Má každé miminko růstový spurt?

33
1.6.13 13:21

Má každé miminko růstový spurt?

Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli každé miminko prožívá růstový spurt?
Náš synek má 3. měsíce tak jsem očekávala, že to přijde. V šesti týdnech jsem si s ním pěkně užila :-) Ale teď zatím nic.
Bojím se aby si nastartoval dobře zvýšenou tvorbu mlíčka na další období.
Máte zkušenosti? Díky za všechny odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
645
1.6.13 13:26

Ahoj, prvni dcera nemela zadny, aspon jsem to tedy nezaregistrovala a druha mela jen jeden zato poradne vyzivny :D, takze myslim, ze nemusi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
1.6.13 13:27

Ne.. Já nikdy nepozorovala, že by chtěla kojit častěji. Přibírala vždy raketově, ty časy byly pořád podobné, jednu dobu se dokonce v noci ani zas tak moc nebudila.. Takže možná byl, ale já ho fakt nezaregistrovala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
1.6.13 13:27

Upřímně? Mám 3 děti a nevím, co to je. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
1.6.13 13:33

Ty doby na růstový spurt jsou pouze uváděné jako typické, takže ne, nemusí mít spurt. Ale stejně tak se růstový spurt může vyskytnout ve 4 měsících, v 5měsícch, jen se tomu říká pro přehlednost laktační krize :jazyk:
Já teď až se třetím zažila spurt v 6 měsících, předchozí dva ten 6měsíční neměli.
Prvorozený měl zase ve 4 měsících, nepamatuju se, zda měl i ve 3 měsících, vím určitě, že měl ve 3 týdnech.
A někdo nezažije vůbec :nevim: Nelam si tím hlavu, hlavně, že víš, že vůbec nějaký spurt existuje a jak se při něm případně chovat, to je nejdůležitější ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
1.6.13 13:56

Tak u starší jsem mněla spurt asi od narození do cca 4 let furt žrala a neměla dost :mrgreen:.Teď ve 4,5letech skoro nejí takže asi zkončil :mrgreen: Mlatší 4m jsem zatím nic nezaznamenala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
1.6.13 14:04

My si ho užili ve 3.týdnu a trval 14 dní, opravdu to bylo dost náročný a moc doufám a modlím se, že další vlna nepřijde! Být tebou buď ráda, nevadilo by mi kdyby se neobjevil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
1.6.13 14:25

Dcera měla spurty v těch prvních týdnech, pak už ne ;) Na kojení to vliv nijak nemělo, kojila jsem plně do půl roka a pak ještě skoro do 14 měsíců, to už se odstavila sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13679
1.6.13 14:33

@fuggies nikdy jsem žádný spurt u syna nezaznamenala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evaa1974
1.6.13 15:49

Mohl by mi někdo vysvětlit, co to vůbec je, růstový spurt? :nevim: Jestli to zase není jenom nějaký terminus technicus. Mám 2 děti a netuším co to je.

• Citovat
  • Nahlásit
9090
1.6.13 15:59
@Evaa1974 píše:
Mohl by mi někdo vysvětlit, co to vůbec je, růstový spurt? :nevim: Jestli to zase není jenom nějaký terminus technicus. Mám 2 děti a netuším co to je.

růstové spurty jsou taková období, kdy miminko rychleji roste a tím pádem vyžaduje častější krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16644
1.6.13 16:30

Ja nezaregistrovala nic. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evaa1974
1.6.13 17:21

Takže přesně, jak jsem myslela. Další terminus technicus, který vymyslely nějaké chytré hlavičky a některé maminy se toho hned chytnou :potlesk: :mrgreen: Já to tedy taky nějak neregestruju :nevim: Jasně, že malá jednou pije míň, jednou víc, ale fakt to neŕeším a hned to neznačnu nazývat nějakým termínem :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
31600
1.6.13 17:53
@Evaa1974 píše:
Takže přesně, jak jsem myslela. Další terminus technicus, který vymyslely nějaké chytré hlavičky a některé maminy se toho hned chytnou :potlesk: :mrgreen: Já to tedy taky nějak neregestruju :nevim: Jasně, že malá jednou pije míň, jednou víc, ale fakt to neŕeším a hned to neznačnu nazývat nějakým termínem :mrgreen:

možná jsi měla ještě dodat nějakou nadávku, třeba „ty inteligenti“ :roll:
O růstovém spurtu je dobré vědět, aby matky zbytečně nestrkali dětem UM a kojili podle potřeby dítěte. Hodně žen přišlo při růstových spurtech o mléko, protože si mysleli, že ho mají málo a dali dokrm, zbytečně, dítě si zvyklo na flašku a bylo po kojení. Přitom stačí při spurtu kojit dle potřeb, i třeba po půl hodině, když je to potřeba a nabídka se pak srovná s poptávkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evaa1974
1.6.13 18:23

Jasně, budu kojit po půl hodině :mrgreen: :zed: A nehnu se z domu, ne? Svoje děti miluju nadevše, ale nejsem jejich otrok. Nevidím nic špatného na příkrmech. No nic, jen jsem si chtěla ujasnit dojmy a pojmy. :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat