Kolika a stres

Anonymní
9.1.20 12:28

Kolika, stres, kloboucky

Ahoj, prosím pomoc :( mám měsíční holčičku, od včera od rána šílený řev.. Až do večera. Samozřejmě střídavě.. Začala trpět na koliky. V noci to bylo ok, to jedla normálně, a ráno zase děs. Stravu si hlídám takže ze mě to snad mít nebude… :roll: Když ji přiložím k prsu, tak saje, většinou to teče i samo, protože nemám ještě ustálenou tvorbu mléka, a používám kloboučky, tak to znich úplně srší… Malá se začne zhruba po 2-3 minutách šíleně kroutit, brečí, cela zrudne. Pak už ale nechce sat. Občas ještě si dá třeba dva loky, ale pak zavře pusu, nebo brečí a už prostě ne. Nic do ní pak nedostanu.. Když se snažím tak mě akorát začne mlatit :lol:, stiskne dasna a spokojeně usne… Od včera podávám kapičky esspumisan…jiny neměli, tak snad pomůžou :(. Bojím se že timhle tempem nebude pribirat… Přitom se třeba vykadi, ale řve a kroutí se furt.. Mléka mám dost, to sama vidím.. :,( Je nějaká rada? Kojim ji přes den zhruba každé dvě hodiny, a déle jak 3 hodiny ji nenechávám..Pak už jsem nervni že zase dlouho nejedla. :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1404
9.1.20 12:36

Hlavne vydrzet. Zkusit kojit, kdyz jeste neni uplne probrana. Lehnout si s ni do postele a nakojit.
Me mamka vzdycky rikala, jak muzu deti kojit, kdyz je neprebalim. Ale jak se probrali, tak jako u tebe par loku a rev. V polospanku to tak nevnimali, nejlepsi kojeni bylo v noci. A co nosit v satku,? To u nas dost pomahalo.
U deti delal problem Vigantol, davala jsem Vitashine a jeste k tomu laktobacily. Po Espumisanu, Babyclamu mi to vzdy proslo horsi. A pila jsem hodne kminovy caj.
Drzte se :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1552
9.1.20 12:42

Asi bych zkusila před kojenim něco odstrikat aby to neteklo tak rychle. Jestli moc rychle hlta, tak může být plná vzduchu a tlačí ji to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
9.1.20 12:44

Ja kojila a kojim s klobouckama doted. Doktor mi rekl, ze pres kloboucky se mala taky pravdepodobne naloka vzduchu. Ja daval probiotika, trvalo 3 tydny nez zabraly, ale zabraly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 12:45

@JancaS84 Hlta tak, že má z toho pokazdy skytavku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
114
9.1.20 12:46

U nas espumisan hodně pomohl, kojit v polospanku jak je zmíněno výše. A přibírání tolik neřeš, akorát se stresujes. Kdyby měla hlad, určitě by pila. Take se dá řídit dle počůraných plínek 6-8 denně. Proti plačícímu miminku je super nošení v šátku. Malá vzdy hned usnula, vydržela dlouho spinkat a když jsem ji vyndala na postel, tak začla prdět jako kulomet :pocitac: :lol: Neboj se, bude líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
9.1.20 12:46

A zkusila bych az si to trochu sedne odstranit kloboucky. Me je u prvniho syna taky dali, jak mam spatne bradavky a jinak to nepujde :zed: Ve 3 mesicich me to uz rozcilovalo, porad je vozit, vyvarovat. Tak jsem je pomalu v noci prestala a davat a do tydne uz je nemel. Kojila jsem do jeho 2,5 let. U dcery zadny problem nebyl, uz jsem si do toho nenechala kecat, teda nikdo se o me uz nejak nezajimal, :mrgreen:. Kojim dodnes, bude mit dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1552
9.1.20 12:55

@paandatko Souhlas, mě taky v porodnici nacpali kloboucky, že bez nich to nepůjde, moc mi nestály bradavky. Pak jsem byla u laktacni poradkyně a hned jsem zahodila a kojila bez nich 1,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 13:04

Kloboučky mám kvůli tomu že se mi nalily prsa a malá celej den v porodnici probrecela.. Snažím se kojit bez, ale přisaje se tak max jednou a hned se pustí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.1.20 13:33

@Lennynnel Cura mi každý kojení co jí rozbalím.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
114
9.1.20 13:52
@Anonymní píše:
@Lennynnel Cura mi každý kojení co jí rozbalím.. :)

No taaak, tak se vůbec nestresuj, že málo papá a že nebude přibírat :) Taky jsme doma všichni trpěli, ale časem se vše zlepšilo. Nalejvalila se mi prsa jak blazen a malá se topila, musela jsem vždy tak 50ml odstrikat, aby nenapolkala tolik vzduhu, trohu se to zlepšilo, ale stejně.. hodně se kroutila. Teplo, masáže, poloha bříško na bříško..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 13:54

@Lennynnel přesne, úplně se topí :zed: u každýho kojení se přímo dáví :think: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
9.1.20 14:00

@paandatko Prosím tě, můžeš mi poradit jak na odstranění kloboučků? Malé je 3,5měsíce, laktační mi akorát řekla, že musím přikládat. Přikládám, ale malá vždycky bradavku akorát oslintá a pak začne plakat a to už se nechytí vůbec.
Tak jestli jsi měla nějaký spešl grif nebo jen zkoušela přikládat.
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
9.1.20 14:07

@smoule.koule Ja mu davala prso bez kloboucku v noci, kdyz byl v polospanku. To slo v pohode a pres den jsme zkousela, kdyz se napil z jednoho prsa s klobouckem a uz byl trochu syty, tak z druheho bez, to uz mel trochu trpelivosti a zkousel se prisat. Zkousej, uvidis, ze to pujde. :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
9.1.20 14:38
@Anonymní píše:
@Lennynnel přesne, úplně se topí :zed: u každýho kojení se přímo dáví :think: :pocitac:

U nás to trvalo cca 2 týdny. Musela jsem ji sem tam odpojit, aby to spapala, trochu odstrikat a zase přiložit. Byl to boj :D ale pak z niceho nic se vše ustálilo. S klobouky zkušenosti nemám, ale pokud ti jde odstrikat, tak zkus pred.. ja odstrikavala i behem.. plina mikra, mala občas taky, já též a zpocená k tomu :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama