Málo přibírá + CTP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 14.12.16 19:38
Malo pribira + CTP

Ahoj vsem, prosim o vase nazory, moje plne kojena holcicka ma 9 tydnu a moc nepribira.Od propusteni z porodnice za tech 9 tydnu jen kilo. A tedy 5cm, coz je myslim ok.Dr na kontrole malou vazila a za posledni tyden ma nahore jen 50g. Takze mi radi UM,napr.na noc. Mala ma dost pocuranych plen, spinka pres den i dve hodinky, v noci ji mam nonstop u prsu. Jinak chce byt dost u me, nevydrzi moc dlouho byt v bdelem stavu bez place.Dr nas jeste poslala na rehabilitace, ze ma mala lehkou centralni tonusovou poruchu-nelibilo se ji, ze na brisku moc nezveda hlavicku a staci ji k jedne strane. Myslite, ze to muze byt treba tim, ze je slaba, kdyz tolik nepribira? A radite dat UM a netrapit ji nebo zkusit jeste vydrzet? Ted v 9 tydnech ma 4,5kg (porodni vaha 3,74kg, pri propusteni 3,5kg)

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67869 příspěvků 14.12.16 19:41

Já nevím, jestli je stále na prsu, stále pláče a nepřibírá, tak bych jí zkusila dokrmit

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 14.12.16 19:49

Klidne bych i na noc to UM dala-pokud je stale na prsu, zjevne ma hlad.Sice ji tim zaplacnes, takze ti pak asi bude dele spat, ale tim, ze i ty si vic odpocines, se ti udela vice mlicka (osobni zkusenost).Jen zvol nejakou alternativni cestu dokrmu-strikackou po prstu nebo treba Medela Calma lahev, at to kojeni neposlete do kopru uplne, to by byla velka skoda.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 14.12.16 19:55

Přibrala 1000 g za 9 týdnů, to je asi 111g za týden, což je asi půlka toho, co by měla přibrat. Pokud by se narodila čtyřkilová a bylo to spokojené dítě, tak bych vydržela, ale takto se přikláním k názoru, že má prostě hlad. Pokud nechceš přestat kojit, tak bych zkusila alternativní dokrm (stříkačkou přes prst nebo existují takové hadičky, co si nalepíš na prso a dokrmuješ a současně stimuluješ tvorbu vlastního mléka). Kamarádka se takto „rozkojovala“ po sekci s miminkem nejedlíkem a podařilo se. Pokud ti to ale přijde jako velká otrava, tak klidně dokrmuj z flašky a možná přejdete brzo na UM úplně. Lepší spokojená matka a dítě než kojení za každou cenu.

misicka 149
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 14.12.16 20:03

@Chiřdlová mě malá taky přibírala málo, nechtěla sem o UM ani slyšet, nakonec to došlo tak daleko, že nepřibrala jeden týden vůbec nic, zjistilo se že není tak hodná jak sem si myslela ale že prostě půl hodiny tahá nic neteče ona se unaví a pak dvě hodiny spí protože je slabá, byla až apatická a mohla sem si za to sama, a došlo to tak daleko že sem o mlíko přišla úplně a je na flašce, já teda měla hrozné záněty a horečky pořád dokola, takže ani já natom nebyla vůbec dobře, byla sem i na kapačkách. Malá je teď na UM a je aktivní a spokojená, krásně přibírá a já sem se zbavila zánětů a dávám se pomalu dohromady. Zkusila bych si před kojením odstříkat a zjistila kolik vůbec mlíka mám a možná pokud ty si vpořádku tak kontaktovat nějako laktační jestli ti pomůže rozkojit. Držím ti palce

dedrichov
Závislačka 2876 příspěvků 14.12.16 20:39
@misicka 149 píše:
@Chiřdlová

něco podobného se mi také stalo, akorát že mě šla váha ještě o 200g dolů! Myslela jsem, že omdlím při pohledu na váhu… podcenila jsem růstový spurt, do toho jsme byly obě nemocné, takže já byla vlastně ráda, jak v noci pěkně spinká a nebudila ji… a během pár dní to došlo tak daleko.

Pohlídej i sebe, dostatek tekutin a vhodného jídla, koj. čaje nebo další pro podporu tvorby mléka.

Bara04
Kecalka 205 příspěvků 14.12.16 20:42

Vim ze to je asi blby dotaz… ale vazis pred a po kojeni? Ja mela nejedlika, neuměl se prisat a mel po porodu 2400 takže se to vic hlidalo… on pil treba 30 minut jen 30ml ( nekdy tedy vic;-))a to trvalo skoro 4 mesice… takze jsem nakojila, zvážila, odsala a dokrmila strikackou tolik kolik mel podle nejaky tabulky za den vypít.. a tak dokola cele ty 4 mesice… pakarna, únavné, ale on by beztak UM nepil- nesnesl flašku takze by prace byla skoro stejná..
No zalezi jestli na to mas cas a chut a taky dost mlika… jinak bych klidne dala UM pokud bude pit…drzim palce!!
pak se to zlomilo a pil jak duha do 19 měsíců

Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 14.12.16 20:53

Flasku snese v pohode, mame avent. Odsaju max tak 60ml.No a jestli mam cas takhle vazit, odstrikavat atd, ani ne.Mam jeste dalsi dva prcky, dva a pul a ctyri roky :mrgreen: chtela jsem kojit plne, ale nechci malickou trapit.Jako je plactivejsi, ale dokaze i spinkat par hodin.Spis je plactiva, kdyz je vzhuru.Pred a po kojeni nevazim, ale asi bych to mela zkusit

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 14.12.16 20:55
@Chiřdlová píše:
Flasku snese v pohode, mame avent. Odsaju max tak 60ml.No a jestli mam cas takhle vazit, odstrikavat atd, ani ne.Mam jeste dalsi dva prcky, dva a pul a ctyri roky :mrgreen: chtela jsem kojit plne, ale nechci malickou trapit.Jako je plactivejsi, ale dokaze i spinkat par hodin.Spis je plactiva, kdyz je vzhuru.Pred a po kojeni nevazim, ale asi bych to mela zkusit

Jenže avent je prostě flaška. Většina takhle malých dětí je po zkušenosti s obyč lahví s dudlíkem líná tahat prso. To jen aby ses pak nedivila, kdyby kojit nechtěla vůbec. Speciálně pokud si spojí „z lahve to jde samo a dosyta, z prsa pomalu a do polohladu“ ;)

Bara04
Kecalka 205 příspěvků 14.12.16 21:25

@Chiřdlová jo moje bylo prvni, jinak bych to nedavala. zkusila bych zvážit pred a po, hlavne musi mit stejnou plinu at to k něčemu je. aspon uvidis jak mam tom je s pitím a pak se muzes rozhodnout jak dal :-) aspin ze vis ze flaska jde:-)

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 14.12.16 21:52

Pokud je to třetí dítě, tak bych zkusila jako flašku tu calmu od medely s UM, pokud chceš kojit. Jinak bych bez výčitek svědomí přešla na obyčejnou flašku s UM a bylo by. Dokážu si to živě představit, mám děti 3,5, 2,5 a 6 měsíců. Třetí je samozřejmě povahově to nejnáročnější :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >