Víkend bez půlročního?

Anonymní
31.5.13 19:24

Víkend bez půlročního?

Zajímal by mě váš názor - manžel mě láká na víkend na raft. Ráno odjezd, přenocovat, druhej den večer příjezd. Malé by v té době bylo půl roku. Hlídali by prarodiče, na které je zvyklá, vídá je každý týden i několikrát hlídali přes den, vždy bez problémů. Hlídat by přijeli k nám, aby se malé neměnilo prostředí. Ale přece jen dva dny a noc - nějak si tím nejsem jistá. :nevim: Zas neříkám, že mě to neláká, užít si s manželem po skoro dvou letech i nějaký čas pro sebe a s přáteli. Myslíte, že to dcera zvládne? Nebude z toho mít nějaké trauma? Jely byste? A máte třeba některá zkušenost? Raději anonymně, očekávám příval výčitek, ale třeba se najde i názor k věci. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26648
31.5.13 19:25

Dcera to zvladne urcite, spis mas problem ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
31.5.13 19:26

Na jednu noc bych jela. Sice bych celou dobu visela na telefonu, ale jela bych. Já měla jet na dvě noci a na poslední chvíli jsem to odpískala, a to bylo malému o 4 měsíce víc. To už pro mě prostě bylo moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
31.5.13 19:27

To musíš vědět ty, s krmením evidentně problém nebude.. Já bych to nedala, malá je kojenej závisláček, ale chápu, že každý to má jinak a rozhodně to neodsuzuju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15127
31.5.13 19:27

Pokud nekojíš, dítě prarodiče zná a bude ve svém prostředí, tak bych to neřešila a jela si odpočinout. zkusila bych nejdřív hlídání třeba přes celý den a podle toho se pak i rozhodla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
31.5.13 19:28

Myslim, ze mala bude v pohode, je to kratka doba a pokud je na tvoje rodice zvykla, tak ji to neprijde.
Jestli to zvladnes ty, si musis rozhodnout sama :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13874
31.5.13 19:31

Jasně že to zvládne, možná líp než ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16067
31.5.13 19:32

Zatím se zdá, že větší problém máš ty. Pokud je malá s prarodiči v pohodě, hlídají i delší čas (ne dvacet minut) a nemají potíže, tak bych to klidně naplánovala. Já tedy upřímně přiznávám, že bych to nedala ani na roce, ale já jsem na dětech závislák :lol:

Kdoví, třeba si to naplánuješ a zrovna do toho vlítne separační úzkost a na poslední chvíli budeš rušit, ale nechci tě strašit. Jestli myslíš, že to zvládne malá v pohodě a tebe to láká, tak neváhej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
31.5.13 19:34

Hele přidám zkušenost - osobně znám paní, která odjela a dítě řvalo a řvalo, musela zase přijet, nedalo se absolutně utěšit. A pak ještě několik týdnů pobrekávalo - a to bylo na prarodiče zvyklé.
Jako mně by jet mooooc lákalo, ale po tom, co jsem viděla tenhle případ, bych se bála. Bála bych se že odjedu a mimi bude brečet. :oops:
Prchám pryč až od roku - to už ale pak žádný výčitky nemám. :lol: :oops:

Ale víš jak no - každý dítě je jiný, co platí u jednoho, nemusí u jinýho. Když máš hlídání, který by ho chovalo, mazlilo, nosilo modrý z nebe :lol: - tak jeď. Ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
31.5.13 19:35

Mi mamka uz taky hlídala a to maly v te době pul roku jeste nemel a zvládli to spolu skvěle, tak neboj mala to zvládne lip jak ty ;-) jela bych bude na ni sice moc myslet, ale uvidíš, ze si víkend užijete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
31.5.13 19:35

Kdybych nekojila a mela spolehlive hlidani (ze udelaji vse jak jim reknu) tak bych jela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12262
31.5.13 19:37

Ježíííš jak trauma? moje malá byla celý den beze mě když jí byli 3 týdny, pak v půl roce na celý víkend a od 8 měsíců jezdí sama k babičce(teda ne sama přijeli pro ní) na 2-3 dny zcela běžně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
31.5.13 19:37

Tak já bych určitě jela. Naši vždycky hlídali i na celý víkend. Teda když už jsem nekojila a to bylo v tom půl roce. Kluk nebrečel, já jsem byla úplně v pohodě, mamce věřim a byl na ní zvyklej. Jezdili jsme k prarodičům skoro každý víkend. Určitě jeď, odpočineš si a prcek to na dva dny přežije a trauma mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
31.5.13 19:39

Ciste racionalne by to klapnout mohlo a mala by to zvladnout mela. Pocitove bych nejela, od maleho miminka by me nikdo nedostal. Prvne jsem jela od ditete na jednu noc v roce a ctvrt a delam to dodnes velmi vyjimecne, nechci ani davat um. Ale kazdy jsme jiny, udelej to podle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
31.5.13 19:43

4měsíční to tus mojí mámou zvládnul nějakých 18h a zvládnul by myslím i déle, kdyby bylo potřeba. Ale byla to nutnost, odvezla mě sanitka. Na „dovolenou“ bych od dítěte v tomto věku nejela, necítila bych se dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat