Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
Ahojky, mam male popsi a jsem v 25TT tak jsem se chtela poptat zda budu moct kojit? Mam z toho strach pac vim ze kojeni je dulezite. Ma stim nekdo zkusenosti?
Mám kamarádek s menšími prsy a kojily i lépe než já.
O velikosti prsů to není..nestresuj se ![]()
@Ivetka.chumlenova velikost poprsi neovlivnuje kojeni. Tam jsou jine faktory
Dekuji hned jsem klidnejsi… Snad se mi udela dostatek mlicka
Před dětma jsem měla „lentilky pod kobercem“
(tak to doslova nazval brácha kdysi)
zase tak strašné to teda podle mě nebylo, ale nic extra no a kojila jsem obě dvojčata až do 22m (tedy i s malými prsy jsem měla dostatek mléka pro 2 děti)
@Ivetka.chumlenova píše:
Ahojky, mam male popsi a jsem v 25TT tak jsem se chtela poptat zda budu moct kojit? Mam z toho strach pac vim ze kojeni je dulezite. Ma stim nekdo zkusenosti?
Velikost prsou nemá s kojením nic společného ![]()
Taky mám prsa jak přistávací dráhu a kojila jsem normálně
v těhotenství se mi nalily a po kojení zase „odešly“
![]()
@Ivetka.chumlenova Neboj, opravdu to není velikostí, naopak se říká, že ženám s malými prsy se kojí lépe. Mléko se tvoří při kojení, prs není nádoba naplněná mlékem, kde by znamenalo čím větší, tím více mléka. Znám hodně žen, které bez problému kojily dlouho(i 2 roky) své děti a mají malá prsa a já sama s pětkama nekojila, protože se mi prostě nedělalo mléko.
Ja jsem mala ve vsech ohledech tam mam strach z komlikaci. Je lepsi se informovat nez li potom nevedet co delat. Jsem prvorodicka a chci pro svoje miminkko to nejlepsi tak snad stim nebude problem.
Měla jsem stejný strach u dcery. Prsa nula prd, v těhotenství se trochu nafoukla a hned po porodu se nalila mlíkem tak, že jsem měla na rozdávání. Takže jak zaznělo v ostatních příspěvcích, velikost na to nemá vliv.
Mám taky hodně mala prsa a mléka jsem mela jak velkokapacitní dojnice ![]()
@Ivetka.chumlenova Ahojky tez jsem si rikala ze s tim mojim muzskym poprsim nic nenakojim a kojila jsem plne az do 12 mesicu maleho
Jen mi dlouho trvalo nez se mi nalily, ale byla to ma chyba (nebo v nemocnici ziju v cizine )nevedela jsem ruzne triky ohledne kojeni ![]()