Málo ML mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

garalela
Povídálka 40 příspěvků 08.03.18 00:51
Málo ML mléka

Maminky, z porodnice jsme s miminkem šli s nutrilonem, snažila jsem se odsávat a krmit odsátým mlékem, doktorce se nezdálo přibývání, takže jsem v době, kdy jsme neměla dostatek odsátého MM, dávala nutrilon zhruba do třech týdnů. Pak jsem měla schůzku s laktační poradkyní, ta mi okoukla techniku kojení a prý ok, přestala jsem vážit a odsávat, z pohledu na odsávačku už mi bylo úplně špatně, takže se mi ulevilo. Na kontrole v měsíci Mudr, spokojená, za týden jsme přibrali 260g, mně se hrozně ulevilo, že se mi i více mléko rozjelo. Teď jsme v pátém týdnu a zhruba tři dny od kontroly a miminko v noci málo saje, spí, takže jsme naše hodinové přisátí zkusila navážit a zjistila, že po takové době vypil jen třeba 2é-40ml a přibral za 3dny jen cca 70G. Hlodá mne, jestli dát nutrilon (už jsme neodsávala) nebo vážit následující den, jestli to pak celkem během dne dožene…určitě bychom mohli vážit více, v pátém týdnu máme 3800g, z porodnice odcházeli s 3180. Ještě chci říct, že počuraných plen máme určitě tak 8, stolice tak 7×. BHlady se bohužel vůbec nehlásí, kdybych dala na radu rodiny, že si miminko samo řekne, nevím, jestli bych se dočkala, v noci budím nejpozději po 4 hodinách. Přes den jsme pořád spolu, takže saje maličko kdykoliv, ale nejpozději po 3 hodinách mu prso cpu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

rena621
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 08.03.18 01:04
@garalela píše:
Maminky, z porodnice jsme s miminkem šli s nutrilonem, snažila jsem se odsávat a krmit odsátým mlékem, doktorce se nezdálo přibývání, takže jsem v době, kdy jsme neměla dostatek odsátého MM, dávala nutrilon zhruba do třech týdnů. Pak jsem měla schůzku s laktační poradkyní, ta mi okoukla techniku kojení a prý ok, přestala jsem vážit a odsávat, z pohledu na odsávačku už mi bylo úplně špatně, takže se mi ulevilo. Na kontrole v měsíci Mudr, spokojená, za týden jsme přibrali 260g, mně se hrozně ulevilo, že se mi i více mléko rozjelo. Teď jsme v pátém týdnu a zhruba tři dny od kontroly a miminko v noci málo saje, spí, takže jsme naše hodinové přisátí zkusila navážit a zjistila, že po takové době vypil jen třeba 2é-40ml a přibral za 3dny jen cca 70G. Hlodá mne, jestli dát nutrilon (už jsme neodsávala) nebo vážit následující den, jestli to pak celkem během dne dožene…určitě bychom mohli vážit více, v pátém týdnu máme 3800g, z porodnice odcházeli s 3180. Ještě chci říct, že počuraných plen máme určitě tak 8, stolice tak 7×. BHlady se bohužel vůbec nehlásí, kdybych dala na radu rodiny, že si miminko samo řekne, nevím, jestli bych se dočkala, v noci budím nejpozději po 4 hodinách. Přes den jsme pořád spolu, takže saje maličko kdykoliv, ale nejpozději po 3 hodinách mu prso cpu.

5tyden -10 tyden mi moje mala vecer spala a nebudila se na kojeni spala do rana. No behem dne i kazdu hodinu chtela pit. Po 10 tydnu se budila i 4× za noc a trvalo to do 6mesice(to bylo strasne obdobi). 1mesic nabrala kilo 2 mesic kilo a 3mesic kilo pak se to spomalilo a nabirala min 350-500g.
Nestresuje se vahou delas to dobre kdyz tak krasne cura a kaka je spokojena. Kdyz bude hladna rekne Ti to placem. Navic nektera miminka nabiraji jinak.(v dospelosti to oceni)

3HE
Generální žvanilka 21597 příspěvků 08.03.18 01:18

Jestli teď začneš přikrmovat, tak je to cesta k ukončení kojení… střídání lahve a prsa dítě mate.

Vydrž… je to normální.. ke konci šestinedělí se mění způsob výroby mléka. Přestává pomáhat oxytocin a zůstává jen prolaktin. Je to přechodné období. Dítě i prsa si zvyknou na to, že už se netvoří tolik mléka do zásoby, ale spíše se tvoří přímo při kojení. Ten týden to bude trvat. Snaž se kojit co dvě hodiny… ideální by bylo po kojení odsávat, ale jestli je to pro tebe problém, tak aspoň kojit co 2 - 2,5hod. V noci po 4hod. stačí.

Kojení se podpoří jedině kojením. Interval co 3hodiny je pro udržení stálé tvorby. Pro navýšení je potřeba zkrátit interval na 2-2,5hod.

a kojit takto: před kojením vypít hrnek horkého kojočaje s jestřabinou - prohřeje tělo, jestřabina je dobrá na tvorbu mléka. Nakojit z jednoho prsa tak dlouho, dokud dítě efektivně saje, potom dát odříhnout na max 5minut, pokud neříhne, tak nevadí. Pak nabídnout druhé prso. Nechat pít, dokud efektivně saje. Další kojení začínat tím prsem, které bylo předtím podáno jako druhé.

Důležité je přikládat dítě na měkký odstříkaný dvorec - i když ho máš měkký, tak je dobré si trochu odstříknout do ubrousku třeba… nastartuje se tak spouštěcí reflex a dítě pak přiložíš… ono tak nemusí samo rozkojovat prso, což ho unavuje. A lépe se tak přisaje, vcucne více dvorce a saje s menší námahou. Více vypije.

3HE
Generální žvanilka 21597 příspěvků 08.03.18 01:20

A pokud nehubne, a dr. nic neříká, tak bych rozhodně zůstala u kojení. ještě můžeš zkusit probiotika Ricinus communis CH5 - cucat 3kuličky 5× denně. potom 30min.nic nepít a nejíst. Užívat max 4dny - tak i vychází ta jedna lahvička… a pak 3dny pauza. Kupují se v lékárně. Důležité je to číslo 5.

3HE
Generální žvanilka 21597 příspěvků 08.03.18 01:25
@3HE píše:
A pokud nehubne, a dr. nic neříká, tak bych rozhodně zůstala u kojení. ještě můžeš zkusit probiotika Ricinus communis CH5 - cucat 3kuličky 5× denně. potom 30min.nic nepít a nejíst. Užívat max 4dny - tak i vychází ta jedna lahvička… a pak 3dny pauza. Kupují se v lékárně. Důležité je to číslo 5.

kurnik.. ne probiotika… ale homeopatika :mrgreen: pochopitelně :zed: :mrgreen:

AlenaSu
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 08.03.18 05:01

Jestli máš pocit, že je dítě hladové, tak ho dokrm Nutrilonem. Však ono se to nezblazni. Lepší je mít spokojené dítě než za každou cenu kojit a stresovat dítě i sebe. :nevim:
Tak bys přestala kojit. No a co? Dnešní moderní mléka jsou mateřskému téměř rovna :palec:
Každopádně přeji hodně štěstí a sil

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1733 příspěvků 08.03.18 05:44
@AlenaSu píše:
Jestli máš pocit, že je dítě hladové, tak ho dokrm Nutrilonem. Však ono se to nezblazni. Lepší je mít spokojené dítě než za každou cenu kojit a stresovat dítě i sebe. :nevim:
Tak bys přestala kojit. No a co? Dnešní moderní mléka jsou mateřskému téměř rovna :palec:
Každopádně přeji hodně štěstí a sil

Tohle ale nevypada na případ, kdy je maminka i miminko vystresovane. Tady se zda byt vse ok, miminko hlad nemá a mleko je. Takže je skoda dokrmovat, jen,,pro jistotu”. (Podotýkám, ze nejsem zaprisahla kojofanaticka, kojila jsem první dite, druhe mam na sunaru.)

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 08.03.18 06:34

Myslím si, že jsi rozkojená dobře, akorát se mírní ta tvorba mléka, jak pěkně popisuje 3HE.
Nutrilon bych dala k ledu jen pro případ nejvyšší nouze.
Doporučuji nevážit po každém kojení, už nejste v porodnici, akorát se tím stresuješ.
Já mám doma 10 týdenní miminko. Spí už třetí týden od 22h do 5h. V noci ji nekojim. Asi by taky nenasála víc jak 20. Je to spavec. Raději se vyspíme a ráno se nadlábne pořádně s chutí ;) Přibývá dobře, vážíme jen na poradně.
Pokud chceš, aby víc pilo v noci, nezbývá, než jej pořádně probudit. Dát na pultík, přebalit, povídat si s ním a pak to zkusit.

garalela
Povídálka 40 příspěvků 08.03.18 07:10

Holky stres to je, snažím se být zodpovědná, nechci mít hladové dítě, protože je typ, který se nehlásí a 20ml mně samozřejmě děsí, naštěstí ve 3 ráno jsem navážila 140ml, teď zase papkáme, uvidím, kolik navážím…

Rive
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 08.03.18 07:32

Vždyť přibírá krásně, kojené děti navíc přibírají skokově, chvíli nic a pak šup a běháě pár dní přibere víc.
Přesně takhle jsem vyšilovala u první dcery, pořád jsem vážila, budila ji na kojení… syna teď kojím na požádání a jak je spokojený, on i já.

Kojení je hodně i v hlavě, fakt se hoď do klidu, nám už třeba v porodnici říkali, že v noci na kojení ani budit nemáme a když jsem dceru budila, tak stejně hned usla, aniž by se nějak najedla, takže jsem byla vynervená ještě víc.

marketak5
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 08.03.18 07:49

Ja taky budila a vazila a je to naprd..neboj! pokud neplace hlady, ma pocurane plinky a je jinak „v pohode“, tak je to suepr. NAVIC kojene deti piji jak kdy, nekdy vic, nekdy min. Jako my, nekdy mame vetsi zizen a nekdy mensi. A jak se tu psalo, pribyvaji skokove, nekdy vyrostou o hodne cm a na vaze to tolik neni videt, prave proto ze vyrostli o cm. Urcite bych zatim nestresovala, samozrejme ho muzes kdykoliv dat ten nutrilon, az se ti to nebude zdat. Ale jestli saje, mleka je dost, urcite nebude problem :) drzim palce

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 08.03.18 08:48

Hele, já měla syna který taky prospal většinu noci dokud byl dostatek MM tak všechno ok, u mě nastal hormonální problém a laktace se začala ukončovat kolem 3 měsíce a z dítěte které se předtím o jídlo hlásilo velice klidně se stal neustále řvoucí uzlíček, co celý měsíc, co jsem se snažila obnovit laktaci (v mém případě by pomohly jen uměle dodávané hormony) nepřiobral ani 1g a nevyrostl ani 1cm. Takže dokud je miminko spokojené a aspoň trochu přibírá, tak bych vážila pro kontrolu tak jednou za týden a v klidu kojila dál a neřešila kolik toho vypije, miminko není stroj tak občas bude pít méně, občas víc, vždyť i dospělý občas sní malou porci a stačí mu to a občas má hlad jako vlk a sní na posezení co má jindy na půl dne.

anjeliik
Povídálka 35 příspěvků 08.03.18 11:36

Měla jsem stejný problém, naštěstí máme super paní doktorku, která do doby, než miminko začne hubnout, nic neřeší. Na kojení jsem malou v noci budila, sama si neřekla, hlady snad nikdy pořádně neplakala. Přibírá málo, ale přibírá. Teď je jí rok, má lehce přes 8 kg a to baští, ale je hodně akční a všechno vylítá. Pokud jsi ty a tatínek miminka drobnější, tak bude po vás :) nestresuj se tím, nemá to cenu! Miminko nepláče, kaká, čurdí, všechno je v pořádku!

3HE
Generální žvanilka 21597 příspěvků 08.03.18 21:38
@garalela píše:
Holky stres to je, snažím se být zodpovědná, nechci mít hladové dítě, protože je typ, který se nehlásí a 20ml mně samozřejmě děsí, naštěstí ve 3 ráno jsem navážila 140ml, teď zase papkáme, uvidím, kolik navážím…

to bude dobré, neboj :hug: Trochu si hlídej kojení, jak jsem ti psala výše…

garalela
Povídálka 40 příspěvků 09.03.18 06:29

Včera jsem vážila celý den, co má být vypito tedy nakonec vypije, ale po menších dávkách v průběhu celého dne. Nicméně dneska je pátek, takže to přibírání mi přijde málo, od včerejška se to moc nezvedlo a je to týden od kontroly. Pravdou je, že i u toho doktora je to orientační, stačí zvážit po vyčurání a je to hned o 70 gramů méně. Miminko mi přijde jinak šikovné, zajímá se o věci, hodně se hýbe. Dneska jsem zkusila nebudit, spinkal od půl jedenácté do půl paté - to sání vypadalo úplně jinak, než kdy ho budím sama, když se vzbudil sám

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílá o comebacku ke švarnému příteli: Přešel hory doly a jako správný princ si mě zasloužil!

Ze známého lidového moudra „Co je v domě, není pro mě“ si Lucie Bílá (52) nic... číst dále >

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama