením končit. Jsem těhotná a mám tak citlivé bradavky, že kojení je už utrpení :,(
Ted otázka :) jak nejlépe přestat, aby to pro něj nebyl takový šok? U prsa usíná, neumím si to představit jinak :oops: v noci dávat také UM, nebo nabídnout jen vodu a UM pak jen večer před spaním a ráno? Jak to vaše děti vzali? A pak mě zajímá - to jste kvůli UM v noci/ráno vstávali? Nebo třeba udělat horkou vodu do termosky a mít UM nachystané a jen zalít? Bojím se, že jak se probudí a než mu mlíko udělám, neusne už…
Teď se vzbudí 1-2× za noc, dám k prsu a hned spí. Ráno kolem šesté znova prso a ještě si cca hodinku až hodinku a půl pospi.
Moc děkuji :kytka:

Reakce:
Dandinkaaa
Kecalka 187 příspěvků 12.01.19 13:03

Tak jestli chces s UM pokracovat dale, musis nejdrive vyzkouset, ktere mu bude chutnat. Na noc jsem si uvarila horkou vodu do termosky + studenou prevarenou do lahve. Pak staci zredit, pridat UM a protrepat.Hotove do 5 min.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 21 inzerátů 12.01.19 13:04

Starší se odstavila přirozeně sama v 9 měs. , mladší se kojila ještě v 18 měsících, ale už jen v noci, tak jsem se rozhodla s tím přestat. Už mě nebavilo několikrát za noc vstávat. Prostě jsem ji napít nedala. Pár dní byl řev, ale celkem rychle pochopila. Tulili jsme se, ale mlíko ne. UM nedávej, už to není mimino, co by muselo v noci jíst, musela bys, vstávat a něco chystat, není důvod v noci jíst. Max. polknout vody.

Pidulka1991
Závislačka 3084 příspěvků 12.01.19 13:08

Skončila jsem s kojení, když dceři bylo 23 měsíců. Ona je hrozná přísavka. Bradavky jsem musela prelepit :zed: … Jinak jsem mléko ničím nenahrazovala. Um stejně nechtěla, když tak jsem ji dala čerstvé plnotucne mléko, ale měla ke snídani jogurt, takže to ani nepotřebovala. Skončili jsme po pár dnech (ještě se mi nalevaly prsa) pak začala spát celou noc a když se vzbudí dostane vodu.

123muminek123
Povídálka 36 příspěvků 12.01.19 13:10

@xstrasilka no to si právě taky myslím 8)
A ráno a před spaním ještě asi jo,ne? :think:

123muminek123
Povídálka 36 příspěvků 12.01.19 13:11

@Dandinkaaa jj to mi je jasný,že musím vyzkoušet. Jen mě zajímalo,co a jak :)

123muminek123
Povídálka 36 příspěvků 12.01.19 13:13

@Pidulka1991 no přemýšlela jsem UM už vůbec nedávat. Ale ráno, cca kolem páté/šesté se budí opravdu hladem a když mu nedám,už neusne a bude protivnej…

123muminek123
Povídálka 36 příspěvků 12.01.19 13:18

@Pidulka1991 a přestala jsi kojit ze dne na den,nebo jsi postupně odbourávána jednotliva kojení?

Dandinkaaa
Kecalka 187 příspěvků 12.01.19 13:24

@123muminek123 Tak v 19M bych mu uz UM dala jen rano a vecer. Pokud ti dobre ji a pije hodne, asi bych s MM/UM skoncila.
Ja s nocnim kojenim u syna skoncila v 10M,proste jsem prso nedala, az rano. Dalsi noc se uz nevzbudil. V roce jsem presla na UM a ted ve 2 letech uz mu davam UM jen rano, protoze ho chce a normalni mliko mi nepije zatim.

123muminek123
Povídálka 36 příspěvků 12.01.19 13:33

@Dandinkaaa no on právě nechce moc pít :nevim:  :zed:

Pidulka1991
Závislačka 3084 příspěvků 12.01.19 13:34
@123muminek123 píše:
@Pidulka1991 a přestala jsi kojit ze dne na den,nebo jsi postupně odbourávána jednotliva kojení?

Měla jsem původně v plánu že dne na den, ale nalila se mi prsa, takže jsem ji dávala jen ráno jednou denně. To jsem do týdne odbourala.

Dandinkaaa
Kecalka 187 příspěvků 12.01.19 13:41

@123muminek123 Tak to prejdi na UM, at ma dostatek tekutin. V tomhle veku je to uz jeho zvyk/zlozvyk nez hlad. V noci mu nabidni vodu, caj. Mozna se bude budit dalsich par noci, ale nic jine nedavej a proste vytrvej, vsak on to pochopi.

flybe
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 12.01.19 13:57

Prelepila jsem si bradavky a rekla, ze mlicko neni a dala sunar pred spanim. Prvni 2 dny spal s ni jenom manzel a pokud se vzbudila, tak pouze vodicka. Nemusi uz pit sunar v noci..neni duvod.

a12
Vesmírná mluvilka 33832 příspěvků 12.01.19 14:00

No synovi je 16 mesicum a porad kojim, ale chtela jsem zacit s UM uz driv a pozvolna, jakoze pred spanim UM, v noci prso.. No zkusila jsem vsechny mozny mlika, flasky a nechce nic :roll:. Takze kojim dal pred spanim, v noci se sice budi, ale doslo mi, ze posledni noci uz mu mliko ani nedávam :mrgreen: dam mu vodu, nebo mu stačí dudlik.. Tak si myslím, ze nakonec skoncime pozvolna s kojenim a jiný mliko už mit nebude..
Ale uspavani bez kojeni si taky neumim predstavit :oops:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 21 inzerátů 12.01.19 14:26

@123muminek123 jo, nedávala jsem UM ale rovnou kravské mleko

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >