Maliník dávkování

139
11.6.15 17:49

maliník dávkování

Ahojik Holky :-) Chtěla bych se zeptat jestli někdo pužíváte maliník? Všude se o něm píše a všude jiné dávkování. Tak by mě zajímalo jak dávkovat. Mám doma pytlíkový aji sypaný. Jsem ve 34.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4569
11.6.15 18:27

@Sanny239 mám doma sypaný Maliník list od Grešíka a připravuji následovně: 1-2 čajové lzičky přeliji 1/4 l vroucí vody, nechám v zakryté nádobě 15 min. odstát, scedím. Vždy si před pitím dělám čertsvý a doporučují pít 1-2× denně. Čaj je chuťově dobrý, nesladím, jen přidávám trošku citronu 8) Hezky čistí organismus ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
11.6.15 18:30

Jé, to mě taky celkem zajímá, já jsem teprv 18.tt, můžu pít už teď nebo až v posl. týdnech těhot.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
11.6.15 18:43

Já měla maliník sáčkovej.. jela sem jeden čaj od 36tt, další týden 2, pak 3,4 a i 5 protože sem přenášela.. co je to zácpa sem opravdu nevěděla :lol: a je moc dobrej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
11.6.15 18:46

@Ale85 uvolňuje porodní cesty.. nikdo ti neřekne že to můžeš hned, protože pokud by ses začala otvírat moc brzo napadne tě jen to, že to máš skrz ten čaj.. Veškerý úkony sou povolený až v posledním měsíci právě proto, že mimčo je už dopečený a i když porodíš tak je to jen dobře :) Neříkám, že to ten čaj svede :) Já přenášela a rodila císařem a pila sem toho čaje dost, ale ne každá sme stejná a reagujem stejně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
11.6.15 18:47

1. trimestr: 1 šálek denně
2. trimestr: 2-3 šálky denně
3. trimestr: 4-5 šálků denně (ne víc)

Studený! Teplý začít pít až pokud chcete porod vyvolat ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
11.6.15 18:53

No tak já zatím piju 2 šálky tak asi začnu pak zvyšovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
11.6.15 20:21

Snažím se pít asi od 35 tt denně tři hrnečky, teplý, ale v tomhle počasí si to teda moc neužívám. Takže ve vedrech místo toho chroupu lněné semínko. Když jsem s prvním dítětem finišovala v zimě, to byla jiná :lol:

• Citovat
  • Upravit
kerrankin
11.6.15 20:23

Piju teda vždycky dva ráno, to se to teplé ještě snese…

• Citovat
  • Upravit
11.6.15 20:26

Piju asi od 34. tt, 2 až 3 krát denně, jak si vzpomenu. Teplý nebo studený-podle toho jestli ho zapomenu na lince :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.19 11:04

Ahojte, maliník piju od 34.-35. tt. Začala jsem 1 šálkem denně (dávám 2 lžičky sypaného čaje do klasického hrnku a pak scedím), teď jsem na 3 hrnečcích denně. Končím 38. tt a čípek stále 40 mm, uzavřen, porodní cesty zcela nepřipravené. Můžu ještě zvýšit dávkování? Třeba postupně na 4-5 hrníčků?
Dál ještě piju sliz ze lneného semínka, dost se mi teda ekluje, tak to střídám s normálním drceným lněným semínkem, které mi naopak moc chutná a dávám si ho např. do kaše. Myslíte, že je u toho drceného semínka menší účinnost?
Další věc, jak se připravuju na porod, je každodenní plavání a dlouhé procházky se psem, minimálně 10 kilometrů denně, ale o víkendech chodíme i na docela dlouhé túry. A od 36. tt také masáž hráze.
Existuje ještě něco, co může popohant porod? Nechci rodit vyvolávaně a malý je prý trochu větší, tak bych nerada moc přenášela. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
12.7.19 11:10

@Štrample obecná pila jsem malinik porad, jedla lnene seminko, teplé koupele a sex, sportovala a nic. Porod museli vyvolat. Takže to všechno klidně zkoušej, ale účinek to mít nemusí. Ve 38tt je ještě čas. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
12.7.19 11:12

@Štrample obecná neprehanej to, mimčo pude ven až bude chtít. Máš ještě 2 týdny čas. Že je větší je odhad, vůbec to tak být nemusí. Že jsi uzavřena nic nemusí znamenat, to se může změnit z hodiny na hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.19 11:14

@Kriss Tina Já vím, že je ještě čas, ale chci tomu pomoct. První dítko totéž, pořád dlouhý čípek a nakonec porozeno na konci 42. tt vyvolávaně, porodní cesty zcela nepřipravené, porod několikadenní, oxytocin tekl proudem, já jsem škrábala zdi. Znova to tak nechci ;) Štrample

• Nahlásit
  • Citovat
13585
12.7.19 11:22
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Já vím, že je ještě čas, ale chci tomu pomoct. První dítko totéž, pořád dlouhý čípek a nakonec porozeno na konci 42. tt vyvolávaně, porodní cesty zcela nepřipravené, porod několikadenní, oxytocin tekl proudem, já jsem škrábala zdi. Znova to tak nechci ;) Štrample

Kazdy porod je jiný, neupinej se k tomu, že první byl hrozný a nemysli že druhý musí být stejný. Já prvního rodila po termínu, taky sem dělala kde co, abych ho vypudila a nic a druhý se narodil 38tt ani nevím jak a to sem ani nezačla dělat nic, čím bych mu pomohla ven. Ono to stejně moc neovlivníš. Záleží na tom miminku jestli už je připravené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama