Může se zkazit UM?

156
3.4.21 22:24

Může se zkazit UM?

Ahoj,
mám syna na UM a stalo se mi, že jsem zapomněla zavřít plechovku od UM a všimla jsem si toho až před dalším krmením (po 3h). Je to Nutrilon 1 AR a když jsem si k tomu čuchala, tak to prostě mělo jinou vůni, než když je to zavřené. Raději jsem načla novou plechovku, ale zajímá mě.. Může se tedy ten prášek zkazit? Děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2555
3.4.21 22:29

Za 3 hodiny určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
3.4.21 22:30

Jako zkazit se může, ale asi ne kvuli tomu, že ho necháš 3 hodiny otevřené. Může do něj něco spadnout, může víc natahnout vlhkost (což následně ovlivní kvalitu, bakterie se tam mohou lépe množit), ale to by se nepoznalo hned po 3 hodinách.
Spíš tu jinou vůni způsobilo to, že z toho nějaká část vůně vyčpěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
3.4.21 22:32

A dodělali byste teda normálně tu plechovku? Je tam přes půlku, tak se mi to moc nechce vysypavat.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2555
3.4.21 22:33

@Letynka16 nevyhodila bych jí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
3.4.21 22:39

Určitě bych kvůli tomu plechovku nevyhodila a normálně ji spotřebovala. Toho se nemusíš bát. Nebudeš ji spotřebovávat rok ale jen pár dní - nic se nestane :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
3.4.21 22:48

To se ti nejspíš zda, za tři hodinky určitě ne.Ta sušená směs může max. Např. Zvlhnout nebo načichnout nějakými výpary nebo vůní do elektriky…Ale asi ne za tři hodinky… Neřešila bych… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30311
3.4.21 22:51

Zkazit se za tak krátkou dobu nemůže. Maximálně chytne vlhkost, když je v kuchyni. Určitě bych nevyhazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
3.4.21 23:23

Ty jo. Tohle mě vůbec nikdy nenapadlo. Naštěstí. Jinak bych vyhazovala mlíka pořád :mrgreen:.. rychle dělám mlíko, u toho na mě mluví starší a mladší vřeští hladem. Krabici mám věčně otevřenou nebo polozavrenou 8o.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
3.4.21 23:29

@Baruunečka No já jsem právě koukala na ten návod k uchovávání a tam je, že plechovka musí být pečlivě uzavřená, proto mě to znervoznilo :roll:
Jinak dík za uklidnění, normálně to teda spotřebuju ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15998
4.4.21 01:07

Ze by se suché mléko zkazilo za 3 hodiny? To fakt ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...