Přechod z UM na MM

5.1.20 18:12

Přechod z UM na MM

Dobrý den milé maminky,
možná vás moje téma překvapí, ale potřebovala bych znát opačné zkušenosti, než se zde tradičně řeší, a to přechod z UM na MM. Neměla jsem (a doteď nemám) moc MM, ale díky skvělé laktační poradkyni pozoruju postupné a viditelné zlepšení. Můj syn má něco přes 2 týdny stáří. Chce prsa, chce pít, hrát si s nimi a používá je ke zklidnění (dudlík v 99 % případů vyplivne nebo zcela odmítá). Přikrmuju ho přes den a na noc dohromady asi 100 ml UM na dokrmení (nejdřív dostává prsa, potom UM) a doufám, že skrz další snažení se té UM zbavíme úplně.
Podařilo se to některé z vás, která jste řešila podobné starosti? Někde jsem totiž četla, že UM je hustší a děti potom to MM tolik nebere, i když je ho dost. Zajímá mě realita, ocením další zkušenosti.
Moc děkuju.

P. S. Ráda bych měla plně kojené miminko. Možná si řeknete, že to až moc zbytečně řeším, ale mně fakt bytostně vadí, že mu dávám láhev (nebo cévku) s Nutrilonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
994
5.1.20 18:48

Jojo, ja mela po zanetu prsu produkci mleka temer na nule (po 15 minutach odsavani z obou prsu soucasne jsem mela konecnou sumu 5-10 ml). Ale za necele tri tydny po tom jsem uz zase plne kojila. Ale byla to pekna drina a synek se u prsa do obnoveni kojeni kroutil a plakal a ja z toho byla pekne frustrovana (clovek se snazi delat pro nej to nejlepsi a on takto… - dnes uz to tak pochopitelne neberu :D ).
Cely proces probihal asi tak, ze jsem nejdriv zkusila nakojit, kdyz zacal plakat, tak jsem kojeni prerusila a dostal flasku s um. Pak jsem sla rovnou odsat zbytek mleka, coz melo za ucel i stimulovat produkci (takze jsem odsavala 15 minut paralelene z obou). UM ma tu nevyhodu, ze dite ji mene casto nez jak casto by se kojilo, tak proto jsem odsavala i mezi pokusy o kojeni, tj. cca kazdou hodinu. V noci jsem vstavala a odsavala i po kazdem krmeni (zpocatku jsem v noci davala jen flasku, dokud jsem nemela zase dostatecnou produkci mleka), ale to bylo tak narocne, ze jsem byla jako matoha, tak jsem to nocni odsavani omezila a vynechala posledni ranni (i presto jsem odsavala v noci 3×). Zrovna nocni kojeni/odsavani je pry nejdulezitejsi pro tvorbu mleka).
Ale stalo to za to! A hrozne se mi ulevilo, kdyz jsem v noci misto sprintu do kuchyne a pripravovani um mohla vytahnout prso a v klidku vleze nakojit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
5.1.20 18:55

Mne este v porodnici zakazali kojit, takze prvych 14 dni bola len na flasi. V momente ked mi bolo kojenie dovolene, dostala prsnik a flasu sme uz nepouzivali. Obcas to bol boj, lebo som pocuvala rady lekarov, ze kojit kazde 3 hod a ona furt revala a potom som s vycitkami davala castejsie. Je super, ze mas laktacnu, co ti pomohla. Verim, ze to date v pohode :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
5.1.20 22:55

První holčička byla půl na půl na UM a MM a bylo jí šumák, co zrovna pije, jen když měla plný břicho.. Druhá je nedonošená a na plný kojení jsme najely až skoro tři týdny po porodu. Měla jsem ji kvůli kostním metabolitům dokrmovat speciálním UM, ale odmítla ho, stejně jako jakýkoliv pokusy o pozdější odstavení. I když byla UM krmená první tři týdny, totálně ho bojkotovala a kojila jsem ji až skoro do dvou a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
25.7.20 20:05

Prechod z MM na UM

Ahoj mamci,
mame skoro 3m a posledni tyden jsem zacala s prikrmy UM. Laktacni poradkyni opravdu hledat nechci, vyhovuje mi to tak. Male proste prsa nestacila, plakala po kojeni, tak jsme dokrmily a je klid. Od zari uz stejne castecne nastupuji do prace, tak me prosim nekamenujte. Jen se chci optat na par rad, jak prejit z MM na UM bezbolestne a samo bez prasku…moc mleka nemam, leve prso se mi za 3m nalilo snad jen jednou…uz bych rada, aby mala byla plne na UM, protoze to jak porad place po kojeni anebo, ze ji me mleko nestaci je celkem flustrujici. Zamrzi to, to je jasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat