Týdenní miminko - jak udržet vzhůru

346
31.5.13 19:17

Týdenní miminko 123

Ahojte holky, mám doma týdenní miminko. Je narozený o týden dřív. Plně kojím. Mám ale problém. Doktorka nám řekla že ho mám budit co 3 hodiny na kojení což není problém ale problém je že ho mám udržet vzhůru aby měl otevřené oči. Navíc mi přes noc nechce moc spát. Když kojím usíná mi. Při kojení pomůže lechtat pod bradou ale jak je nakojený usíná mi. Jak ho mám udržet vzhůru?? Zkouším vše. Mokrý hard, vysléknout, přebalovat, lechtat. Nic nepomáhá maximálně se tak rozbrečí a jak ho to přejde usne. Prosím poraďte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
31.5.13 19:18

Nějak nechápu, kde je problém, dítě se nakojí a usne. Značka ideál :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
31.5.13 19:18

A proč by měl být vzhůru, když je nakojený? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
31.5.13 19:19

Taky nechapu proc budit po kojeni? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4152
31.5.13 19:19

Nechej ho spinkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15129
31.5.13 19:20

Promiň, možná hůř chápu. potřebuješ udržet mimčo vzhůru přes den, aby ti spalo přes noc? a jak ti spí v noci? obě děti se v tomto věku najedly, přebalily, pokoukaly chvilinku po světě a spaly dál. a prostě se budily a jedly co 3 hodiny ve dne v noci. v noci byl občas interval 4 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638

Taky moc nechápu, je přece normální, že u kojení usne, u nás to bylo stejně. A když pomůže lechtat na bradě, aby se trošku probral a najedl, tak v ničem nevidím problém :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731

Tak hlavní zásada zní kojit jak chce dítě a né jak chce doktorka :roll: Jinak malou jsem štípala do plosek nohou, parkrát otřela mokrý hadříkem. Jak dlouho pije? Řídila bych se podle dítěte, kojila tak dlouho a jak často chce ono.. Kdyby bylo nespokojené nebo nepřibíralo začala bych řešit buzení a udržení vědomí u kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
31.5.13 19:21

Taky nechapu, proc bys ho mela nutit byt vzhuru..nase mala zhruba do 3 mesicu jen papala a spala, papala a spala..
Pokud nemate problemy s krmenim a pribiranim na vaze, nebudila bych. nechala bych ho klidne spinkat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
31.5.13 19:22

Jinak já taky byla překvapená, že první týdny prostě jen spala a jedla a zase spala, až mi to přišlo jako nuda :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16067
31.5.13 19:28

@gabriela82 Já byla zas překvapená, že mi mladej jedl, řval, jedl, řval, pak občas chvilku spal a zase řval :lol: Holka byla ukázková, první tři měsíce se vzbudila, chvilku koukala, přihlásila se o gáblík, při kojení usnula a spala další tři hodiny. Venku v kočáře klidně i 5 hodin.

@Alena27 Narodil se týden před dnem uvedeným v průkazce? To už je v termínu normálně donošené miminko. Při kojení šimrej, jak je potřeba aby se napapal, když už je nakojený dostatek, obvykle už se moc budit nenechá. Šoupni do kočárku/postýlky a nech ho spinkat. Holku jsem ani po třech hodinách nebudila, vstávala si sama, jak potřebovala (jednou za dvě hodiny, jednou klidně za pět, v noci se budila obvykle dvakrát). Pokud ti bude přibírat a není to moc malý diblík, tak bych se na učebnicové kojení rovnou vybodla a řídila se hlavně miminkem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
31.5.13 19:29

Nechapu, proc budit, kdyz je syty… :) Bud rada, ze chrape :mrgreen:

Ale jestli tim chces resit, ze nespi v noci, tak to pockej tak pul roku :mrgreen:

Takoveho prcka nechej, at si dela jak uzna za vhodne on sam. Musis vydrzet :palec: :mrgreen:

(ja jednu dobu mela budicek o pul pate rano kazdy den - maly vyspinkany do ruzova)

• Citovat
  • Nahlásit
2649
31.5.13 19:30

Ja teda nekojila, hned jsme byli na UM, ale maly taky jen spal a jedl, spal a jedl… Vzdyt je to normalni, ne?! Vim jen, ze nam v porodnici rikali, ze je mame co tri hodky budit na jidlo… Nech ho spinkat, kdyz se naji, spanek je pro ne preci na dlouho to NEJ!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
31.5.13 19:30

@Kakika
jo, ja taky cela zblbla cekala, ze miminko bude prvni tydny porad spinkat… a prdlajs. nespal ani ve dne, ani v noci. :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16067
31.5.13 19:36

@Ali-Ali a přeci jen se dožil dneška, viď? :lol: Občas hudruju na holku, když se mi dvakrát v noci vzbudí, že když jsem vstávala ke klukovi co 35min. až dvě hodiny (delší spánek mi první rok prostě nedopřál), že jsem nebyla tak zdachaná jako s ní, když stihnu pořádně zabrat a ona mi to kazí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat