Má někdo podobný problém s kojením?

434
11.1.20 18:50

Má někdo podobný problém s kojením?

Ahoj holky, píšu svůj dotaz trošku zpětně, spíš bych jen ráda věděla jestli měl někdo stejný problém jako já.
Náš malej se ve 3 měsících (nyní 6 měsíců) začal dost vztekat u večerního kojení před spaním. Vždy chvíli pil a po chvíli začal strašně brečet, prso už nechtěl a prostě brečel… Když se znovu prisal opět hned začal brečet. Měla jsem pocit že jsem po celém dnu tzv. vykojená. Malý si říkal o jídlo klidně každou hodinu, tak mi na večer přišlo, ze jsou prsa prazdnejsi a mliko teče pomaleji a malý je líný tahat. Tohle trvalo asi 2 dny, pak jsem prostě koupila UM s tím, že večerní mléko dostane malej u lahve. A tak pokračujeme do dnes. Celý den kojím, malý už má zavedený oběd a dopolední svačinku. Chtěla jsem se zeptat, zda měl někdo podobný problém.
UM jsem de strašně bránila, byla jsem z toho špatná, ale rafeji UM než aby malý večer hladovel, jenže občas mě to teď někdy štve.
Děkuji za Vaše zkušenosti. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30802
11.1.20 18:56

@adelka-adela to vypadá jako klasický růstový spurt. Zkusila bych um odbourat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
11.1.20 18:59

@adelka-adela
No pokud dal kojis a um ma jen na vecer, v noci asi zase kojis, tak bych to povazovala jen za vyhodu. Ze se odnaucil usinat u prsu.
Jinak mne mala takhle brecela nekolikrat denne u kojeni, nikdy jsem nevedela kdy to prijde. Bylo to ve ctyrech mesicich a nakonec z toho byly prvni zuby :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10582
11.1.20 19:01

Každé mimino má x období, kdy řve u kojení. Je to normální a je potřeba to vydržet, zase se to srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
11.1.20 19:21

Ano v noci pak už kojim jak pak usne a vzbudí se za pár hodin tak jsou prsa nalita, ale to jen v noci, přes den ne jak kojím častěji. Já prostě nevím jak zkusit UM odbourat, malý prostě z prsa pít bude, ale nebude mu to stačit.. Já po chvíli kojení taky cítím, jak je prso vycucle… UM na noc mu dávám 180 ml, to z prsou nevytahne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
11.1.20 19:35

Mně takhle malý řval u každého večerního kojení a bylo to kvůli bolesti bříška, trapily ho prdíky hlavně večer. Jak začal tahat, rozhybala se střeva a bolelo ho bříško. Někdy to byl boj a většinou u toho usnul a jídlo dohnal v noci. Pokud přes den kojíš a jen večer dostává UM, imunitu dostává tak jako tak z tvého mléka a k tomu máš bonus, že ho může kdokoliv uspat. A i kdyby byl trvale na UM, není to žádné tvoje selhání. Já měla po porodu dcery mléka na rozdávání, ale malá pořád jen spala, byla slabá a nepřibírala. Já dostala angínu, starší syn 7.nemoc, byla jsem jako zombie a manžel prostě zajel pro krabici UM. Dneska je jí půl roku, je to krásná a zdravá holčička a moje výčitky už zmizely. Není první ani poslední a obě jsme v klidu a to je hlavní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
11.1.20 19:39

Co bláznis? Tak má jednou denně UM :nevim: svět se z toho nezbori, malej osizenej není a je v klidu ;) co víc si přát než klidné dítě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
11.1.20 20:34

Holky děkuji za Vaše názory holky a za uklidnění, já si taky říkala, že hlavně že je spokojený:) jen mě furt nějak vnitřně mrzelo, že nedokážu kojit plně.. Ale je pravda, ze nemá cenu se tím trápit, hlavně že malý prospívá :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10582
11.1.20 21:26
@adelka-adela píše:
Ano v noci pak už kojim jak pak usne a vzbudí se za pár hodin tak jsou prsa nalita, ale to jen v noci, přes den ne jak kojím častěji. Já prostě nevím jak zkusit UM odbourat, malý prostě z prsa pít bude, ale nebude mu to stačit.. Já po chvíli kojení taky cítím, jak je prso vycucle… UM na noc mu dávám 180 ml, to z prsou nevytahne

Ale v tomhle věku dítěte už prsa nalitá nikdy nejsou. Tak možná po půl dni nekojení, to jo. Ale jinak ne. Klidně můžou vypadat jako splasklé pytlíky a mléko se tam tvoří v pohodě.
Jestli ti na tom záleží, tak UM prostě zruš. Bude chvilku trvat, než se produkce navýší, budeš muset kojit častěji, ale těch 180 ml je prd, to v pohodě půjde během chvilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
11.1.20 21:29

My jsme to tak taky měli od narození, byly týdny kdy bylo každý den večer UM a pak zase třeba 2 týden bez UM. Prostě jak bylo potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
11.1.20 22:16

Podle mě jsi dala UM zbytečně. Tyhle bojkoty kojení a různé změny nálad miminka při kojení jsou běžné. Kdybys vydržela, upravilo se to samo. Nicméně můžeš to UM zas zrušit, pokud chceš, je to jen a jen na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
11.1.20 23:16

Taky si myslím, ze si ho dala zbytečně a pokud se ti malý jinak kojí bez problému, mas docela velký štěstí, že ti prso nezačal bojkotovat a tudíž ještě velkou šanci, ze to UM můžete odbourat. Mléko se v tuhle dobu už tvoří “na požádáni”, jakmile dítě začne sát. Už to není jako v sestinedeli; takže prsa opravdu nemusíš mít nalita, ale mléko normálně mas. Večer jsou děti neklidnejsi celkově, zpracovávají celý den. U nás když je dcera večer hodně pretazena, taky se u prsa někdy zlobí, tak ji chvilku pochovám, pohoupu, ona se trosku uklidni a pak pije normálně. Nemyslím si, ze se u vás děje něco extrémního, co by potřebovalo UM. Tak jestli chceš, tak to zruš. Ono po UM děti vypadají spokojenější, že lépe spí třeba, ale ve skutečnosti je UM jen těžší na strávení, tak jsou zapláclý. MM stráví rychleji. Proto se pak chce i častěji kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat