Magnetická, EEG nález a neurologie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veron.nika.veru
Nováček 6 příspěvků 04.09.19 10:52
Magnetická, EEG nález a neurologie

Ahoj. Ráda bych se zeptala jestli nemáte někdo stejnou zkušenost a jak jste to případně řešili vy. Syna mi v březnu odvezla záchranka do nemocnice kvůli třesu na horní polovinu těla a nemohl třepání zastavit, obličej, ruce,..V roce 2015 přišli na vrozenou vadu čelisti a spánkovou apnoi, dlouhodobé potíže s dýcháním, bude muset v dospělosti na operaci čelisti. Po tom, co ho po třesu odvezli do dětské nemocnice v Brně, mu následně udělali komplexní vyšetření. Vše měl v pořádku kromě neurologie. 3. den hospitalizace se dělalo EEG, kde byl abnormální nález pro opakovaný výskyt/cca 8*/ vysokovoltážních pomalých i ostrých vln. Nález vedený jako třes po apnoické pauze. Doktorka Kučerová (bývala primářka neurologického oddělení) mi řekla, že se jedná o elipepsii a chtěla nás přeložit na neurologické oddělení, aby se udělalo komplexní neurologické vyšetření včetě magnetické rezonace. Syn měl stavy už dříve vedené na neurologii jako migrény – neprojevující se jako typická migréna, ona mi řekla, že se nejedná o migrény, ale že je to epi i přes den. Volala na oddělení a primář nás nechtěl údajně pro plnou kapacitu vzít a že na magnetickou rezonaci se čeká i tři měsíce, tak nám to nechtěli udělat. Nakonec jsme tedy čekali měsíc s tím, že se udělá komplexní vyšetření a když jsme na vyšetření za měsíc přišli, tak nám řekli, že to nikdo neobjednal a že to nepotřebujeme a ať neotravujeme. Hrozný přístup,…Když jsem následně volala Kučerové, řekla mi, ale vždyť tam měl nálezy na EEG, nechápala, že nám to nechtějí udělat. Stav se samozřejmě zopakoval, záchranku už jsem nevolala. Nevím teď, co mám dělat. Neurolog, ke kterému docházíme, co nám diagnostikoval „pouze migrény“, nám řekl, že na EEG opravdu nálezy nějaké jsou, ale že si „myslí“ že jde o migrény, ale ať syna sleduji, že se může jednat i o epi,…Vůbec tento přístup nechápu. Naprosto odlišné názory. Magnetickou mu nikdo udělat nechce, na neurologickém oddělení nás poslali do háje. Jen doktorka Kučerová si myslí, že to je jinak než se oni rozhodli, ale už s tím nemůže nic dělat, protože magnetiskou bojkotuje primář neurologického oddělení. Nevím teď, co mám dělat. Přemýšlela jsem jestli mu to magnetickou nechtějí udělat třeba kvůli vedlejším účinkům magnetické. Když jsem to probírala s dětským doktorem, tak mi na jejich přístup řekl, to tam tlačí asi nějaká cévka, a když jsme mu řekla, tak to by se ta magnetická asi měla udělat ne? Tak mi řekl, no to asi měla, ale ať si to rozhodnou oni, že on s tím nic dělat nemůže,…Vůbec nevím, co mám dělat. Neznáte prosím nějakou soukromou kliniku neurologie, kde by mu to komplexní vyšetření udělali? Obzvlášť, když oni opravdu neví, o co se přesně jedná.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 04.09.19 10:56

Domluv si převzetí do péče v FNB

https://www.fnbrno.cz/…ologie/k1455

veron.nika.veru
Nováček 6 příspěvků 04.09.19 11:09

Tam nás právě na dětské neurologii primář nechce vzít, pouze doktorka Kučerová, co tam pracuje na ambulanci nás tam chtěla odeslat…

Heivka
Závislačka 4362 příspěvků 04.09.19 11:29

@veron.nika.veru Nemám zkušenos přímo s tímhle, ale bohužel máme zkušenosti s neochotou některých lékařů. Ve vašem případě bych se zkusila obrátit na jinou nemocnici, kde vašemu synovi potřebná výšetření udělají. My něco podobného řešili s mým otcem, na služební cestě měl srdeční příhodu. V místní nemocnici ho stabilizovali a odeslali k péči kardiologa v našem městě - podezření na angínu pectoris. Kardiologa u nás mu řekl že neví kde na to přišli a že má táta brát léky na tlak a cholesterol a za půl roku přijít na kontrolu. Naštěstí se podařilo tátu dostat na vyšetření do IKEM - po vyšetření následovala okamžitá hospitalizace a 4 násobný bypass. Kdyby poslechl svého doktora, tak už tu není. Tchán má po zástavě srdce (40 minut) hromady neurologických obtíží a taky odjíždíme k neurologovi 100 km daleko - 2 hodiny cesty. Museli jsme najít doktora který to s ním nevzdal a díky jeho péči může být tchán ošetřován doma, protože zatím chodí a zvládne tu nejzákladnější sebeobsluhu. Držím palce ať najdete dobrého doktora, který za své pacienty bojuje, oni jsou jen se musí, bohužel, hledat. Hlavně se ptejte známých i neznámých, my takhle dostali k doktorům mého otce i tchána, vždycky se našel známý, který má známého, který má švagra…

vodolejka
Vesmírná mluvilka 31625 příspěvků 04.09.19 11:29

Zkusila bych Motol :hug:

Alyss1
Závislačka 3162 příspěvků 1 inzerát 04.09.19 13:41

Pokud vim tak lekari maji pravdu. U takhle malych deti je eeg celkem “divne”. Ty ostre vlny tam maji i bez diagnozy. Proste nezraly mozek. Dle nasi lekarky to maji holky s migrenou i v patnacti. Proto podle nezneho eeg vysetreni se epi poznat neda. Jedine eeg pri zachvatu. Takze hospitalizace a video eeg. Nicmene pokud ma zachvat jednou za mesic tak nevim jak se to dela?!?

MR je pomerne zatezujici a holt i drahe vysetreni. Jestli se dela bezne pri epi netusim. Nicmene MR muze odhalit lotisko ale velmi casto neukaze nic.

Pokud je to migrena, kdy dochazi ke stazeni a uvolneni cevky, nebude tam videt nic…

Jedine co muzu doporucit, je MuDr. Dobešová, Praha, Neurologie na Bojišti.

Lucka Svobodová
Stálice 75 příspěvků 04.09.19 17:06

@Alyss1
V čem je MR zatěžující pro tělo? Nepletete si to náhodou s CT?

vodolejka
Vesmírná mluvilka 31625 příspěvků 04.09.19 17:09

MR je zatezujici v tom, ze male deti ho vetsinou nezvladnou bez narkozy. Trva min 20 minut.

veron.nika.veru
Nováček 6 příspěvků 04.09.19 18:38

Děkuji.

Baba
Vesmírná mluvilka 31053 příspěvků 04.09.19 18:46
@veron.nika.veru píše:
Ahoj. Ráda bych se zeptala jestli nemáte někdo stejnou zkušenost a jak jste to případně řešili vy. Syna mi v březnu odvezla záchranka do nemocnice kvůli třesu na horní polovinu těla a nemohl třepání zastavit, obličej, ruce,..V roce 2015 přišli na vrozenou vadu čelisti a spánkovou apnoi, dlouhodobé potíže s dýcháním, bude muset v dospělosti na operaci čelisti. Po tom, co ho po třesu odvezli do dětské nemocnice v Brně, mu následně udělali komplexní vyšetření. Vše měl v pořádku kromě neurologie. 3. den hospitalizace se dělalo EEG, kde byl abnormální nález pro opakovaný výskyt/cca 8*/ vysokovoltážních pomalých i ostrých vln. Nález vedený jako třes po apnoické pauze. Doktorka Kučerová (bývala primářka neurologického oddělení) mi řekla, že se jedná o elipepsii a chtěla nás přeložit na neurologické oddělení, aby se udělalo komplexní neurologické vyšetření včetě magnetické rezonace. Syn měl stavy už dříve vedené na neurologii jako migrény – neprojevující se jako typická migréna, ona mi řekla, že se nejedná o migrény, ale že je to epi i přes den. Volala na oddělení a primář nás nechtěl údajně pro plnou kapacitu vzít a že na magnetickou rezonaci se čeká i tři měsíce, tak nám to nechtěli udělat. Nakonec jsme tedy čekali měsíc s tím, že se udělá komplexní vyšetření a když jsme na vyšetření za měsíc přišli, tak nám řekli, že to nikdo neobjednal a že to nepotřebujeme a ať neotravujeme. Hrozný přístup,…Když jsem následně volala Kučerové, řekla mi, ale vždyť tam měl nálezy na EEG, nechápala, že nám to nechtějí udělat. Stav se samozřejmě zopakoval, záchranku už jsem nevolala. Nevím teď, co mám dělat. Neurolog, ke kterému docházíme, co nám diagnostikoval „pouze migrény“, nám řekl, že na EEG opravdu nálezy nějaké jsou, ale že si „myslí“ že jde o migrény, ale ať syna sleduji, že se může jednat i o epi,…Vůbec tento přístup nechápu. Naprosto odlišné názory. Magnetickou mu nikdo udělat nechce, na neurologickém oddělení nás poslali do háje. Jen doktorka Kučerová si myslí, že to je jinak než se oni rozhodli, ale už s tím nemůže nic dělat, protože magnetiskou bojkotuje primář neurologického oddělení. Nevím teď, co mám dělat. Přemýšlela jsem jestli mu to magnetickou nechtějí udělat třeba kvůli vedlejším účinkům magnetické. Když jsem to probírala s dětským doktorem, tak mi na jejich přístup řekl, to tam tlačí asi nějaká cévka, a když jsme mu řekla, tak to by se ta magnetická asi měla udělat ne? Tak mi řekl, no to asi měla, ale ať si to rozhodnou oni, že on s tím nic dělat nemůže,…Vůbec nevím, co mám dělat. Neznáte prosím nějakou soukromou kliniku neurologie, kde by mu to komplexní vyšetření udělali? Obzvlášť, když oni opravdu neví, o co se přesně jedná.

Doktorka Kučerová je kdo? Soukromý neurolog? MR vám může objednat ona, nemusí to házet na špitál.

radulaur
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 04.09.19 21:54

@Baba ne dr. Kučerová je přímo zaměstnanec neurologické kliniky FN Brno…takže se tam
musí dohodnou oni mezi sebou… nicméně ona jako ošetřující lékařka určitě muže objednat vyšetření co uzná za vhodně, včetně hospitalizace, možná to jen chtěla urychlit a prim. nesdílel její myšlenku… ale do toho tady nikdo z nás nevidí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 23:44

Mam zdravotnicke zarizeni a reknu vam to uprimne. Doktor Vam to nechce napsat, protoze nagneticka rezonance hlavy stoji cca 8 tisic a mozna uz mando konce roku od pojistovny stopku -resp. uz mu toho moc neproplatí. Za přečerpání jsou sankce. Muze to byt i riziky spjatymi s MRI, ktere jsou ale pouze, pokud se davá kontrastní latka! Pokud ne, rizika nejsou. Pokud je diteti vice nez 6 let, dle meho by to melo dite zvladnout se nehybat. Memu synovi je 5 a dal by to 15 minut urcite. No nicméně, udelala bych to nasledovne. Sla bych za tou doktorkou a rekla bych, ze jestli mi to nenapisou, podam stiznost. Pokud by to s nima nehlo, zaplatila bych si tu magnetickou rezonanci sama. Pokud ma epilepsii, muze dojit k nevratnym zmenam v mozku. Neni to legrace a zdravi ditete je pro mne na prvnim miste. Staci se obkednat na zobrazovacich metodach a uvést, ze budeš samoplatce. Drzim palce.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34986 příspěvků 05.09.19 06:06
@Baba píše:
Doktorka Kučerová je kdo? Soukromý neurolog? MR vám může objednat ona, nemusí to házet na špitál.

jestli je tam zaměstnaná, může za to dostat pěknou sodu od šéfa, pokud se on vyslovil proti tomu.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34986 příspěvků 05.09.19 06:08

Já bych s klukem jela jinam. Mě se také zdá ta MR indikovaná, na druhou stranu ostré vlny ještě epilepsii neznamenají.

veron.nika.veru
Nováček 6 příspěvků 10.09.19 18:01
@Anonymní píše:
Mam zdravotnicke zarizeni a reknu vam to uprimne. Doktor Vam to nechce napsat, protoze nagneticka rezonance hlavy stoji cca 8 tisic a mozna uz mando konce roku od pojistovny stopku -resp. uz mu toho moc neproplatí. Za přečerpání jsou sankce. Muze to byt i riziky spjatymi s MRI, ktere jsou ale pouze, pokud se davá kontrastní latka! Pokud ne, rizika nejsou. Pokud je diteti vice nez 6 let, dle meho by to melo dite zvladnout se nehybat. Memu synovi je 5 a dal by to 15 minut urcite. No nicméně, udelala bych to nasledovne. Sla bych za tou doktorkou a rekla bych, ze jestli mi to nenapisou, podam stiznost. Pokud by to s nima nehlo, zaplatila bych si tu magnetickou rezonanci sama. Pokud ma epilepsii, muze dojit k nevratnym zmenam v mozku. Neni to legrace a zdravi ditete je pro mne na prvnim miste. Staci se obkednat na zobrazovacich metodach a uvést, ze budeš samoplatce. Drzim palce.

Moc děkuji za informaci. Já už jsem právě zvažovala jestli to nepůjde alespoň jako samoplátce proto hledám soukromou kliniku. Na migrenu neodpovídaji ty stavy, které u toho má k těm nálezům. Bojím se, že to nechcou řešit jen proto, že zatím nespadl do bezvědomí. Jednoznačně mi nikdo zatím neřekl, že to epilepsie být nemůže.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama