Málo krmené roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 08:31
Malo krmene rocni dite

Ahoj, chtela bych slyset vas nazor. Znama ted zacla hlidat rocni holcicku asi na 8hod denne. Kdyz mi povidala co ten prcek pres den jí, neverila jsem vlastnim ocim. Rocni dite 3× denne UM, jinak na snidani kasi a k obedu KAZDY DEN! (ted ji hlida neco pres tyden) misticku rýže. Na svacu obcas jeste dostane banan nebo na zuzlani rohlik. Prijde vam to normalni? Holcicka nema v roce ani 6kg.

Přečtěte si článek: Jak by měl vypadat jídelníček ročního dítěte

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 10.03.18 08:41

Tak normální mi to určitě nepřijde, ale ona s ní nedochází nikam na kontroly? Však doktorka by to měla poznat/řešit, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 08:43

@megy.misa problem je, ze jsou to cizinci a nevim presne jak to tu maji s doktory, na to jsem se neptala :think: :nevim:

Reflex
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 10.03.18 08:46

Kaloricky mi to tak málo nepřijde, spíš tam není žádné ovoce, zelenina a maso nebo jeho náhrada.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 10.03.18 08:47

Me to napadne pripomina diskuzi, ktera tu pred nejakou dobou probehla, stejne tema…

mado
Závislačka 4790 příspěvků 10.03.18 08:48

Tak pokud je to vietnamske dite, ty byvaji drobnejsi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 08:49

@Mandarinka01 mozne to je vsak kolik je tu lidi a urcite se takove problemy týkají (bohužel) vic dětí. Kazdopadne ja o jine diskuzi nevim. Zakl.

TamaraAlmara
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 08:50

Neslysim to prvne. Podle popisu pujde o vychovu vietnamskeho dítěte. Vietnamci casto umistuji sve deti do bilych rodin, aby je tzv. vypiplali a po 3-4 letech kdy jsou schopni práce si je berou opet k sobe. Neni to ojedinely pripad. Bílé zeny to casto prijimaji, jsou za to celkem slušne penize. Tady si musi znama uvedomit s cim si zahrava. Cela tahle sranda je spis nezakona. A kdyz uz to dela mělo by to byt alespon prospesne diteti. Takze plnou moc od rodičů ze muze za dite jednat. Chodit na pravidelne prohlídky k lekari a nastavit jiny vyzivovy plan. A zjistit jak je dite pojisteno. Pokud se mu v tech 8 hodinach stane uraz a nikde ho neosetri kvuli pojištění, bude s tim mit velké problemy a vyrizovani hlavne ona. U rodičů se pomoci nedočká. Osobně bych do tohoto nesla. Je to fakt o hubu. Ale spousta zen co to dela si rizika neuvědomuje.

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 10.03.18 09:17

Ano, mala vietnamská holcicka, že. Tam mají děti tabulky asi o kilo níže- jsou prostě menší, obzvláště dívky. Vím to jedna z mých dobrých kamarádek s deckem je Vietnamka. Ale 6 je i tak málo. V pozici té hlídací slečny bych se pokoušela mluvit s rodiči a snažit se, aby mi dovolili - a uhradili - začít už trošku s normální stravou. Do rýže přidat zeleninu a maso, a zavést ovoce. Jinak drama bych z toho nedělala, oni to mají trochu jinak, s příkrmy začínají později, no ale holčička je diblík a už je čas…

Helileli
Závislačka 3050 příspěvků 10.03.18 09:29

A když je tam kamarádka 8 hodin, tak před dítětem určitě jí. Jeví dítě zájem o její jídlo? Pokud ne, může to být obyčejný nežravec, kde rodiče jsou rádi, že sní aspoň něco.
No a pokud zájem jeví, tak bych rodičům řekla, že dítě žebrá o moje jídlo, ať mu toho připraví víc.

Jana206
Nadpozemská drbna 26557 příspěvků 10.03.18 09:41

Podle mě do toho známé nic není. POkud hlídá dítě a dostane za to zaplaceno, tak ať se řídí přáním rodičů. A to by se měla řídit dle mě i v případě, že by za hlídání zaplaceno nedostala. Jsou názory(i odbor­né),které doporučují plné kojení 8-9 měsíců nebo i rok. A pokud dítě příkrmy nechce, tak se vlastně jedná o plné kojení i proti vůli maminky, protože dvě lžičky mrkve a brambory to fakt nevytrhnou.

Měla jsem takové jedno dítě, hned to první, příkrmy moc nechtělo, prakticky jen kojeno až do roku, mixovat do roku a půl a potom ze dne na den normální strava. Před tím se dávil, neexistoval rohlík v ruce, to fakt nebylo na moje nervy. Další děti naopak se po půlroce(po zavedení příkrmů) rychle rozjedly a kojení se stalo jen doplňkem.

Moje nejmenší čerstvě pětiměsíční dcerka je plně kojená(chci začít kolem toho půl roku plus mínus, na imunologické okno nevěřím),stejně staré dítě známých dostává normálně oběd, příkrmy a k večeři kaši. Obojí je dobře.

Dále mají děti různá období, kdy mají v oblibě jednu přílohu bez masa, potom jinou přílohu bez masa, potom maso bez přílohy..Podle mě si tělo do určité míry řekne, co potřebuje.

mamina89
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 10.03.18 09:47

V roce by už dle mě měla dostávat i něco jiného, než UM :think: O tom, že je denně 8 hodin bez rodičů, o tom snad ani nechci mluvit. Nepřijde mi to správné. Promluvila bych s matkou o jídelníčku a snažila se zařadit ovicez, zeleninu a maso :kytka:

terien
Echt Kelišová 8486 příspěvků 10.03.18 10:26

Moje v roce nesnedla ani to. Na UM byla prakticky do 2 let, nic jinýho jsem do ní nedostala takže záleží na tom, jestli nejí protože nechce nebo proto, že nemá co.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32952 příspěvků 10.03.18 10:43

Neřeš to. Navíc dítě třeba jí víc až s rodiči. Obvykle v Asii hlavní jídlo jí celá rodina společně. Takže ta tvoje kamarádka u toho už není.
Navíc třeba jim třeba ovoce u nás nechutná. A zeleninu většinou jí jen tepelně upravenou. Opravdu bych se jim do stravovacích návyků nepletla, mají je úplně jiné než my a jejich strava je tvořena převážně rýží

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 10.03.18 11:04
@megy.misa píše:
Tak normální mi to určitě nepřijde, ale ona s ní nedochází nikam na kontroly? Však doktorka by to měla poznat/řešit, ne?

To napomůže, máme v rodině slečnu, která naopak překrmovala dceru sunarem, aby jí spala a měla od ní klid. Doktorka ji několikrát upozorňovala, že to není v pořádku (v roce měla 14 kg, to nemá náš syn ani skoro ve dvou letech), ale slečna si dále jela svoje(dle svého dávala více odměrek sunaru než je na krabici). Dcera do roku třikrát antibiotika, protože měla záněty ve střevech a jiné obtíže. Skoro se nepohybovala, krmená jen sunarem a sem tam nějakou sklenkou od Hippu, protože to je prej nej :D :D :D I přes veškeré snahy lékaře tomu zamezit rozumným domlouváním si slečna jede svoje a absolutně ji nezajímá, že se jí dcera ve více než roce nevykadí bez rektální rourky. Někteří rodiče jsou prostě podivní no :D Na veškeré rady reaguje agresivně, malou nikomu na hlídání, kromě své matky a sestry nedá, protože nedej bože, kdyby té malé dal někdo něco doma vařené. Doktor Vám max řekne co jo a co ne, ale nemůže s člověkem být 24 hodin denně. To víte, že u dr odkývala jak bude vše dělat a nedělá a dělat prostě nebude. Nezapomenu na její úžasné rady, kdy se mi vysmívala, že mě syn budí 4× za noc na kojení. Dej mu sunar a budeš mít klid, mi říkala :D :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >