Magnosolv - alternativa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 20:45
Magnosolv - alternativa

Ahoj. Mám latentní tetanii a užívám Magnosolv, moc mi ale nesedí, mám po něm prujem a bolesti břicha. Existuje i nějaká náhrada místo toho, která by měla stejnej účinek jako Magnosolv? Třeba nějaké léky které by se nemusely rozpouštět?

Reakce:
wildcherry
Neúnavná pisatelka 18348 příspěvků 20.07.19 20:56

Osobne jsem na nic lepsiho neprisla.Pak teda na injekce, ale ty prohani stejne. Zvykla jsem si.Ted ho piju mnohem mene, narazove, tak me to obcas prozene :mrgreen:,ale prestim mam pocit, ze si telo zvyklo a bylo to v pohode.

milwinka
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 20.07.19 20:57

Já jsem zkoušela několik typů magneska a nejvíc mi vyhovuje „Magne B6 Control stress“. Obsahuje magnesium, vitamin B6 a výtažek z nějaké bylinky co přispívá k odolnosti vůči stresu. Na mě to fakt funguje bezvadně.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18348 příspěvků 20.07.19 20:59

Hlavne si myslim, ze neexistuje nahrada, ktera by nemela stejne projimave ucinky a pokud ano (coz nevim, ale nemyslim si to)nesplnuje tu silu, ktera je pro tebe dulezita, pac vim o cem mluvim.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18348 příspěvků 20.07.19 21:00
@milwinka píše:
Já jsem zkoušela několik typů magneska a nejvíc mi vyhovuje „Magne B6 Control stress“. Obsahuje magnesium, vitamin B6 a výtažek z nějaké bylinky co přispívá k odolnosti vůči stresu. Na mě to fakt funguje bezvadně.

A jeho sila ti stacila na tetanii?

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18348 příspěvků 20.07.19 21:01

Jinak jako doplnek patri k tem lepsim, to ano.Ma Bcko, ktere napomaha vstrebavani.

milwinka
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 20.07.19 21:08
@wildcherry píše:
A jeho sila ti stacila na tetanii?

Já nemám vyloženě tetanii, ale hodně mi to pomohlo na nervy. Jinak jsem se divala že Magnosolv obsahuje 365 mg hořčíku a ten můj přípravek má 300 mg což není zas o tolik míň. Jiné tablety mají třeba jen 100 mg hořčíku a tak. Dřív jsem brala tablety Magnex 375 mg - ty obsahují ještě víc hořčíku než magnosolv.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 20.07.19 21:10

U maxe mají sypací horčík na jazyk ten je podobně silný, ale od průjmů tě to asi nezachrání

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11691 příspěvků 20.07.19 21:16

Já ho dostala v těhotenství, taky mi nesednul, pak mi dr řekla ať beru magnesii lactici, ale to sem zas musela zapijet 6 tablet denně, aby se to rovnalo účinku toho jednoho pytlíčku magnosolvu :nevim:

Murka
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 20.07.19 21:17

Magnosolv má hlavně dobrou vstřebatelnost. Ty ostatní prý ne. Kolik bereš toho Magnosolvu? Není ho moc? Protože mi kdysi doktor říkal, postupně zvyšovat dávku a jakmile se objeví průjem, tak se vrátit k předchozí dávce a to je maximální dávka pro daného člověka. A k magnesiu se má užívat i vápník, aby se v organismu dobře vstřebával. Ne v jedné dávce, ale s rozestupem alespoň dvou hodin. Řešila jsem to u mamky, když ji po chemoterapii klesaly minerály tak, že měla křeče celého těla.

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 20.07.19 21:20

Magnosolv je v pohodě jen nesmíš dat najednou velkou dávku protože to pak je projímavé. Takže půlku sáčku ráno a půlku odpoledne. ;)

zrezlá plechovka
Kecalka 363 příspěvků 20.07.19 21:25

Když máte průjem po hořčíku, tak už ho berete moc. Musíte si vychytat takovou dávku, která Vás nebude projímat. Každý hořčík má projímavé účinky, když se jím předávkujete. Já hodně sportuju, takže musím také doplňovat. Beru čistý citrát hořčíku, prostě jsem nakoupila prášek v pytli. A k tomu pojídám pangamin (vitamín B).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 21:34

Beru jen jeden sáček denně.

blumen
Hvězda diskuse 53562 příspěvků 20.07.19 21:58

Magnesium ve forme glycinatu neprohani. A jinak ho asi berete moc naraz. Idealne 100 mg 3× denne a vitamin B 6.

Váš příspěvek
Reklama