Má právo úvěrová společnost kontaktovat zaměstnavatele?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3800
21.4.15 12:00

@Kikuška90 Ano, pracuji v bankovním sektoru a někdy chodí klienti s tím, že jim vyhrožují i tím, že to budou řešit s bankou tedy s námi a my jim to dáme z účtu. (Nesmysl, pouze pokud by měli exekuční příkaz.) Takže už jsem pár takových dopisů apod. četla a vím, čím vším vyhrožují :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19198
21.4.15 12:02

@Senaida Ale on to víceméně není tak úplně nesmysl. Pokud nesplácí, tak to firma podá na soud, pak na exekuci a máš EP ani nevíš jak a mají vlastně pravdu, na základě jejich iniciativy banka strhává peníze :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3800
21.4.15 12:05

@Kikuška90 Ano, ale už jsem četla email, kde se psalo něco ve smyslu,,Pokud nám do pěti dnů svůj dluh neuhradíte, tak si zajdu do Vaší banky a budu vymáhat peníze tam." Takže ano nesmysl to je. EP trvá trochu déle :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
971
21.4.15 12:06

Jo můžou a samozřejmě je to tak dobře. Pak už jen blablabla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19198
21.4.15 12:08

@Senaida Oni jim dávají 5 dní na to, aby si stihli vybrat peníze z konta? V tom teda naději na vymožení nevidím :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
57
23.4.15 01:14

A nemáte tam možnost prodloužení lhůty splatnosti? to u těchto půjček často bývá. no a i kdyby kontaktovali zaměstnavatele, tak ten už podle mne se nesmí dál šířit po zaměstnání..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
165
26.4.15 01:32

pujcka7.cz:!Prodloužení splatnosti:
7 dní: 237.00 Kč;
14 dní: 357.00 Kč;
21 dní: 477.00 Kč;
28 dní: 567.00 Kč"

Proč nevyužiješ toto?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
165
26.4.15 01:39

http://www.penize.cz/…v-zamestnani Čili se zdá, že obecně to protizákonné není. Pokud nemáš ve smlouvě něco o důvěrnosti údajů atd, tak zřejmě můžou :nevim:
Každopádně se to celkem běžně děje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
165
26.4.15 23:52
@Anonymní píše:
jenže mě přišla sms s tím, že mi to prodlouží ale za cca 1600…což je hodně a to nemám

Já nevím, zkus se podívat na ty jejich stránky - mají to tam normálně v nabídce, dokonce s vyřízením online. Pročti si podmínky své smlouvy. Je divné, že by u půjčky 3000Kč chtěli za prodloužení o pár dní 1600Kč.

Jinak ty poplatky za prodloužení jsem okopírovala blbě, to se omlouvám, jednalo se o nižší částku půjčenou - pro 3000 tam je konkrétně u první půjčky v tom jejich kalkulátoru uvedené toto:
Prodloužení splatnosti:
7 dní: 347.00 Kč;
14 dní: 497.00 Kč;
21 dní: 687.00 Kč;
28 dní: 807.00 Kč

Takže těch 1600 vychází zhruba při prodloužení o dva měsíce. Když se přihlásíš na svůj profil, tak Ti nabízí posunutí za jaké peníze? Nebo byla celková částka, co sis půjčila, vyšší než 3000,–?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
165
26.4.15 23:56

Zkus se případně obrátit o radu na nějaké občanské sdružení:

http://www.penize.cz/…hledat-pomoc

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22523
27.4.15 02:51

Nešlo by si vzít v práci mimořádnou zálohu na mzdu?
U nás v práci to jde. Sice je s tím mírné papírování, podpisy nadřízeného a tak, žádné zdůvodňování. Firma jako taková, jako všem zaměstnancům, zálohy nedává, ale na požádání ano, v hotovosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21
5.5.15 21:49

Záleží, jaká je tvoje celková situace, pokud se utápíš v dluzích, existuje institut osobního bankrotu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22523
10.5.15 10:25
@Peczka píše:
A jak si to teda nakonec vyřešila?

Tak přesně tato otázka mně před chvilkou napadla také! :)
:D :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel