Miminko moc saje a pak zvrací

Anonymní
4.4.21 21:14

Malý chce furt prso

Ahoj maminy, jsme v porodnici a malý mi kolikrát brečí 2× do hodinky a uklidní ho prso, ale nemůžu mu furt dávat, protože za 5 min je schopné mi vycucat strašně moc.. Rychle tahá… A do toho potom blinka. Tak si říkám jestli nemám zkusit dudlík že chce jen dudat, ale bojím se že tím nějak narušim kojení nebo něco.. Jak to máte s dudlikem vy? V pohodě při něm kojite? Já z nej mám prostě strach i když dudlíku doma máme habaděj, nevím proč 😅 😅

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
544
4.4.21 21:21

Chce i jen tvou přítomnost, blízkost. Dala bych mu prso jak chce. Ale kojila jsem v pohodě i s dudlíkem na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10503
4.4.21 21:24

Já se přiznám, že v širokém okolí neznám maminku, které by rozjeté kojení pokazil dudlík. Vždycky k tomu byl jiný důvod. Jinak jsou spíš dva druhy dětí. Jedni dudlík ke kojení odmítají, plivou a natahují na zvracení a druzí ho přijmou bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63030
4.4.21 21:27

Měla jsem dudlík už v porodnici a v klidu.. Můžeš mu dát i např malicek, ale prostě prso je lepší.. Je to pro něj velká změna, takže bych ho klidně přiložila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
4.4.21 21:28

Si v porodnici a uz mas tolik mleka? To se mas, to se mi,,nepodarilo,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3109
4.4.21 21:30

Ted bych ještě nedavala, ať se rozjede laktace. Pockej aspon to šestinedělí, 2 měsíce. Dudlik mely všechny mé děti a kojila jsem kazde min. rok, tak se toho neboj :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1650
4.4.21 21:38

To se uklidní… Prso bych mu dala, jak chce. Šestinedělí je prostě o kojení :). Jídle i blízkosti. Blinkání nevadí.

S dudlíkem neporadím, všechny tři děti samy jasně preferovaly prso :nevim: žádný vyhraněný odpor k dudlíkům nemám, jen mi to vždycky přišlo jako zbytečná záležitost a opruz do budoucna na odbourávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
4.4.21 21:39

Dala jsem dudlík asi týden po porodu a pohoda, potřebu dudlání to řešilo, kojení nenarušilo. Hlad, potřebu být u maminky a jiné potíže dudlik neřešil, takže v náručí byla první měsíce furt :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1650
4.4.21 21:40

Jinak teda v porodnici snad všechny děti kojila téměř pořád :) zvlášť poslední kousek, když nespala, tak sála. Ono si to fakt sedne, není nutné to teď řešit :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
4.4.21 21:46

Tak muzes zkusit dudlik, ale otazka je, zda ho bude chtit ;) prvorozena ani za nic a to byla na UM, ted cerstve druhorozena, kojena, taky nic moc, teda nyni (2,5m) ho obcas treba na 10min vezme na milost, kdyz se zacne nudit treba v aute, ale spis vyjimecne.

Priprav se, ze tech prvnich par tydnu to mimco budes mit na prsu vlastne skoro porad :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
4.4.21 21:47

Obe moje deti jsou ten pripad, kdy dudlik kojeni narusil, a to tak, ze prvni se odstavil ve 3M a ja pak dalsich 9M odsavala a krmila MM z lahvicky. U druheho uz jsem byla chytrejsi a zavolala si laktacni poradkyni, potvrdila mi moji domnenku s dudlikem a pro zachranu kojeni jsme museli dudlik na cas odlozit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 22:02

Kamarádka dala dudlík hned v porodnici, ještě se ani nenaučila kojit…a nikdy se jí to nepodařilo, musela z láhve.

Jestli jsi v porodnici, určitě je tam laktační poradkyně. Jinak holky mají pravdu, chce být mimčo u tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
874
4.4.21 22:10

Miminko chce pořád prso z toho důvodu, aby se správně nastartovala laktace, aby cítilo tvojí blízkost, protože tak je mu nejlíp. Je to úplně normální a v pořádku a je to to nejlepší, co mu teď můžeš dát. Jo a mě dudlík kojení kazil. Syn se vždy po dudání špatně přisával, musela jsem dudlík zrušit a už pal problém nebyl. Jestli hodně blinká, pořád se s doktorem. Ale je normální, že miminka trochu ublinkávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
4.4.21 22:20

První syn dostal dudlík až po 3 týdnech a doteď se biju do hlavy, že jsem ho nedala dřív. Bala jsem se toho tolik všude omilaneho narušení kojení. Další dvě děti dudel dostaly už v porodnici. Úplně nonstop se kojit opravdu nedá, mne z toho všechny děti dost zvracely a mely brichabol. Když jsem dodržovala rozestup mezi kojením aspoň hodinu a pul, tak to bylo ok. Pláč nezne vždy jen hlad. Mimino proste chce byt s matkou, ne s prsem. Sání uklidňuje, ale sát může i ten dudel, u tebe v náručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3066
5.4.21 08:24

Kdykoliv dítě chtělo prso, dala sem a nikdy nepočítala dobu nebo četnost požádání. Dudlík měli oba. Dceru sem odstavovala v roce a půl, kojenému synovi je přes 9 měsíců. Ublinkávání k tomu patří, naopak si můžeš kojení podělat tím, jak malé odmítáš přikládat 🤷🏻‍♀️ Poptej se tam LP na názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat