Náhlé ukončení kojení závisláka

111
5.1.20 22:49

Náhle ukončení kojení závisláka

Dobrý večer,
syn 17 měsíců je hrozně závislý na kojení. Jsou dny, kdy téměř nic nejí a vyžaduje jen prso. V noci časté buzení po 2 hodinach. Přes den se kojí na požádání téměř každou chvilku. Vím, že jsem si to udělala sama, chtěla jsem kojit do samoodstavu ale vážně už to nedám. Postupny konec kojení nám nikdy nevyšel a ukončit náhle jsem zkoušela také. Všechno bez úspěchu. Dokázal plakat i 2h a to já vážně psychicky nedám :,( Moje mamka mi navrhla ať malého na 3 dny dám k ní s tim, že jedině takhle to konečně utnem. Ale mám strach. Nemůže z toho dostat nejaky trauma, když je takový zavislak? Má někdo zkušenosti nebo radu? Asi by to bylo nejlepší řešení, protože už jsem fakt nestastna ale mám strach skrz malého :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79
5.1.20 23:00

Dobrý večer, řešila jsem to samé před rokem. Synovi bylo tehdy 18 měsíců. Nastrouhala jsem si zázvor a potrela bradavky. Skončil během 1 dne.Fuuj, ble a sám přestal chtít. Spal pro jistotu 3 noci s tatínkem a já byla v jiné místnosti. Před ním jsem říkala, že maminka jede do práce. Bylo to bez pláče, na pohodu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91892
5.1.20 23:02

@Eli45 kamarádka to tak udělala, kojila dlouho přes dva roky a už chtěla skončit, dala dítě na víkend k matce a bylo. Trauma žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
5.1.20 23:03

Já ho právě nechtěla dávat nikomu jinému, aby se cítil co nejvíc „s oporou“ kterou ma nejvíce ve mně a v tatínkovi a pak až tedy v prarodičích. Opravdu se to povedlo. Zázvor trosku pálí, ale neuškodí. Sama jsem pak nabízela ať se napije(po čerstvě natřených) a nechtěl po 2 zkušenostech s ochutnáním. :mavam: a spánek se upravil do týdne. Pred se budil i 20× za noc a potom už spal celou noc

Příspěvek upraven 05.01.20 v 23:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
5.1.20 23:03

Já jsem to tak udělala (i když jsem všude četla jak je to pro dítě hrozné atd…). Synovi byl rok a půl a postupně omezovat se mi to prostě nedařilo a už jsem byla doslova úplně vysosaná :D stačily dva dny u našich a pak asi dalších pár dní nosit takové oblečení aby se k těm prsům prostě nedostal. Vůbec nebrečel jen se teda ptal a já mu vždy řekla že mlíčko už není že všechno vypil. Po nějaké době jsem ho to nechala znovu zkusit a když zjistil že tam fakt nic neteče už se ani neptá… Bylo to bez řevu, bez traumatu a oba jsme spokojení (trošičku se mu zlepšilo spaní a tak…) Takže radím nebát se toho. Kojení je sice možná důležité ale důležitější je matka co se nehroutí. Držím palce. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
5.1.20 23:04

@Sevila
Moc děkuju za radu. Určitě to zkusím. Hned zítra letím pro zazvor :D. Mám stejně takovej strach, že ani to ho nezastaví :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
5.1.20 23:05

@Medičkaa
Děkuju. To jsem potřebovala slyšet. Připadám si, jak hrozná matka, že už nechci kojit a odlozim ho někde na pár dní. Ale konec kojení určitě pomůže nám oboum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
5.1.20 23:07

@Eli45 tak schválně napište, věřím, že to bude ok. Znám tu beznaděj a zároveň touhu kojit, ale udělala jsem dobře. A byl to ultra závislák ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
5.1.20 23:08

@Sevila
Tak to je super, že se to tak povedlo. Určitě to zkusím… A kdyby tohle nepomohlo přijde na řadu spaní u babičky no :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91892
5.1.20 23:09
@Eli45 píše:
@Medičkaa
Děkuju. To jsem potřebovala slyšet. Připadám si, jak hrozná matka, že už nechci kojit a odlozim ho někde na pár dní. Ale konec kojení určitě pomůže nám oboum.

Nejsi hrozná matka, kojíš 17 měsíců, to je krásná doba. Kolika matkám se to nezadaří. A nemůžou se hroutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
5.1.20 23:10

@Sevila
Určitě dám vědět. Zkusím to hned zítra. Snad vezme konečně na milost jídlo :zed: když jsem zkoušela nabízet lahev, tak byl jen řev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
5.1.20 23:10

@Anna766
Děkuju za podporu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91892
5.1.20 23:11
@Eli45 píše:
@Anna766
Děkuju za podporu :hug:

Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13445
5.1.20 23:19

Jsem na tom s kojením stejně, jen syn ji tedy většinou dobře. Jídlo nenahrazuje, kojí se mimo svačiny, obědy atd.
Je mu už 22m.
Přemýšlela jsem o ukončení kvůli spánku v noci at teď mě vyskolila střevní viroza, kdy v sobě nic neudržel ani vychlazeny čaj po lzickach, doktorka zakázala kojit jen ten čaj. Samozřejmě se kojit chtěl tak jsme svolila že to tedy vyzkoušíme jak bude místo čaje, který šel stejně ven snášet MM a to jedine v sobě udržel. Takže jsem se vykašlala na čaj, kojila dle jeho potřeby vše udržel a ještě ho to vždy uklidnilo.
Byla jsem za to tak vděčná, že mě ukončování hodně rychle přešlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5521
5.1.20 23:23

Ahoj, je to tři dny, co jsem odstavila dvouleťáka, už jsem o tom nějakou dobu přemýšlela a pak prostě jsem se po jedné šílené noci nad ránem rozhodla :) Udělala jsem to, co mi zabralo u dcery ve stejné situaci - mám přelepené bradavky náplastí a to mu klidně můžu ukázat, že prostě mlíčko už tam není a neteče (což konstatoval i sám - nejde cucat :D ) Párkrát už jsem teda byla nalomená, že to vzdám, přeci jen hormony pracujou, prsa nalitý, je mi líto, že už to víckrát nezažiju… :lol: Ale myslím si, že už na to je čas. Usínání je bohužel horor oproti dřívější čtvrthodince, ale i v průběhu těch tří dnů už vidím malé zlepšení a věřím, že se to brzo naučí i bez prsa. A hlavně když už teda vítězoslavně usne, tak spí mnohem líp. Tak držím palce tobě i sobě :lol: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama