Maličkosti ve vztahu

34
5.8.20 11:08

Maličkosti ve vztahu

Ahoj. Chci se zeptat. Jsou pro vás maličkosti ve vztahu důležité? Můj manžel mi tvrdí, že jsem mladá holka, které záleží na maličkostech, že ještě nevím, co chci. Ale já to vím. Co chci, co od života chci a jdu si i za tím. Jen je pro mě důležité nějakými maličkostmi o vztah pečovat. Dříve jsme si třeba psali lístečky jako dobrou noc apod., když jeden třeba přišel z noční a druhý měl ranní, takže jsme se doma neviděli. Což už není. Já stále pro manžela dělám různé maličkosti. Pokaždé, co jdu do krámu, sobě nekoupím nic. Jemu koupím jeho oblíbené brambůrky, ochucené mléko, něco sladkého. Nebo mu upeču jeho oblíbenou bábovku. K večeři mu udělám smažák s hranolkama, i když ví, jak nenávidím obalovat ???? Vstávám o klidně o 2 až 3 hodiny dříve, než on, takže piju ranní kávu sama. Jakmile otevře oči, udělám mu kávu až do postele. Dopije kávu a udělám mu snídani až do postele. Má nejraději vajíčka, takže stále vajíčka na X milionů způsobů. Nebo jindy jdu do krámu a koupím mu jeho oblíbený stromeček do auta. Taky, pokud nejsem doma, je totálně líný si udělat jídlo. Takže já den před tím mu připravím snídani i oběd na talíř a popíšu mu je papírky v lednici, aby věděl, co si dát a max si to jen ohřál. Do práce svačiny jsou samozřejmostí. S tím, že mu dělám svačiny, kdy se mi kolegyně smějou, že je to jak svačina pro horníka. Na ranní směnu snídani, oběd, malou svačinku, kdyby dostal ještě hlad a něco sladkého. Z 95 % procent to dostane v igelitce vše zabalené, takže nemusí ani tahat misky z lednice. Přijdu si, že pro něj toho dělám spoustu, ale on tvrdí, že je to jen jídlo a že on mi taky opravuje auto. A že jsem malá holka, co potřebuje tyhle maličkosti, že pracuje na našem baráku, který jsme teď koupili, a to je priorita. Budovat zázemí. Což chápu a beru, ale to je zázemí. Ne vztah, ne pečování o vztah. A mně to prostě nestačí. Jsem z toho smutná, nepřijdu si opečována, nikdo mi to neopětuje. Načež jeho argument je, že on nechodí do krámu. Muj argument zas je, že jezdí tankovat, mohl by mi jen na blbý pumpě koupit oblíbenou tyčinku. Stačilo by mi pouhé objetí, pusa jenom tak a třeba slova děkuju, že tě mám. Nepotřebuju dary, jen vědět a vidět, že taky na mě myslí.
Můžete mi, prosím, napsat, zda udržujte vztah i po několika letech nebo je to normální, že to po X letech tohleto opadne a jsem jen fakt ještě moc mladá a upínám se moc na tyhle gesta.
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Pet32
5.8.20 11:15

Poděkuje ti aspoň, když mu chystáš kávu, snídani…, když mu napíšeš vzkaz, on nereaguje nebo odpoví? Podle mě, ty se nejdříve staraš o něj, on je pro tebe na první koleji a někde vzadu jsi ty nebo kde máš sebe?

• Citovat
  • Nahlásit
5043
5.8.20 11:17

Pečuješ o něj jak o mazlíčka. Až budeš mít děti, na tyhle krávovinky typu káva do postele už nebude čas. A jen doufej, že nebude tak sebestředný a uvědomí si, proč už na ně není čas a nebude je vyžadovat, když budeš v plném zápřahu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9462
5.8.20 11:22

Každý to má jinak, někdo potřebuje maličkosti a někdo potřebuje budovat dům. Každopádně si myslím, že o něj pečuješ až moc, a že to není dobře, protože si na to zvykne a až budete mít děti, tak si nezvládne ani ohřát jídlo. Takže na to pozor…

Neříkám koupit mu tyčinku v obchodě nebo udělat oblíbenou snídani, ale chystat mu 4 jídla denně aby to ani nemusel tahat z lednice, to mi přijde přes čáru. Měla bys taky min. stejné množství péče a energie věnovat sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
5.8.20 11:24

Podle mě to Tvoje pečování je spíš Tvoje potřeba, jak se snažit zavděčit, být užitečná… on z toho bůhvíjak do stropu neskáče. Jako maličkosti občas ano, ale Ty mu děláš kuchařku a náhradní mámu a on si toho neváží. Jinak čti knihu Pět jazyků lásky, on Ti svou náklonnost dává najevo jiným způsobem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3872
5.8.20 11:28

Podle mě sis ho rozmazlila a bere to už jako samozrejmost. Pak se tato tvá pozornost přesune na děti a on se bude cítit jako ty teď… Jinak nevím, chlapy tohle moc nenapadne, že by šel natankovat a něco ti koupil, já bych se zato neurazela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
5.8.20 11:31

Tak veta "nikdo o mne nepecuje "

Takze ten nejdulezitejsi, kdo by o tebe mel pecovat jsi jen a jen TY.

Jenze misto toho, delas veci, ktere te necini stastnou a to jen pro to, aby jsi se zavdecila partnerovi a pak ocekavas to same od nej. Jenze on ti projevuje svoji lasku uplne jinak a zrejme tvoje obetovani ani neoceni, tak jak by sis predstyavovala. Vis, kdyby jsi takhle mela rada sama sebe a investovala cas do sebe, tak by pak na nej doma cekala spokojena zenska a byla by jsi stastna jak ty, tak by to prospelo i vasemu vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
5.8.20 11:32

@Freeandwild Taky mi hned napadla tato kniha. Je to jak podle ní :)

Tak do určité míry si děláme s mužem radost i při dětech - logicky už méně jak za svobodna. Občas si něco koupíme navzájem atd. Nicméně, svačinu bych fakt nebrala jako laskavost :) Taky se musím smát, jak mu vyváříš talíře s lístečky :) A chce to vůbec? Mně už to přijde přes čáru, jako čas od času ano, ale denně - možná o to vůbec nestojí a ty z něj děláš trošku dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2134
5.8.20 11:34

Pokud jde o maličkosti, tak to se většinou děje v období největší zamilovanosti, pak to opadne, což je normální. Ale u tebe ani tak nejde o maličkosti, ty by ses kvůli němu rozkrájela a štve tě, že to neopětuje a ještě si toho dost neváží. To je cesta do pekel, bude tě to štvát čím dál víc, už teď mu to vyčítáš a pak se budete o to hádat. Jediná cesta je, uvědomit si, že má i jiné klady než aby ti kupoval tyčinku a na pumpě a šílel každý den radostí, že vstaneš o 3 hodiny dřív a připravuješ mu jídlo. Buď to dělej jen kvůli sobě a nic za to nečekej nebo to prostě nedělej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2134
5.8.20 11:35

Jo a není to věkem, je to tvou povahou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
5.8.20 11:39

Ja delan pro zenu malickosti nekolikrat tydne (nejake jeji oblibene dobroty z obchodu, prinest rezane kvetiny i mimo svatek/narozeniny, vzit ji ven na veceri, udelat o vikendu snidani apod.) a jsme spolu pres 20 let. Ona se snazi nejak podobne s vecmi, ktere ja mam rad. Neni to ale neco, co je mi prirozene, jen proste vim, ze pro moji zenu jsou tyhle veci dulezite, tak se snazim na to myslet, obesel bych se i bez toho.

Rozhodne se ale denne neopecovavame s pripravenymi svacinami ci nosit kafe do postele, to uz mi prijde moc. A hlavne by mi to bylo i me samotnemu blbe, aby me zena denne obsluhovala jako nejakeho sejka, pripadal bych si jako neschopa :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
5.8.20 11:41

Proč se mu tak hrozně podbízíš a snažíš se zavděčit? Rozmazluješ ho jak malý děcko, který neumí zacházet s nožem :roll: doporučuji již zmíněnou knihu 5 jazyků lásky. Zřejmě si myslíš, že když tohle všechno děláš ty pro něj, tak to on přeci musí dělat pro tebe. Nemusí a ani nechce, protože lásku vyjadřuje právě budováním vašeho domova apod činy. Proč ti to nestačí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1650
5.8.20 11:45

Ty ale nepises nic o malickostech. Ty pises o full servisu a splnit mu kazde prani jeste nez on sam o nem vi. UBER, protoze tohle neni cesta k tomu, aby on ti poskytoval totez. Naopak je to cesta do pekel. Neni maly kluk, aby si nemohl pripravit snidani sam. Pokud se k nemu budes chovat jako jeho matka, tak si te rozhodne vazit vic nebude. A aby ti rekl, ze jsi takova proto, ze jsi jeste mlada a casem budes vedet, co chces? 8o Abys casem neprisla na to, ze on to neni. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18120
5.8.20 11:46

Ty neděláš maličkosti, ty kolem něj úplně nesoudně skáčeš. A čekáš to samé, čehož se asi nedočkáš a ani se nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.8.20 11:50

Děkuji všem za komentáře, rady a doporučení. Knihu si určitě přečtu. To, jak se o něj starám mám prostě v povaze. Jsem ten typ člověka, co když už někoho má rád, rozkrájej by se do roztrhání. Ty věci, co jsem vypsala, že pro něj dělám, nejsou úplně na denním pořádku. Děláme oba na směny, takže to někdy ani není nutné a i s mou tvrdohlavostí se občas urazim (ne za neopětování, ale za jiné věci) a neudělám to.
To, že pracuje na baráku nebo opravuje všechny naše auta není, že by mi nestačilo nebo že bych si toho nevážila. Ale je to něco pro nás oba a já bych někdy chtěla něco čistě jen od něj pro mě.
Vyrůstala jsem v rodině, kdy moji rodiče maličkosti udržují vzájemně do dnes. Viděla jsem to tudíž celé dětství a jsem na to zvyklá. Možná je to ale jenom prostě rozdíl povah a výchovy. Já jsem ta citlivá a on ten racionální. V běžným životě se skvěle doplňujeme. Ale bohužel v tomhle se naše rozdílné povahy rozchází :) Přečtu si knihu a možná potom uvidím, že on to ukazuje i jinak, jen jsem slepá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama